Co oznacza moja zdolność kredytowa?

Category: Kredytowej Jest
17 lutego 2021

To prosta trzycyfrowa liczba. Waha się od 300 do 850. Jednak gdy zapytasz „Co oznacza moja zdolność kredytowa? otrzymana odpowiedź może być tak złożona, jak sama liczba jest prosta.

Krótko mówiąc, ocena kredytowa mówi pożyczkodawcy, jakie jest prawdopodobieństwo spłaty pożyczki na podstawie historii kredytowej. Nazywa się to zdolnością kredytową. Twoja zdolność kredytowa jako ocena kredytowa jest obliczana na podstawie informacji z raportów kredytowych. Wyniki FICO® stały się standardem i są używane przez około 90% największych pożyczkodawców.

Oznacza to, że Twoja ocena kredytowa wpływa na dostępny kredyt i warunki, które mogą Ci zaoferować pożyczkodawcy.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest zdolność kredytowa, prawdopodobnie nadal zastanawiasz się: „Co oznacza moja zdolność kredytowa?

Podstawy oceny zdolności kredytowej

Najczęstszym sposobem odniesienia się do oceny kredytowej jest jedna z czterech kategorii – zły kredyt, uczciwy kredyt, dobry kredyt lub doskonały kredyt.

300 – 629 = zły kredyt

630 – 689 = niezły kredyt

690 – 719 = dobry kredyt

720 – 850 = doskonały kredyt

Co oznaczają te kategorie?

Kiedy masz zły kredyt, może być trudno zakwalifikować się do dodatkowego kredytu – karty kredytowe, pożyczki mieszkaniowe, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, itp. W przypadku złego kredytu, gdy znajdziesz się w sytuacji, w której musisz pożyczyć pieniądze, musisz Prawdopodobnie będę miał ograniczone opcje. Na przykład, jeśli masz zdolność kredytową do 500-tek, nadal możesz znaleźć pożyczkodawców, którzy są gotowi udzielić ci kredytu; Jednak prawdopodobnie skończysz z bardzo wysokim oprocentowaniem lub innymi warunkami, takimi jak zabezpieczona karta kredytowa, która wymaga wpłacenia pieniędzy na konto w celu pokrycia limitu kredytowego karty. Możesz również zapłacić wyższe składki za ubezpieczenie samochodu lub być zmuszonym do płacenia depozytów za media.

Dzięki Fair Credit będziesz miał kilka dodatkowych opcji pożyczania. Mimo to prawdopodobnie zapłacisz wyższe odsetki i nadal będziesz mieć bardzo ograniczone opcje kart kredytowych.

Wraz ze wzrostem zdolności kredytowej poprawiają się również opcje pożyczania.

Dobry kredyt często pozwala znaleźć niższe oprocentowanie. Zazwyczaj więcej pożyczkodawców będzie chciało udzielić Ci pożyczki i prawdopodobnie będziesz mieć o wiele więcej opcji związanych z kartą kredytową.

Kredytodawcy preferują doskonały kredyt. Jeśli masz Excellent Credit, możesz ubiegać się o większość kart kredytowych z nagrodami, otrzymać najniższe możliwe oprocentowanie i mieć do wyboru szerszą gamę potencjalnych pożyczkodawców. W rzeczywistości pożyczkobiorcy z wynikami powyżej 750 mogą kwalifikować się do 0% finansowania na samochody i 0% oprocentowania kart kredytowych.

Twoja ocena kredytowa to tylko część tego, co oceniają pożyczkodawcy.

W rzeczywistości dobra ocena kredytowa nie gwarantuje, że zostaniesz zatwierdzony lub otrzymasz dobre oprocentowanie. Twoje dochody i obecne długi są kluczowe dla niektórych decyzji kredytowych. Pożyczkodawcy wykorzystają kalkulację wskaźnika zadłużenia do dochodów, aby ocenić, czy możesz spłacić pożyczkę i jakie oprocentowanie jest dla nich warte ryzyka.

Możliwe, że możesz być głęboko zadłużony i nadal mieć świetne wyniki kredytowe, jeśli będziesz płacić rachunki na czas.

Rzeczywistość Twojej zdolności kredytowej jest taka, że ​​ma ona największe znaczenie, gdy próbujesz pożyczyć więcej pieniędzy. Jeśli już zmagasz się z przytłaczającym długiem, może nie martwić Cię najbardziej zdolność kredytowa. Może się zdarzyć, że uda Ci się dokonać minimalnych miesięcznych płatności i nadal kupować artykuły spożywcze. W takim przypadku powinieneś rozważyć umorzenie długów.

CreditAssociates może pomóc Ci wyjść z zadłużenia, obniżając jednocześnie miesięczną płatność. A co najlepsze, jeśli się zakwalifikujesz, zapłacisz ułamek tego, co obecnie jesteś winien.

Dzięki CreditAssociates możesz wyjść z zadłużenia na karcie kredytowej w ciągu 24-36 miesięcy, korzystając z przystępnego planu, który złagodzi Twoje frustracje i zapewni Ci jasną drogę do uwolnienia się od długów. CreditAssociates mogą regulować Twoje długi, tak jak nasz zespół ma ponad 270 000 rachunków dla osób takich jak Ty w całym kraju.

Dzięki naszym usługom możesz:

1. Wybierz swój plan.

2. Zacznij oszczędzać.

3. Zobacz, jak rozwiązujemy Twój dług.

Nie pozwól, aby wysokie odsetki zadłużenia na karcie kredytowej zrujnowały Ci życie. Żyj lepiej, bez długów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy