3 najlepsze srebrne akcje górnicze do kupienia w 2019 r

17 lutego 2021

Spread między złotem a srebrem jest historycznie szeroki, co może być dobrą wiadomością dla srebrnych akcji, gdy wkraczamy w nowy rok.

Złoto zwykle trafia na pierwsze strony gazet, jeśli chodzi o metale szlachetne, przez co srebro wygląda jak niekochany pasierb. Podkreślając ten fakt dzisiaj, różnica między ceną złota i srebra, znana jako stosunek złota do srebra, jest bliska najwyższemu punktowi, jaki występował od co najmniej ostatnich 20 lat.

Ale oto interesująca rzecz: kiedy różnica między tymi metalami szlachetnymi staje się duża, stosunek często maleje z powodu wzrostu cen srebra. Jeśli brzmi to dla ciebie interesująco, ale nie chcesz posiadać żadnego z metali, rozważ przyjrzenie się górnikom skupiającym się na srebrze, takim jak First Majestic Silver Corp. (NYSE: AG) Pan American Silver Corp. (NASDAQ: PAAS), i Endeavour Silver Corp. (NYSE: EXK). Każdy z nich powinien skorzystać na wzroście cen srebra.

Wyjątkowy cel

Jednym z problemów z dzisiejszym znalezieniem poszukiwacza srebra jest to, że wielu dawnych kopaczy srebra aktywnie kieruje swoją uwagę na złoto. Ten trend nie obejmuje jednak First Majestic, która z dumą używa sloganu „Jeden metal, jeden kraj.

Ten kraj to Meksyk, gdzie znajdują się wszystkie kopalnie firmy, ale jeden metal nie jest do końca prawdziwy. Kopalnie zwykle zawierają więcej niż jeden towar, a metale szlachetne niczym się nie różnią. To powiedziawszy, First Majestic koncentruje się zdecydowanie na srebrze, co stanowi około 60% przychodów.

Źródło obrazu: Getty Images

Górnik ma dziś sześć działających kopalni, z których wszystkie jest właścicielem. Najnowszym dodatkiem do tej listy jest kopalnia San Dimas (dodana w maju 2018 r.), Która po raz pierwszy od kilku lat podniosła produkcję First Majestic – i to w dużym stopniu, ze wzrostem produkcji równoważnej uncji srebra o ponad 30% w drugim i trzecim kwartale. Patrząc dalej, górnik ma w przygotowaniu kolejne trzy projekty deweloperskie (oraz składnik aktywów w fazie poszukiwań), które powinny wspierać długoterminowy wzrost wydobycia.

Jedyny problem to koszty. Oczekuje się, że całkowite koszty utrzymania First Majestic w 2018 roku wyniosą od 14,53 USD za uncję do 15,83 USD za uncję. Chociaż liczba ta jest podwyższona przez projekty rozwojowe firmy – oczekuje się, że koszty gotówkowe będą w przedziale średnio 7 dolarów za uncję, srebro jest obecnie sprzedawane po około 14,5 dolara za uncję.

Firma nie jest dochodowa. Ma jednak skromne zadłużenie długoterminowe (około 15% struktury kapitału) i powinien być w stanie obsłużyć swoje plany inwestycyjne. W międzyczasie, gdyby ceny srebra wzrosły, szybko wyszłoby na plus.

Połączenie w pracach

Pan American Silver przedstawia się jako drugi co do wielkości producent srebra pierwotnego na świecie. Srebro stanowi jednak tylko około 45% przychodów, a reszta pochodzi ze złota (26%) i innych metali. Jednak podobnie jak First Majestic, firma koncentruje się na srebrze. Pan American ma inwestycje w kopalnie rozrzucone po Ameryce Północnej i Południowej, łącznie z sześcioma działającymi kopalniami, a sześć jest na pewnym etapie rozwoju.

Oczekuje się, że te kopalnie rozwojowe podniosą produkcję Pan American w ciągu najbliższych kilku lat po okresie stagnacji wzrostu. Poprawa już zaczyna się pojawiać, a produkcja srebra i złota rosła rok do roku w trzecim kwartale 2018 r. Co więcej, jej całkowite koszty utrzymania są dość niskie, z celem na poziomie około 10 USD za uncję srebra. Przez pierwsze dziewięć miesięcy 2018 r. Liczba ta utrzymuje się nieco poniżej tego celu.

To powiedziawszy, w połowie listopada Pan American zgodził się przejąć Tahoe Resources (NYSE: TAHO). To skomplikowana umowa z płatnością początkową i płatnością warunkową, która może nastąpić po uruchomieniu kopalni Escobal Tahoe. Był to jeden z kluczowych aktywów, które Pan American chciał dodać do swojego portfela, ale Tahoe niesie ze sobą również dodatkowe możliwości ekspansji i rozwoju. Transakcja nie została jeszcze zakończona, ale Pan American spodziewa się, że po sfinalizowaniu transakcji będzie największym wydobywcą srebra notowanym na giełdzie.

Pan American przynosił zyski w 2016 i 2017 r., A na podstawie solidnych wyników z pierwszych trzech kwartałów roku wygląda na to, że w 2018 r. Znów przyniesie zyski. To powiedziawszy, przejęcie Tahoe doprowadzi do krótkoterminowej zmienności wyniki finansowe firmy. Ale Pan American może być interesującą opcją dla inwestorów srebrnych, którzy chcą monitorować postępy akwizycji, ponieważ efektem końcowym będzie dalszy wzrost skali Pan American w srebrnej przestrzeni.

Trochę większe ryzyko

Endeavour Silver ma cztery działające kopalnie zlokalizowane w Meksyku, jeden projekt rozwojowy i cztery dodatkowe prace poszukiwawcze w toku. Podobnie jak w przypadku powyższych górników, wzrost produkcji ekwiwalentu srebra spadał od kilku lat, osiągając szczyt w 2013 r. I osiągając dno w 2017 r.

Przewiduje się, że trend ten zmieni się w 2018 r., A przejęcia i rozwój po raz pierwszy od lat zwiększą produkcję. Produkcja ekwiwalentu uncji srebra wzrosła o 12% rok do roku przez pierwsze dziewięć miesięcy 2018 r. Około 60% przychodów firmy pochodzi ze srebra, a reszta ze złota.

Jedynym godnym uwagi problemem są tutaj koszty, z kosztami utrzymania całości w wysokości 15,87 $ w trzecim kwartale 2018 r. Mówiąc najprościej, przy obecnych cenach srebra Endeavour nie zarabia pieniędzy.

Część z nich jest związana z kosztami rozwoju, ale w tym momencie poszukiwacz srebra potrzebuje wyższych cen srebra, aby teraz osiągnąć zysk. To powiedziawszy, bilans Endeavour jest bardzo czysty, z zerowym długiem długoterminowym. Nie ma powodu, by sądzić, że nie może on dalej funkcjonować w obecnym otoczeniu rynkowym i wspierać wysiłki ekspansji. A jeśli ceny srebra wzrosną wraz ze wzrostem produkcji srebra, inwestorzy prawdopodobnie nagrodzą akcje Endeavour znacznymi zyskami, gdy przejdzie z czerwonego atramentu na czarny.

Nie ma czegoś takiego jak czysta gra

Chociaż nie ma czegoś takiego jak górnik srebra w czystej postaci, ponieważ srebro i złoto często znajdują się razem w ziemi, First Majestic, Pan American i Endeavour wyraźnie koncentrują się na metalu. Historie są nieco inne w każdym przypadku, ale wszystkie oferują istotną ekspozycję na srebro i możliwość skorzystania w 2019 r., Jeśli ceny srebra zaczną rosnąć.

Jeśli szukasz akcji wydobywczych srebra, to trio powinno znajdować się na szczycie Twojej listy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy