Bitcoin Gold Hard Fork – szczegółowe wyjaśnienie

Category: Musisz Mieć
17 lutego 2021

Bitcoin Gold chce być dla Bitcoin tym, czym Bitcoin jest dla walut fiducjarnych. Zmieszany? Tak, rzeczywiście nie jest to zbyt jasne, ale wróć do tego pierwszego zdania po zakończeniu tego artykułu i zobacz, czy ma to sens, czy nie. Jeśli jesteś bardziej słuchaczem niż czytelnikiem, powinieneś zapoznać się z naszym nowym i pierwszym podcastem o Bitcoin Gold, który powstał z pomocą zespołu Bitcoin Gold. Możesz znaleźć nasz podcast tutaj.

Każdy, kto zapyta mnie lub może zapytać, dlaczego miałby chcieć Bitcoin zamiast swojej waluty krajowej; jedną z odpowiedzi na to pytanie jest „brak centralizacji. Bitcoin został stworzony z wielu różnych powodów i każdego dnia ludzie znajdują nowe powody, aby przyjąć Bitcoin. Jednym z historycznych powodów jest to, że ludzie nie ufają państwom, bankom ani jakiejkolwiek wyższej instytucji / pośrednikowi w zakresie kontroli ich pieniędzy.

Dzięki wielkiej innowacji, jaką był blockchain, kryptowaluty stały się możliwe, a Bitcoin wydawał się być pięknym instrumentem, jakim jest dzisiaj. Kiedy ktoś kupuje Bitcoin, nie ufa instytucji, ufa systemowi rówieśników rozproszonym z całego świata, stale sprawdzającym, czy każda transakcja jest ważna, czy nie.

W tej witrynie wielokrotnie wyjaśnialiśmy, w jaki sposób transakcje są sprawdzane i jak system zabezpiecza się tu i tam. Jednym z głównych elementów architektury Bitcoin jest wydobywanie. Mówiąc najprościej, górnicy weryfikują każdą transakcję i konkurują ze sobą o nagrody. Aby otrzymać nagrodę, górnik musi rozwiązać problem matematyczny, zanim ktokolwiek inny w sieci. Na początku górnik byłby dowolnym maniakiem z komputerem, który chciałby wymienić energię elektryczną za bitcoiny. Dzisiaj górnik to zwykle ogromny magazyn pełen bardzo zaawansowanych komputerów, które nieustannie działają, aby jak najszybciej rozwiązać problemy matematyczne.

Komputery te zużywają niewiarygodne ilości energii, co samo w sobie jest dużym problemem środowiskowym. Ale to nie jest największy problem dla Bitcoin Gold. Ponieważ wydobywanie bitcoinów staje się coraz trudniejsze, do prowadzenia dochodowych operacji wydobywczych potrzeba więcej kapitału. Dzisiejszy kopacz bitcoinów wygląda trochę tak:

Co zabawne, ten stary rysunek zatytułowany był Właściciel kopalni dotowanej.

Ten facet ma dziś magazyn pełen wyspecjalizowanych komputerów, które kosztują fortunę. Znajduje się w kraju, w którym prąd jest bardzo tani. Obecnie zdecydowana większość górników znajduje się w Chinach, ponieważ mają dostęp do taniej energii elektrycznej.

Ale chwileczkę! Nie tego chcemy! W białej księdze Satoshi Nakamoto jednym z głównych pomysłów było to, że każdy procesor będzie równie ważną częścią sieci. Chcemy, aby Bitcoin był wspólną i niezależną walutą! Nie chcemy, aby w naszej architekturze monetarnej były tłuste koty!

Znaczenie górników w sieci stale rośnie. Niedawno powstała nowa implementacja protokołu Bitcoin o nazwie Bitcoin Cash. Ta nowa waluta nadała jeszcze większe znaczenie dużym górnikom, zwiększając rozmiar bloku w łańcuchu bloków z 1 MB do 8 MB. W związku z tym wymaga większej przepustowości i pamięci, aby wydobyć łańcuch blokowy Bitcoin Cash.

W połowie listopada zostanie opublikowana nowa wersja Bitcoin, która nie jest kompatybilna z aktualną wersją. To uaktualnienie nosi nazwę SegWit2X. Zwiększy to rozmiar bloków do 2 MB. Decyzja o zrobieniu tego rozwidlenia została podjęta podczas Porozumienia Nowojorskiego przez jednych z największych aktorów w świecie Bitcoin. Duża część społeczności Bitcoin okazała niezadowolenie. Było to szczególnie widoczne podczas konferencji Breaking Bitcoin, gdzie Hashtag # NO2X pojawił się wszędzie w mediach społecznościowych, koszulkach, naklejkach (dzięki moim znajomym z ChainSide) i czapkach.

Naklejki NO2X były bardzo popularne na konferencji Breaking Bitcoin.

Aby zachować niezależność ekosystemu Bitcoin od wpływów górników, niektórzy myśleli, że dobrym pomysłem będzie zmiana protokołu bitcoin w taki sposób, aby każdy z nas miał dostęp do wydobywania bitcoinów.

Właśnie dlatego narodziło się Bitcoin Gold, aby przywrócić wydobywanie Bitcoinów „ludziom. Ale zobaczymy, że jest to trochę bardziej skomplikowane i subtelne niż to.

Jak powstało Bitcoin Gold? W lipcu ubiegłego roku Jack Liao aka asiabtc, dyrektor generalny LightingAsics, ogłosił, że pracuje nad wersją Bitcoina, którą można wydobywać na GPU, o nazwie Bitcoin Gold. W tym zdaniu jest wiele wymyślnych słów, więc zrewitalizujmy to ogłoszenie. Post ogłaszający BGold został napisany 26 lipca, czyli zaledwie kilka dni przed hard forkiem Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash był trzęsieniem ziemi w historii Bitcoin, ponieważ jest to pierwszy hard fork Bitcoina. Bitcoin Cash został stworzony przez programistów i krypto-inwestorów, którzy odrzucili Segwit. Ludzie z Bitcoin Cash uważają, że rozwiązaniem pomagającym skalować Bitcoin jest zwiększenie ilości pamięci w bloku.

Sposób działania hard forków polega na tym, że wykonują migawkę stanu księgi w określonym czasie. W momencie rozwidlenia dwa łańcuchy bloków są dokładnie takie same, ale wtedy fork stosuje nowe zasady, które powodują, że dwa łańcuchy bloków są niekompatybilne.

Tak więc mamy teraz dwie równoległe waluty: Bitcoin i Bitcoin Cash. Oboje uważają, że mają najlepszą odpowiedź na problem skalowania. Bitcoin Gold nie jest odpowiedzią na problem skalowalności, jednak możemy go postrzegać jako odpowiedź na walutę taką jak Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash i rozwijający się górnicy

Górnicy są bardzo ważni w ekosystemie Bitcoin i podejmują bardzo duże ryzyko, abyśmy mogli korzystać z sieci. Aby nadrobić ryzyko, które podejmują, górnicy szukają sposobów na zwiększenie swoich zysków, jednocześnie zachowując nienaruszoną stabilność ekosystemu Bitcoin, aby ceny nie spadły.

Po tym, jak propozycja Segwit zaczęła zyskiwać na popularności, wielu deweloperów i górników czuło, że SegWit jest im niesprawiedliwie narzucany. Tak więc zaproponowano, aby wszystko w Bitcoin było takie samo, z wyjątkiem tego, że rozmiar bloku zostałby zwiększony z 1 MB do 8 MB. Oznacza to, że w jednym bloku mieści się 8 MB transakcji, czyli 8 razy więcej!

Jest to przedstawiane jako rozwiązanie skalujące do Bitcoin. Chodzi o to, że przy większym rozmiarze w bloku nie ma problemu, jaki ma dziś Bitcoin, polegającego na tym, że bloki są pełne i transakcje czekają w kolejce, aby dostać się do następnego bloku.

Jest to wielka zaleta dla górników, ponieważ większy blok oznacza więcej transakcji na blok. Górnicy mogą następnie pobierać więcej opłat transakcyjnych za każdy wykopany blok.

Główną wadą tak dużego bloku jest to, że przechowywanie łańcucha blokowego i wydobywanie bitcoinów staje się znacznie droższe.

Dziś blockchain ma około 140 GB. Oznacza to, że aby węzły działały, wymagają ponad 140 GB do utrzymania. Osiągnęliśmy tę liczbę z blokami 1 MB; gdybyśmy od początku mieli 8 MB bloków, potrzebowalibyśmy ponad TB do przechowywania łańcucha bloków. Oznacza to również, że węzły wymagają większej przepustowości, aby przesyłać informacje i weryfikować transakcje. W związku z tym prowadzenie węzłów jest droższe, a jeśli nie jesteś górnikiem, stracisz 8 razy więcej pieniędzy niż kiedyś.

Jak wspomniano wcześniej, w maju 2017 roku zaproponowano niezbyt popularny hard fork do Bitcoin o nazwie Segwit2X. Celem Segwit 2X było uszczęśliwienie wszystkich, wdrożenie Segwit i zwiększenie rozmiaru bloku do 2MB.

Jak więc widać, Bitcoin to obecnie wielki bałagan polityczny. Wraz z pojawieniem się Bitcoin Cash i potencjalnym wdrożeniem Segwit2X jako nowego hard fork, istnieje obawa, że ​​górnicy kontrolują grę hard fork.

I oto nadchodzi Bitcoin Gold

BGold próbuje bezpośrednio rozwiązać problem koncentracji władzy w rękach górników. Filozofia stojąca za tym jest taka, że ​​Bitcoin nie powinien być kontrolowany przez nikogo, aby system mógł być tak zdecentralizowany i rozproszony, jak to tylko możliwe. Na swojej stronie internetowej podają:

Celem Bitcoin Gold jest ponowne zdecentralizowanie wydobywania bitcoinów. Idealistyczna wizja Satoshi Nakamoto „jeden procesor, jeden głos została zastąpiona przez rzeczywistość, w której produkcja i dystrybucja sprzętu górniczego została zdominowana przez bardzo niewielką liczbę podmiotów, z których niektóre zaangażowały się w nadużycia wobec pojedynczych górników i Bitcoinów sieć jako całość. […] Bitcoin Gold zapewni niezliczonym nowym ludziom na całym świecie możliwość uczestniczenia w procesie wydobycia za pomocą powszechnie dostępnego sprzętu konsumenckiego, który jest produkowany i dystrybuowany przez renomowane korporacje głównego nurtu. Bardziej zdecentralizowana, demokratyczna infrastruktura wydobywcza jest bardziej odporna i bardziej zgodna z pierwotną wizją Satoshi .(www.btcgpu.org).

Jak będzie działać Bitcoin Gold Oto niektóre różnice, które BGold reklamuje na swojej stronie internetowej:

Główne punkty różnic w Bitcoin Gold, które przyciągają nasze zainteresowanie, to: algorytm Proof of Work (PoW), sprzęt do kopania, regulacja trudności i ochrona przed powtórkami.

Equihash – nowy dowód pracy

Proof of Work to jednostka miary, która chroni sieć Bitcoin przed atakiem typu „odmowa usługi. Wykonana praca to wydobywanie bitcoinów. Protokół Bitcoin to ten, który decyduje, jaką pracę należy wykonać. Jak wiesz, praca polega na jak najszybszym rozwiązaniu problemu matematycznego. Dzisiaj problemem matematycznym jest zidentyfikowanie bloku, który po dwukrotnym zaszyfrowaniu SHA256 daje nam określoną liczbę. Ta liczba musi być mniejsza niż to, co nazywamy docelowym poziomem trudności. Im mniejszy cel, tym trudniejsze wydobycie.

To dużo do zrozumienia i dobrze jest nie rozumieć tego od razu. Ważne jest, aby zrozumieć, że ten problem matematyczny wymaga bardzo niewielu kroków. Górnicy po prostu wypróbowują wiele kombinacji w kółko.

Pomyśl o grze, w której celem jest znalezienie czerwonej kulki z wiadra niebieskich kulek, ale nie możesz zajrzeć do środka i wybrać ich jeden po drugim. Jeśli w wiadrze jest 10 kulek, czerwoną kulkę możesz znaleźć po 3 lub 8 typach. Jeśli jednak wiadro ma 1000 kulek, potrwa to dłużej. Wyobraź sobie, że ta gra to wydobywanie bitcoinów, a zmiana rozmiaru wiadra jest trudną regulacją poziomu.

Jest to bardzo podstawowa matematyka, a używanie złożonego sprzętu, takiego jak procesor (jednostka centralna, inaczej komputer) / GPU (jednostka przetwarzania grafiki), to marnowanie zasobów. Dlatego ludzie zaprojektowali określone elementy sprzętu do wielokrotnego wykonywania tego prostego zadania. Ten element sprzętu nazywa się ASIC (układ scalony specyficzny dla aplikacji).

ASIC zostały wprowadzone do Bitcoin w 2013 roku i zmieniły sposób wydobywania. Ponieważ układy ASIC są znacznie bardziej wydajne w wykonywaniu tego konkretnego zadania, wydobywanie GPU i procesora stało się przestarzałe. Typowy profil górnika to chiński magazyn pełen ASIC.

Wiele osób zastanawiało się, jak udostępnić górniczy procesor graficzny. Dowód stawki to bardzo interesująca alternatywa, która została zaproponowana dla Bitcoina i ma zostać wdrożona przez Ethereum. Wiele osób jest temu przeciwnych, więc dwóch badaczy, Alex Biryukov Dmitry Khovratovich, zaproponowało nowy algorytm Proof of Work o nazwie Equihash.

Equihash implementuje dowód pracy zorientowany na pamięć. Oznacza to, że ilość wydobycia, jaką możesz wykonać, zależy głównie od ilości posiadanej pamięci RAM. Innymi słowy, potrzebujesz komputera, który może zrobić wiele rzeczy, aby rozwiązać problem. Można go wydajniej obliczyć na komputerach stacjonarnych z ich wieloma rdzeniami przetwarzającymi i gigabajtami pamięci. ASIC mogą zrobić tylko jedną rzecz, więc nie mogą rozwiązać problemów, które stwarza im Equihash. Equihash to tak zwany problem z pamięcią, którego nie można podzielić na mniejsze pakiety robocze.

Equihash jest bliski problemowi uogólnionych urodzin (GBP), algorytmowi, który oprócz mocy obliczeniowej wymaga pamięci, a każda redukcja pamięci poważnie zwiększa niezbędny czas. Właśnie dlatego Equihash jest uważany za odporny napamięćdowód pracy.

Algorytm Equihash wykonuje zmienną liczbę iteracji na dużej liście. Wpisy listy różnią się wielkością w zależności od iteracji, a różne optymalizacje heurystyczne, takie jak sortowanie i przechowywanie w strukturze drzewiastej, mogą być stosowane na każdym kroku, aby liniowo przyspieszyć wyszukiwanie rozwiązania wraz ze wzrostem iteracji.

Equihash nie ogranicza się do Zcash lub Bitcoin Gold, można go używać w dowolnej kryptowalutach.

Warto zaznaczyć, że Equihash jest podobny do Ethash, algorytmu Proof of Work używanego przez Ethereum. Jak być może wiesz, Ethereum próbuje przejść na system potwierdzania stawek, który spowodowałby, że wielu górników stałoby się przestarzałe. Dlatego może się zdarzyć, że ci górnicy przeniesie swoją moc mieszania do projektu takiego jak BGold, zamiast sprzedawać swoje karty graficzne w serwisie eBay.

Nowa regulacja trudności bloku

Jak wyjaśniono na przykładzie marmuru, trudność wydobycia stale się dostosowuje. W Bitcoinie odbywa się to w taki sposób, że górnicy co dziesięć minut będą rozwiązywać problem. Dzieje się tak, że co dwa tygodnie oprogramowanie Bitcoin sprawdza, ile czasu zajmuje górnikowi znalezienie nowego bloku. Jeśli zajmie to więcej niż 10 minut, oprogramowanie ułatwi znalezienie bloku (w pudełku będzie mniej niebieskich kulek). Jeśli zajmie to mniej niż 10 minut, oprogramowanie utrudni znalezienie następnego bloku (więcej niebieskich kulek zostanie dodanych do pudełka).

Bitcoin dokonuje tej korekty co 2016 bloków (co odpowiada 10 min * 2016 r.)

= 2 tygodnie. Gotówka Bitcoin robi to samo, ale ma system awaryjny, który, jak wyjaśniono powyżej, powoduje dużą niestabilność. Z drugiej strony BGold chce dostosować trudność każdego bloku, aby upewnić się, że bloki są wydobywane co dziesięć minut.

Po raz kolejny twórcy BGold zdecydowali się przyjąć algorytm dostosowywania trudności Zcasha. Algorytm nazywa się DigiShield V3 i został pierwotnie opracowany dla innej dużej kryptowaluty: DigiByte. Ideą tego algorytmu jest dostosowanie poziomu trudności poprzez sprawdzenie, jak szybko został znaleziony bieżący blok w stosunku do mediany wielu wcześniej ustalonych bloków.

Problem z tym podejściem polega na tym, że czasami przez przypadek ktoś może bardzo szybko znaleźć następny blok (przypadkiem możesz znaleźć czerwoną kulkę za pierwszym razem. Mało prawdopodobne, ale nadal możliwe). W takim przypadku oprogramowanie mogłoby pomyśleć, że do sieci przybyło wielu górników, więc znalezienie następnego bloku będzie znacznie trudniejsze. Aby rozwiązać ten problem, DigiShield ma asymetryczną logikę, w której będzie zwiększać trudność wydobycia wolniej, niż ją zmniejszać.

„Musisz pozwolić, aby trudność wzrosła na tyle pomiędzy blokami, aby nadrobić nagły wzrost wartości mieszania netto, ale nie na tyle, aby przypadkowo wysłać poziom trudności w górę, gdy dwóch górników ma szczęście i znajduje bloki jeden po drugim.(Pakiet źródłowy: reddit)

Twórcy złota Bitcoin mogą na przykład ustawić podobną zasadę do ZCash i powiedzieć, że trudność może wzrosnąć o 8% max i spaść o 16% max w porównaniu z ostatnim poziomem trudności.

Kontrola dostosowania trudności jest niezwykle ważna, ponieważ więksi górnicy mogą sztucznie wypaczać się i wpływać na trudność wydobycia, włączając i wyłączając swoje operacje, aby uzyskać większe zyski.

Czy górnicy mogą żyć w środowisku Equihash?

Jeśli wrócimy do implementacji Equihash, która jest prawdopodobnie najbardziej znaczącym ulepszeniem protokołu Bitcoin, zobaczymy, że kopacze Bitcoin mają kłopoty. Jednak może to nie być takie proste. Kiedy spojrzysz na inicjatora Bitcoin Gold, zobaczysz, że jest on założycielem LightingAsics, który sprzedaje kopacze kryptowalut. Tych górników można obecnie używać do wydobywania Bitcoinów, ale także innych kryptowalut, takich jak ZCash.

Coś, o czym nie powinniśmy zapominać, to fakt, że górnicy są bardzo zaradni, jeśli chodzi o pieniądze, ale co ważniejsze, jeśli chodzi o siłę mózgu. Jest kilka rozwiązań, które mogą wymyślić, aby pozostać w grze w przypadku wielkiego przyjęcia algorytmu takiego jak Equihash. Po pierwsze, mogą kupić specjalistyczny sprzęt, który nawet jeśli nie osiąga wydajności ASIC, z łatwością może pokonać wydobywanie GPU.

To powiedziawszy, zwrócono uwagę, że produkcja sprzętu wyspecjalizowanego do wydobywania Equihash będzie bardzo trudna, a korzyści w porównaniu ze zwykłymi kartami graficznymi mogą nie być wystarczająco znaczące. Jeśli jednak istnieje rynek, prawdopodobne jest, że zostanie opracowany specjalistyczny sprzęt i trzeba będzie opracować inny algorytm Proof of Work. Więc może skończymy z kilkoma układami ASIC Equihash.

Co może pójść nie tak z twardym widelcem Bitcoin Gold?

Ochrona przed powtórkami

Atak powtórkowy jest trochę mylący, ponieważ ma nieco inne znaczenie w świecie Bitcoin niż w ogólnym IT. Ryzyko ataku typu Replay jest nieodłącznym elementem każdego hard forka i należy je wziąć pod uwagę, aby chronić użytkowników przed utratą środków.

Powiedzmy, że kupujesz nowe fajne „Ja

Jak to się stało? Jak wiemy, BGold jest dokładną kopią łańcucha bloków Bitcoin, dopóki nie nastąpi rozwidlenie. Oznacza to, że wszystkie klucze publiczne i prywatne są takie same. Tak więc, kiedy wyślesz transakcję, do której podpisałeś swój klucz prywatny w łańcuchu blokowym BTC, będzie ona wyglądać dokładnie tak samo na łańcuchu blokowym BGold, jeśli zostanie ponownie nadana przez atakującego na ten inny łańcuch bloków.

To straszne! Więc co można zrobić? Cóż, najłatwiejszym sposobem, aby nie stracić pieniędzy, jest po prostu nie przeprowadzać transakcji, dopóki nie będziemy pewni, że jesteśmy w pełni chronieni przed atakami typu replay. To trochę przerażające. Musimy więc polegać na dostawcach portfela lub twórcach forka, aby wdrożyć mechanizm ochrony przed powtórkami.

Jack Liao stwierdził, że BGold będzie miał ochronę przed powtórzeniami. Jednak na dzień dzisiejszy BGold nadal go nie wdrożył.

Bez ochrony przed odtwarzaniem trudno jest przewidzieć przyszłość dla BGold; ludzie byliby zbyt wystraszeni, aby go użyć i stracić znacznie cenniejsze bitcoiny. Należy jednak zauważyć, że ten rodzaj ataku dotyczy tylko BGold, które znajdują się w sieci zaraz po rozwidleniu. Jeśli kupisz BGold po rozwidleniu, nie będą one podlegać atakom powtórkowym.

Kluczowe brakujące funkcjeTo jest chyba największy problem w tej chwili. Nawet jeśli istnieje zespół programistów wysokiej jakości, wydaje się, że jest długa droga, zanim BGold stanie się użyteczną kryptowalutą. Zespół pracuje nad ochroną przed powtórkami, ale jest to trudne zadanie i szukają więcej programistów do pomocy.

Zespół zwrócił nam uwagę, że implementacja Equihash jest gotowa, podobnie jak regulacja trudności dla poszczególnych bloków i sieć testowa. Przekierowali nas również do niektórych portfeli, ale żaden z nich nie działa w momencie pisania tego tekstu. Możesz sprawdzić sekcję ekosystemu na ich stronie internetowej.

Jednym z elementów do rozważenia jest to, że postęp niektórych z tych funkcji jest trudny do wdrożenia. Na przykład kod Equihash jest po prostu skopiowanym kodem wersji Zcash z dodatkową instrukcją if. Biorąc to pod uwagę, zespół rzeczywiście bardzo ciężko pracuje, aby dokonać pewnych postępów.

Niejasny kierunek

BGold nie będzie zwykłym hard fork. Widzimy, że na ich starszej stronie internetowej i starszych wątkach chcieli uruchomić ICO na swoim forku.

Jak by to działało?Dosłownie przejmowaliby pełną kontrolę nad wydobywaniem określonej liczby bloków i przydzielali wszystkie nagrody na swoje adresy. Ta operacja nazywa się pre-miningiem i może być wykonana natychmiast. Następnie sprzedaliby te nowo wydobyte BGold publicznie.

To bardzo dziwna propozycja. Jeśli jest rozwidlenie, osoby z adresami Bitcoin będą już miały BGold. Dlaczego mieliby wtedy płacić, aby dostać więcej BGoldu? Jeśli chcą tego tak bardzo, mogą po prostu kupić więcej Bitcoinów przed forkiem. A jeśli chcą dużo BGold, mogą po prostu poczekać, aż inni posiadacze Bitcoin porzucą swój BGold. Nie wydaje się to zbyt poważne i jestem ciekawy, jak zostanie bezpiecznie wdrożone.W społeczności dochodziło do nieporozumień. Skontaktowaliśmy się z zespołem Bitcoin Gold, który był bardzo pomocny w pisaniu tego artykułu. Powiedzieli nam, że przed-kopalnia będzie stanowić mniej niż 1% podaży Bitcoin (czyli mniej niż 200 000 bloków). Powiedzieli nam również, że Bitcoin Gold, który jest wstępnie wydobyty, zostanie umieszczony w portfelach wielosigowych (nie jesteśmy jeszcze pewni, kto ma klucze) i zostaną rozprowadzone w następujący sposób:

Teraz, gdy przyjrzymy się bliżej zatwierdzeniom dokonanym na Githubie, bardzo trudno jest znaleźć istotne zmiany. Niektóre główne implementacje to proste kopiowanie i wklejanie innych baz kodu. Nie możemy więc powstrzymać się od zastanawiania się, czy będzie tam jakość kodu. Potwierdza to fakt, że istnieje ogólne wrażenie, że ten widelec jest pośpieszny. Witryna została niedawno zaktualizowana, a baza kodu Bitcoin jest niezwykle powoli przekształcana po jednym zatwierdzeniu, aby zmienić Bitcoin / BTC na BitcoinGold / BGold.

Jak zdobyć Bitcoin GoldCo najmniej Bitcoin Gold nie jest obecnie zbyt popularny. Hard fork nastąpi 25 października i aby odebrać BGold, musisz mieć Bitcoin pod swoim adresem w momencie forka. Jeśli posiadasz 1 BTC 25 października 12:00:00 UTC, powinieneś mieć 1BTG pod tym samym adresem 1 listopada (jeśli wszystko pójdzie dobrze).

Problem polega na tym, że jeśli korzystasz z portfela innej firmy lub masz pieniądze na giełdzie, musisz upewnić się, że dostawca będzie obsługiwał BGold. Na dzień dzisiejszy bardzo niewielu giełd lub dostawców portfeli zadeklarowało, że pomogliby swoim użytkownikom zdobyć Bitcoin Gold. Jak dotąd HitBTC i YoBit to największe giełdy, które zapowiedziały, że będą handlować Bitcoin Gold. Trezor wkrótce ogłosi. Niedawno Bittrex ogłosił, że będzie obsługiwał Bitcoin Gold. Jednak ta obsługa jest dostępna tylko pod warunkiem, że istnieje obsługiwany portfel i że ochrona przed powtórkami jest prawidłowo zaimplementowana.

Oznacza to, że aby otrzymać Bitcoin Gold, musisz upewnić się, że Twój dostawca portfela jest kompatybilny. Bardzo ważne jest również, aby zachować kopię zapasową klucza prywatnego i / lub zachować zwrot mnemoniczny wymagany do odzyskania portfela. Na przykład Electrum z pewnością pozwoli ci odzyskać BGold. Portfel sprzętowy Ledger jest zawsze miłą i bezpieczną opcją.

Bitcoin Gold rozwidli się na bloku 491407 – po prostu trzymaj swoje BTC pod adresem Legacy lub Segwit wcześniej. Nic więcej nie jest potrzebne.

Jak zawsze, najmądrzejszą rekomendacją jest, aby zachować szczególną ostrożność po widelcu i poczekać, aż sytuacja się ustabilizuje, zanim przeniosą środki.

Oś czasu Nadal nie jest jasne, co się stanie, ale oto kilka kluczowych dat:

  • 25 października: następuje hard fork, wykonywana jest „migawka łańcucha blokowego i na tej podstawie zostanie zbudowana przyszła atrybucja BGold.
  • Następnie sieć testowa zostanie otwarta.1 listopada: łańcuch bloków Bitcoin Gold jest aktywowany (jeśli zaimplementowano ochronę przed powtórkami), a użytkownicy mogą odebrać swój BGold. Górnicy mogą rozpocząć wydobycie.Bardzo trudno jest powiedzieć, co stanie się później z ceną Bitcoin Gold. Większość ludzi uważa, że ​​będzie handlować poniżej 10% wartości Bitcoina. Uważam, że może handlować za zaledwie 1% BTC, ale rynki kryptowalut są tak niestabilne, że może to być nawet ponad 10%. Luke Parker sprytnie wskazuje, że Bitcoin Gold może stać się schronieniem, jeśli Segwit2x w listopadzie zacznie wpływać na wartość Bitcoin. Rzeczywiście, Segwit pojawi się 15 listopada i prawdopodobnie sprawi wiele problemów, jeśli zostanie wdrożony hard fork. Kto wie, może nawet będziemy mieli powszechną adopcję przez górników Ethereum, co zwiększy szybkość mieszania, pobudzi więcej transakcji i popchnie cenę Bitcoin Gold na księżyc.

    Bitcoin Gold to coś nowego i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co ten „przyjazny dla Bitcoin fork ma dla nas w sklepie. W przeciwieństwie do Bitcoin Cash, nie mówi się, że jest to Bitcoin, po prostu jest to nowa moneta, która zdarzyła się rozwidlić z Bitcoin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy