Banki w USA wkrótce upadną i spowodują gwałtowny wzrost niektórych akcji finansowych

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021
 • Opublikowano: 7 miesięcy temu
 • Ekonomiczny wpływ koronawirusa stworzy tragiczne warunki dla amerykańskich banków.
 • Ich ból może być zyskiem inwestorów dla tych, którzy mają apetyt na ryzyko.Inwestorzy mogą wykorzystać spadek na giełdzie jako punkt wejścia dla akcji dużych banków lub ocenić potencjalne cele przejęcia w miarę pogorszenia się warunków.Ponieważ koronawirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, wpływ ekonomiczny stał się niezaprzeczalny. Nadal nie jest jasne, czy wpływ epidemii na całym świecie będzie krótkotrwały, czy długoterminowy, ale niektóre sektory nie będą w stanie przetrwać żadnego ze scenariuszy.

  Sektory finansowe są szczególnie wrażliwe, ale to nie znaczy, że inwestorzy powinni razem unikać akcji banków. Zamiast tego obecne warunki mogą stworzyć okazję do zakupu dla tych, którzy mają ochotę na ryzyko.

  Na długo przed tym, jak koronawirus odrywał globalną gospodarkę, McKinsey ostrzegł, że sektor finansowy nie jest przygotowany na spowolnienie gospodarcze. Firma konsultingowa ostrzegła, że ​​rosnąca konkurencja ze strony fintech w połączeniu z rosnącymi kosztami sprawiła, że ​​sektor był całkowicie nieprzygotowany na spowolnienie gospodarcze.

  W tamtym czasie oczekiwano, że kryzys, o którym mówił McKinsey, będzie znacznie bardziej stopniowy.

  Desperacja dla banków

  W ubiegłym roku wielu spodziewało się znacznie większej konsolidacji w sektorze finansowym, ale w bardzo niewielkim stopniu nastąpiła. Wyceny w sektorze finansowym były nadal stosunkowo niskie, a polityka administracji Trumpa została uznana za akomodacyjną dla konsolidacji – otoczenie wyglądało idealnie na dynamikę fuzji i przejęć.

  Ale banki nie chciały oddawać swojej tożsamości, chyba że było to absolutnie konieczne. Biorąc pod uwagę, że stopy procentowe pozostaną na stałym poziomie lub wzrosną, a gospodarka dusi się naprzód, banki nie odczuwały potrzeby połączenia, jak przewidywali niektórzy.

  Obniżki stóp przez Fed tylko zwiększyły obciążenie akcji banków. | Zdjęcie: REUTERS / Yuri Gripas

  Teraz to inna historia. Oczekuje się, że obniżka stóp procentowych przez Fed będzie w dużej mierze pierwszą z co najmniej dwóch, a banki mają trudności z osiągnięciem zysków.

  Zazwyczaj banki generują ponad połowę swoich dochodów netto na podstawie dochodu odsetkowego netto – różnicy między odsetkami, jakie bank pobiera od pożyczkobiorców, a odsetkami, które sam bank płaci za dostarczenie pieniądza. Kiedy stopy procentowe są niskie, banki zarabiają mniej na każdej udzielonej pożyczce.

  Akcje banków wciąż oferują możliwości

  Tak więc scenariusz zagłady jest zły dla banków, ale może być dobry dla inwestorów.

  Robert Albertson z Piper Sandler mówi, że fakt, że akcje banków spadły, może być okazją do zakupu. Jego zdaniem masowy exodus z dużych banków jest przesadzony:

  Kiedy występuje globalna nieciągłość tej wielkości, finanse zawsze odczuwają największe straty. Ale to nie jest fundamentalne. To jest psychologiczne. Więc jeśli szukasz transakcji, która wyjdzie z tego i czujesz, że nie widzimy końca, ale zmniejszenie kryzysu, finanse są tam, gdzie chcesz iść.

  Albertson prawdopodobnie ma rację, duże banki raczej nie upadną. Inwestorzy długoterminowi mogą skorzystać z paniki na rynku, jeśli będą w stanie znieść pewną zmienność.

  Pozycja Morgan Stanley wśród akcji dużych banków wydaje się najsilniejsza w dzisiejszym środowisku. | Źródło: Yahoo Finance

  Najlepszym wyborem wśród akcji dużych banków jest prawdopodobnie Morgan Stanley (NYSE: MS), ponieważ w przeciwieństwie do wielu innych firm, firma nie jest w dużym stopniu uzależniona od tanich depozytów. Solidne wyniki Morgan Stanley za czwarty kwartał i planowana akwizycja E Trade Financial powinny zapewnić mu solidną pozycję wśród akcji banków po ustąpieniu kaca po koronawirusie.

  Cele przejęcia

  Inwestorzy z apetytem na ryzyko mogą uznać za przydatne oszacowanie potencjalnych celów przejęć w sektorze finansowym. Czasy stają się wyjątkowo trudne dla banków regionalnych, co czyni je najlepszymi kandydatami do przejęcia.

  Banki regionalne będą miały największe problemy na obecnym rynku, co może spowodować konsolidację sektora. | Źródło: Yahoo Finance

  Banki regionalne, których aktywa przekraczają 50 miliardów dolarów, są najbardziej skłonne do fuzji ze względu na regulacje FDIC. Banki z aktywami przekraczającymi 50 miliardów dolarów podlegają ostrzejszym regulacjom, więc te poniżej tego progu prawdopodobnie unikną wejścia do tego przedziału.

  Poza tym akcje banków o niskim zwrocie z kapitału prawdopodobnie zbadają potencjalne fuzje, ponieważ najbardziej skorzystają na synergii kosztowej, jaką oferuje konsolidacja.

  Akcje banków, które pasują do rachunku

  Patrząc na te kryteria, istnieje kilka banków regionalnych, które prawdopodobnie rozważają potencjalną fuzję:

  Bank Serce IKRA P / E
  People’s United Financial PBCT 7,23% 11.06
  Citizens Financial Group CFG 8,46% 7.35
  Regions Financial Corp RF 10,28% 8.63
  KeyCorp KLUCZ 11,00% 9.24

  Wszystkie cztery akcje banków mają wskaźnik P / E poniżej 12 i jedne z najniższych ROE w branży, co czyni je dobrymi kandydatami do fuzji i przejęć.

  Zastrzeżenie: opinie wyrażone w tym artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy CCN.com. Powyższe nie powinno być traktowane jako porady handlowe od CCN.com. W chwili pisania niniejszego tekstu autor nie zajmował stanowiska w żadnym z wyżej wymienionych papierów wartościowych.

  Sam Bourgi zredagował ten artykuł dla CCN – Capital & Celeb News. Jeśli zauważysz naruszenie naszego Kodeksu Etyki lub znajdziesz błąd rzeczowy, ortograficzny lub gramatyczny, skontaktuj się z nami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy