Bitcoin spada z klifu, osiągając najniższy poziom od lipca

Bitcoin spada z klifu, osiągając najniższy poziom od lipca
Category: Ciągu Ostatnich
16 października 2020

Bitcoin nadal tracił dziś na wartości. (Zdjęcie: INA FASSBENDER / AFP) (Zdjęcie: INA FASSBENDER / AFP. [+] Via Getty Images)

AFP przez Getty Images

Ceny bitcoinów spadły dzisiaj, przedłużając ich ostatnie straty, ponieważ kryptowaluta spadła do najniższego poziomu od ponad miesiąca.

Jak pokazują dane CoinDesk, cyfrowa waluta spadła do zaledwie 10 505,15 USD blisko dzisiejszego południa EDT.

W tym momencie bitcoin spadł o około 8,4% od swojego dziennego maksimum, który wynosił 11470,81 USD, osiągniętego około 4 rano czasu wschodniego, ujawniają dodatkowe dane CoinDesk.

Co więcej, notował najniższy punkt od 27 lipca, kiedy aktywo cyfrowe spadło poniżej 10000 USD.

[Uwaga red.: Inwestowanie w kryptowaluty lub tokeny jest wysoce spekulacyjne, a rynek jest w dużej mierze nieuregulowany. Każdy, kto to rozważa, powinien być przygotowany na utratę całej inwestycji.]

Wyjaśniając ostatnie ruchy cen kryptowaluty, obserwatorzy rynku wskazali na kilka czynników, w tym zarówno czynniki techniczne, jak i fundamentalne zmiany.

Analiza techniczna

„Obecny ruch ma charakter techniczny i pojawia się po przetestowaniu cen wsparcia 11 000 USD około 8 razy w ciągu ostatnich 30 dni” – powiedział Joe DiPasquale, dyrektor generalny BitBull Capital, zarządzający funduszem hedgingowym kryptowalut.

Norweski fundusz naftowy o wartości 1 biliona dolarów oraz pośrednie zasoby bitcoinów BlackRock’s And Vanguard ujawnione

Inflacja gazu DeFi w Ethereum stwarza możliwości i problemy

Najnowsze szaleństwo Ethereum stara się powstrzymać ostatnie słabości

„Jak podkreśliliśmy w naszych poprzednich komentarzach, istnieje silne wsparcie w strefie między 10 000 a 10,5 000 USD, a ceny jeszcze nie przetestowały tej strefy” – stwierdził.

„Uważamy, że nie zobaczymy żadnych poważnych spadków, które przełamają tę strefę wsparcia w perspektywie krótkoterminowej, a Bitcoin prawdopodobnie skonsoliduje się między 10,5 tys. A 11 tys. USD, zanim ponownie spróbuje przekroczyć 11,5 tys.

Kiana Danial, CEO Invest Diva, również przedstawiła analizę techniczną.

„BTC / USD utworzył niedźwiedzi wzór wykresu odwrócenia głowy i ramion, który mógł otworzyć drzwi do dalszych spadków w kierunku 10,500 USD” – podkreśliła.

„Para testowała również codzienną chmurę Ichimoku, która obecnie stanowi silne wsparcie. Przerwa poniżej chmury Ichimoku może oznaczać średnioterminowy trend spadkowy dla ceny Bitcoin, ze strefą 9500 USD ustawioną jako kolejna kluczowa warstwa wsparcia. ”

Wpływ dolara amerykańskiego

Danial zwrócił również uwagę na ostatnie wahania dolara w stosunku do innych walut fiducjarnych.

„Wydaje się, że dolar osiągnął dno w głównych walutach fiducjarnych, w tym w dolarach kanadyjskich i frankach szwajcarskich” – zauważyła.

„Zatem siła dolara amerykańskiego może z pewnością być jednym z powodów, dla których cena Bitcoina spada”.

Tim Enneking, dyrektor zarządzający Digital Capital Management, przedstawił inną, bardziej sceptyczną ocenę.

„Pomysł nagłej silnej korelacji z dolarem, ponieważ dolar wykonał duży ruch w tym samym dniu, w którym zrobiło to BTC, wydaje mi się nieco fantazyjny – zwłaszcza, że ​​mówimy o spadkach BTC przez dwa kolejne dni.

Następnie przedstawił alternatywne wyjaśnienie ostatnich spadków waluty cyfrowej.

Potencjalna rotacja w akcje

Enneking zauważył, że „Czas wczorajszego spadku z 11750 USD do 11 200 USD był zasadniczo taki sam, jak dzisiejszy spadek z 11 300 USD (po lekkim ożywieniu) do 10700 USD: w zasadzie po przebudzeniu Nowego Jorku”.

„W ciągu ostatniego roku„ przebudzenie ”w USA EST zyskiwało na znaczeniu jako czas na większe ruchy; w ciągu ostatnich kilku miesięcy ten trend się umocnił ”- powiedział.

„Mogę więc założyć nową teorię: stały bęben rekordowych wzrostów na amerykańskich akcjach, który po początkowym sceptycyzmie na Wall Street zyskał nieco (zrezygnowaną) legitymację, spowodował, że wielu inwestorów (które w BTC rosną indywidualnie) większe i bardziej skoncentrowane), aby zdecydować się na rotację z BTC (co ostatnio nie zrobiło wiele) z powrotem (prawdopodobnie) na akcje. ”

Ujawnienie: posiadam trochę bitcoin, bitcoin cash, litecoin, ether i EOS.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy