Bezpieczny przelew gotówkowy

Category: Kredytowej Może
17 lutego 2021

Wiadomości i recenzje dotyczące przelewów pieniężnych online

Wysyłaj pieniądze online za pomocą karty kredytowej, część 1 – Western Union, MoneyGram, Paypal

Jeśli chcesz używać karty kredytowej do wysyłania pieniędzy przez Internet w zaciszu własnego domu, istnieje kilka opcji:

1. Western Union kartą kredytową

Zalecana.

Western Union to jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się przekazami pieniężnymi, posiadająca prawie 400 000 agentów w ponad 200 krajach na całym świecie. Jeśli wchodzisz do biura Western Union, aby wysłać pieniądze, musisz zapłacić gotówką lub użyć karty debetowej. Jeśli jednak zrobisz to telefonicznie lub za pośrednictwem witryny WesternUnion.com, możesz użyć karty kredytowej. Musi to być karta Visa lub MasterCard wydana przez bank w USA.

Można śmiało powiedzieć, że Western Union od dawna jest wiodącą firmą oferującą tę usługę przesyłania pieniędzy online za pomocą karty kredytowej.

Zalety

Pieniądze, które wyślesz, będą dostępne dla odbiorcy dosłownie w ciągu kilku minut. Możesz również przelać środki bezpośrednio na konto bankowe odbiorcy. Alternatywnie możesz zlecić FedEx dostarczenie środków do domu lub miejsca pracy odbiorcy następnego dnia.

Opłaty

Nadawca musi uiścić opłatę za wysłanie pieniędzy przez Western Union. Opłata będzie się różnić w zależności od kwoty i krajów, z których i do których wysyłasz pieniądze.

Uwaga

Należy pamiętać, że oprócz normalnych opłat pobieranych przez Western Union wystawca karty kredytowej może nałożyć dodatkową opłatę. Mogą postrzegać transakcję Western Union jako zaliczkę gotówkową i obciążyć Cię APR zaliczki gotówkowej (stopą procentową), która może być znacznie wyższa niż domyślna APR Twojej karty. Najlepiej jest najpierw skontaktować się z bankiem i dowiedzieć się, czy są jakieś dodatkowe opłaty za sfinansowanie przelewu Western Union lub innego internetowego przekazu pieniężnego.

2. MoneyGram kartą kredytową

Zalecana.

MoneyGram umożliwia również wysyłanie pieniędzy online za pomocą karty kredytowej. Wejdź na ich stronę MoneyGram.com i bezpośrednio na stronie głównej możesz wybrać kraj, do którego chcesz wysłać pieniądze, wybrać opcję odbioru (w większości krajów jest tylko jedna opcja – odbiór u agenta, wypłata w lokalnej walucie), wprowadź kwotę i kliknij „Rozpocznij.

W tym momencie okno zmieni się, pokazując szacunkowy koszt. Na przykład za wysłanie 500 $ do Panamy opłata wynosi 31 $ za usługę tego samego dnia, w której pieniądze będą dostępne dla odbiorcy w ciągu 10 minut, lub 15 $ za usługę ekonomiczną, gdzie pieniądze będą dostępne w ciągu 3 dni roboczych. Z jakiegoś powodu usługę ekonomiczną można opłacić tylko z konta bankowego, ale za usługę tego samego dnia można zapłacić kartą kredytową.

W oknie pojawi się również łącze do wyszukiwarki lokalizacji MoneyGram, która umożliwia wyszukiwanie i znajdowanie listy agentów MoneyGram w dowolnym kraju i mieście. Uznałem to za dość denerwujące, że kiedy kliknąłem ten link, zamiast wyświetlać informacje na wyskakującej stronie, witryna przekierowała mnie na nową stronę i nie zapisywała żadnych informacji, które właśnie wprowadziłem. Wróciłem więc do strony głównej i zacząłem od nowa, wprowadzając ponownie kraj i kwotę. W każdym razie, po wprowadzeniu informacji i kliknięciu „Rozpocznij, zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się i potwierdzenie adresu e-mail, a następnie będziesz mógł wysyłać pieniądze online za pomocą karty kredytowej, korzystając z usługi tego samego dnia.

Uwaga

Obowiązuje to samo ostrzeżenie, o którym wspomniałem powyżej. Firma obsługująca Twoją kartę kredytową może potraktować tę transakcję jako zaliczkę gotówkową i obciążyć Cię wyższym APR. Najpierw sprawdź w swoim banku i dowiedz się, czy są jakieś dodatkowe opłaty za sfinansowanie przelewu internetowego za pomocą Twojej karty kredytowej.

3. Paypal kartą kredytową

Niepolecane.

Paypal to kolejna bardzo popularna usługa, która umożliwia wysyłanie pieniędzy każdemu, kto ma również konto Paypal. Jednak Paypal nie wydaje się już zezwalać na dodawanie środków do twojego konta za pomocą karty kredytowej – przynajmniej moje konto nie pozwala. Zamiast tego widzę tylko dwie opcje: dodaj środki z konta bankowego w USA lub dodaj środki z Green Dot MoneyPak. MoneyPak to zasadniczo karta przedpłacona, którą można kupić w Walmart lub w wielu innych miejscach. Za załadowanie pieniędzy na kartę pobierana jest opłata za usługę, którą można następnie wykorzystać do opłacenia różnych transakcji.

Więc teoretycznie możesz użyć karty kredytowej, aby kupić MoneyPak, a następnie użyć MoneyPak do zasilenia konta Paypal, a następnie wysłać pieniądze przez Paypal. Jednak zapłaciłbyś dwie, a być może trzy osobne opłaty za usługi, więc nie polecam tej opcji

Wniosek

Istnieją inne, mniejsze usługi, które umożliwiają wysyłanie pieniędzy online za pomocą karty kredytowej. Przyjrzę się im w nadchodzących tygodniach. Jednak głównymi z nich są Western Union i MoneyGram. Są to firmy międzynarodowe, o ugruntowanej pozycji i godne zaufania. Więc trzymałbym się ich.

3 przemyślenia na temat „Wysyłanie pieniędzy online za pomocą karty kredytowej, część 1 – Western Union, MoneyGram, Paypal

Wysłałem 125 dolarów do Chin, żeby kupić t-shirty i czapki. Nigdy nie słyszałem od faceta. Kiedy złożyłem skargę do WU, powiedziano mi źle i zgłoś to na policję. Jestem w Kanadzie, jestem

emerytowanym policjantem i wiem, że to się nie wydarzy.

Czy WU zamierza coś zrobić z oszustwami? Przynajmniej w przypadku PayPal pokrywają one 100%.

Chciałbym też zrobić Mastercard z WU z mojego domu, ale oni akceptują tylko amerykańskie karty kredytowe. Czy można coś z tym zrobić?

Kal, to są dobre punkty. Jak zauważyłeś, możesz sfinansować przelew Western Union za pomocą karty kredytowej tylko wtedy, gdy karta została wydana przez bank amerykański. W przeciwnym razie musisz zapłacić gotówką lub z konta bankowego.

Jeśli chodzi o oszustwo, napisałem do Western Union w sprawie twojej sprawy i prześlę wiadomość, gdy odpowiedzą.

Otrzymałem odpowiedź od Western Union, którą zamieściłem tutaj:

Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedź

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy