725 Credit Score – co to znaczy i jak to poprawić? (Aktualizacja 2020)

17 lutego 2021

Jednym z głównych sposobów oceny Twojej kondycji finansowej przez pożyczkodawców jest sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej. Twoja ocena kredytowa 725 pozwala pożyczkodawcy oszacować, jak prawdopodobne jest, że spłacisz wszelkie udzielone ci finansowanie. Opiera się głównie na tym, jak dobrze poradziłeś sobie z jakimikolwiek długami, które miałeś w przeszłości i jak duże były te długi. Wpływ na to ma również liczba złożonych przez Ciebie wniosków o dofinansowanie.

Jeśli chcesz mieć kartę kredytową, otrzymać pożyczkę samochodową lub nawet kredyt hipoteczny, musisz upewnić się, że Twoja ocena kredytowa jest dobra. Poprawa zdolności kredytowej, jeśli nie jest dobra, może dać ci dostęp do tańszego finansowania, ponieważ pożyczkodawcy zaczynają postrzegać cię jako pożyczkobiorcę o niższym ryzyku.

Czy ocena kredytowa 725 jest dobra czy zła?

Jeśli wiesz, jaki jest Twój wynik kredytowy, możesz również chcieć wiedzieć, co to oznacza dla Ciebie pod względem finansowym. Jeśli zastanawiasz się, czy ocena kredytowa 725 jest „dobra czy „zła , nie musisz się martwić. Odpowiedź jest taka, że ​​ocena kredytowa poniżej 725 jest uważana za dobry wynik i jest w rzeczywistości bardzo bliska zakwalifikowaniu posiadacza jako doskonałego ryzyka kredytowego.

Każdy ubiegający się o pożyczkę lub inny rodzaj finansowania z oceną kredytową 725 prawdopodobnie otrzyma zgodę na pożyczkę i nie tylko otrzyma zgodę, ale także finansowanie zostanie mu udostępnione po konkurencyjnych stawkach.

Ocena kredytowa na poziomie 725 oznacza, że ​​należysz do grupy pożyczkobiorców, do której celuje większość instytucji finansowych i którzy chcą aktywnie udzielać pożyczek.

Ocena kredytowaOcena 750 – 850Doskonały700 – 749Dobry650–699Targi550–649Ubogi549 i poniżejZły

Co oznacza zdolność kredytowa 725 i jak wpływa na Twoje życie?

Posiadanie 725 punktów FICO oznacza, że ​​jesteś w dobrej sytuacji, gdy starasz się o kredyt. Nie będziesz musiał korzystać z drogiego finansowania dealera przy zakupie samochodu, będziesz w bardzo mocnej pozycji starając się o kredyt hipoteczny i będziesz mógł uzyskać duży miesięczny limit na dowolnych kartach kredytowych.

Jednak prawdopodobnie nie będziesz mieć dostępu do najbardziej ekskluzywnych ofert i najniższych stawek finansowania, które byłyby zarezerwowane dla osób z grupy doskonałej oceny zdolności kredytowej. Nie tylko byliby w stanie uzyskać tańsze finansowanie, ale także zaciągnąć je na dłuższy okres, co zmniejsza wielkość miesięcznej płatności, której należy dokonać.

Dlatego jeśli masz zdolność kredytową 725, warto spróbować ją podnieść. Instytucje finansowe wykorzystują programy komputerowe do podejmowania decyzji kredytowych. Podniesienie zdolności kredytowej w górę oznacza, że ​​zautomatyzowane podejmowanie decyzji pozwoli specjaliście kredytowym, z którym masz do czynienia, udzielenie Ci większej kwoty kredytu po niższej stawce.

Instytucje finansowe mają określoną kwotę pieniędzy, które mogą pożyczyć pożyczkobiorcom w każdej kategorii oceny zdolności kredytowej. Jest to znane jako „apetyt na ryzyko. Limity i środki zostały tutaj zatwierdzone przez radę dyrektorów pożyczkodawców, więc są one sztywne i nie można ich łatwo zmienić.

Limity kredytowe są generalnie tym wyższe, im lepsza jest ocena kredytowa kredytobiorcy, więc ktoś, kto chce pożyczyć dużą kwotę, powinien mieć możliwie najlepszą zdolność kredytową.

Oczywiście, jeśli nie jesteś w stanie podnieść swojej zdolności kredytowej, powinieneś przynajmniej upewnić się, że nie obniży się ona również. Jeśli zacznie spadać, trudno będzie Ci znaleźć kredyt, zwłaszcza przy rozsądnej stopie procentowej i na długie okresy.

Podział oceny zdolności kredytowejDo tej pory w tym artykule omówiono tylko dwie grupy oceny zdolności kredytowej, do których można się przenieść – „ Grupa dobrych wyników kredytowych i „Grupa doskonałych wyników kredytowych, ale istnieje szereg innych, do których możesz się zaliczać, jeśli nie zarządzasz twoje długi bardzo dobrze. Te są sprawiedliwe, biedne i złe.

Rzetelna ocena kredytowa mieściłaby się w przedziale 650-699, jeśli należysz do tego przedziału, oznacza to, że prawdopodobnie przegapiłeś niewielką liczbę spłat długu. Ogólnie rzecz biorąc, do tej kategorii należy około 15% osób. Słaby wynik oznacza, że ​​przegapiłeś kilka płatności w dłuższym okresie lub wiele razy przegapiłeś płatność. Może to również oznaczać, że masz obecnie duże zadłużenie i jest mało prawdopodobne, abyś był w stanie spłacić dalsze pożyczki, około 20% ludzi ma taką ocenę.

Na dole skali znajduje się zły wynik, w tym przypadku prawdopodobnie zarejestrowano przeciwko Tobie wyrok prawny lub w najgorszym przypadku ogłoszono upadłość w którymś momencie. Głównym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową jest to, jak dobrze udało Ci się dokonać spłaty, a jak pokazano powyżej, wpływa to na Twoją zdolność kredytową, co jest szczególnie prawdziwe w tym przypadku. Jeśli jesteś w tym przedziale, jesteś w 8% populacji pożyczkobiorców.

Każda z powyższych grup oceny zdolności kredytowej miałaby trudności z uzyskaniem kredytu po przystępnych cenach, im niższa jest skala, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że uzyskasz kredyt o rozsądnej stopie procentowej, w niektórych przypadkach, na przykład tych o złej zdolności kredytowej , możesz nie być w stanie w ogóle uzyskać kredytu.

Radzenie sobie z negatywnymi informacjami, które wpływają na Twoją zdolność kredytową 725Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest negatywna w Twoim życiu, możesz zrobić kilka rzeczy, jeśli chcesz ją poprawić.

Po pierwsze, możesz poprawić swój wynik kredytowy 725, po prostu płacąc wszystkie rachunki na czas. Dokonywanie opóźnionych płatności, płatności częściowe lub próby negocjacji z pożyczkodawcami mają na celu obniżenie wyniku. Aby mieć pewność, że będziesz w stanie płacić rachunki na czas, upewnij się, że dysponujesz budżetem miesięcznym. Trzymaj się tego, najpierw płać rachunki, a Twoja zdolność kredytowa z czasem się poprawi.

Oprócz terminowego spłacania długów, zaciąganie jak najmniejszego zadłużenia w pierwszej kolejności pozwoli utrzymać Twoją zdolność kredytową w dobrym zdrowiu. Pożyczkodawcy mogą pożyczyć tylko tyle. Jeśli masz duże zadłużenie, zdolność do spłaty spadnie, a twoja zdolność kredytowa się pogorszy. Ponownie, budżet, więc nie musisz pożyczać.

Jeśli musisz pożyczyć, upewnij się, że spłacasz dług tak szybko, jak to możliwe. Nie dokonuj tylko minimalnej spłaty, to znowu pomoże Ci zwiększyć zdolność kredytową.

Niewiele osób wie o innym aspekcie wyniku 725 FICO. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o kredyt, aplikacja ta jest rejestrowana.

Im więcej składasz wniosków, tym bardziej wygląda na to, że nie możesz zarządzać swoimi finansami i zawsze potrzebujesz stałego strumienia pożyczek, aby sprostać codziennym zobowiązaniom. Więc znowu, jeśli potrzebujesz kredytu, aplikuj tylko wtedy, gdy zamierzasz go wykorzystać i złóż jak najmniej wniosków.

Wszystkie powyższe są prostymi sposobami, które pomogą Ci uzyskać lepszą zdolność kredytową i dostęp do tańszego finansowania długoterminowego.

Co może dać Ci 725 zdolność kredytowa?

To tańsze finansowanie może objawiać się na kilka sposobów.

Na przykład karty kredytowe można uzyskać znacznie łatwiej, oprocentowanie, które płacisz, będzie znacznie niższe, a ceny wstępne będą niższe. O wiele łatwiej będzie przenosić salda między różnymi dostawcami kart kredytowych, a także zakwalifikujesz się do lepszych programów nagród.

To samo dotyczy pożyczek osobistych. Im lepsza ocena kredytowa, tym łatwiej będzie Ci uzyskać pożyczki od pożyczkodawców o najbardziej konkurencyjnych stopach procentowych, aw niektórych przypadkach dostęp do elastycznych planów spłaty.

Wiele osób korzysta z bardzo drogich form pożyczek osobistych, takich jak pożyczki do spłaty lub krótkoterminowe pożyczki. Dobra ocena kredytowa 725 pozwala uniknąć tego rodzaju finansowania i zaoszczędzić dużo pieniędzy. Oprocentowanie pożyczki do wypłaty może być ponad 30-krotnie wyższe niż w przypadku standardowej pożyczki osobistej, w zależności od obszaru, w którym mieszkasz!

Nazwa
Kwota pożyczkiSemestr
Szacunkowa APR *Miesięczna płatność *

szacowana Marcus15000 $72 miesiące12,4%296 $ SoFi15000 $84 miesiące11,10%257 USD Dorobkiewicz15000 $60 miesięcy15%357 USDPożyczki samochodowe to obszar, w którym również byś skorzystał. Z wynikiem 725 FICO nie musiałbyś korzystać z drogiego finansowania dealera. Finansowanie automatyczne może być jednym z najtańszych dostępnych środków finansowych, a dobra ocena kredytowa otwiera drzwi. Po prostu lepszy wynik kredytowy daje dostęp do lepszego samochodu.

Mając większy wybór na rynku kredytów samochodowych, nie jesteś przywiązany do konkretnego modelu samochodu i możesz negocjować z dealerami samochodowymi, ponieważ jesteś typem klienta, którego chcą mieć.

Nazwa
Kwota pożyczkiSemestr
Szacunkowa APR *Miesięczna płatność *

szacowana CapitalOne30000 $72 miesiące3,98%469 $ LightStream30000 $72 miesiące4,3%473 $ Bank Ameryki40000 $48 miesięcy3%664 $Jeśli kiedyś zechcesz kupić dom, prawdopodobnie będziesz potrzebować kredytu hipotecznego. Kwota pożyczki będzie zależeć od Twojego rocznego dochodu i tego, jak radziłeś sobie z długiem w przeszłości. Więc znowu, pożyczkodawcy wykorzystają twoją ocenę kredytową 725, aby zweryfikować twój wniosek o kredyt hipoteczny, niezależnie od tego, jak wysokie są twoje dzisiejsze dochody.

Ubieganie się o kredyt hipoteczny wymaga ogromnego przygotowania, a jedną z tych rzeczy jest zarządzanie swoimi finansami w taki sposób, aby Twoja zdolność kredytowa stale rosła.

Nawet jeśli kupujesz dom po zakwalifikowaniu się do kredytu hipotecznego, Twoja ocena kredytowa nadal ma znaczenie. Jeśli kiedykolwiek zechcesz ulepszyć swój dom i potrzebujesz kredytu mieszkaniowego, kapitał własny zgromadzony w domu może zostać wykorzystany jako zabezpieczenie dodatkowego finansowania.

Jest to jedna z form pożyczki o najniższym ryzyku z punktu widzenia pożyczkodawców, ale ponownie, podczas podejmowania decyzji o pożyczce, będą oni patrzeć na Twoją zdolność kredytową. Mając 725 punktów kredytowych, ponownie obniżysz całkowity koszt pożyczki, prawdopodobieństwo przegapienia spłaty, aw gorszym przypadku stracisz dom, na który tak ciężko pracowałeś.

Bezpłatne raporty kredytowe i wyniki ze wszystkich 3 biurDo tej pory omówiliśmy jedną metodologię oceny zdolności kredytowej, ale są też inne. FICO to kolejna metoda używana do generowania oceny kredytowej. Aby uzyskać wynik FICO, musisz mieć co najmniej 6-miesięczną historię finansową w instytucji finansowej. Ta instytucja finansowa musi być tą, która dzieli tę historię z Biurem Kredytowym.

Inną partyturą, na którą możesz się natknąć, jest wynik Vantage. Jest to wynik wygenerowany przez metodologię opracowaną przez trzy firmy; Equifax, Experian i TransUnion. Został on opracowany jako alternatywa dla wyniku FICO i jest miernikiem powszechnie dostępnym w Internecie.

Podobny do Vantage score jest inny system oceny kredytowej zwany PLUS score, ponownie opracowana prywatnie metodologia oceny zdolności kredytowej. Nie jest szeroko stosowany, ale można go również znaleźć bezpłatnie w Internecie.

Najczęściej stosowanym wynikiem na rynku jest FICO. Jest używany przez banki i inne regulowane instytucje finansowe. Pożyczkodawcy dóbr konsumpcyjnych prawdopodobnie będą częściej korzystać z wyniku Equifax, ale ogólnie FICO jest tym, który będzie najczęściej używany do określenia zdolności kredytowej.

Jak naprawić wynik kredytowy 725?

Podsumowując, twoja zdolność kredytowa określa twoją zdolność do pożyczania. Ważne jest, abyś nim zarządzał. Jeśli masz 725 punktów kredytowych, powinieneś skupić się na podniesieniu go. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami:

  • Spłać swój dług; Jeśli masz długi, ale także masz oszczędności, musisz zadać sobie pytanie, czy potrzebujesz całej tej gotówki w krótkim okresie? Czy można go lepiej wykorzystać, gdyby został wydany na spłatę długu? Byłoby to doskonałe wykorzystanie twoich funduszy w środowisku o niskich stopach procentowych i miałoby korzystny wpływ na podniesienie twojego wyniku kredytowego 725 jeszcze wyżej.
  • Uzyskaj raport kredytowy; Jak wszystko inne w życiu, błędy mogą się zdarzyć w każdej dziedzinie, w tym zapis spłat długu. Możliwe jest uzyskanie raportu kredytowego, aby sprawdzić, czy wszystkie informacje, które mają o Tobie pożyczkodawcy, są poprawne. Jeśli tak nie jest, a istnieją zapisy wskazujące, że przegapiłeś płatność, której nigdy nie przegapiłeś, lub złożyłeś wniosek o finansowanie w instytucji, o której nigdy nie słyszałeś, musisz to poprawić. Poprawienie tych błędów spowoduje również, że wynik będzie doskonały.Unikaj zadłużenia krótkoterminowego; Zanim zaciągniesz krótkoterminowy dług, wykonaj proste ćwiczenie umysłowe. Rozważ przedmiot, który chcesz kupić, spójrz na cenę, a teraz zadaj sobie pytanie, jaka jest prawdziwa cena, jeśli korzystasz z finansowania krótkoterminowego, biorąc pod uwagę wysokie stopy procentowe, które mogą mieć zastosowanie. W niektórych przypadkach może to oznaczać, że pozycja będzie kosztować dwa razy więcej niż cena katalogowa. Czy w tej cenie nadal jest to coś, co chciałbyś kupić?To proste ćwiczenie może pomóc Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy. Ma to również tę zaletę, że zaciągasz mniej zadłużenia krótkoterminowego, co pomoże podnieść Twoją zdolność kredytową.

    Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny. Twoja ocena kredytowa 725 jest ważna, trzeba nią zarządzać. Dobre zarządzanie nim oferuje wiele korzyści, od tańszych pożyczek po łatwiej dostępne finansowanie.

    Chociaż istnieje wiele różnych dostępnych ocen kredytowych, wszystkie opierają się na tych samych podstawach. Zaciąganie jak najmniejszego zadłużenia i zaciąganie długu tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, da ci znacznie lepszą pozycję do uzyskania dobrej oceny kredytowej i łatwego dostępu do finansowania, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy