Chcesz poznać wnętrze?

Category: Domu Możesz
17 lutego 2021

Obiecujemy, że prześlemy Ci tylko pomocne informacje o tym, jak uczynić Twoje wyszukiwanie domu łatwiejszym, przyjemniejszym i bezstresowym.

Jaka powinna być Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego?

Nie warto wiedzieć, do czego się kwalifikujesz (pożyczkodawcy FYI mogą zakwalifikować Cię na więcej, niż chcesz!). Warto wiedzieć, do czego CHCESZ się kwalifikować i jak te liczby wyglądają – zarówno potencjalne miesięczne płatności, jak i wymagania dotyczące zaliczki.

W ten sposób nie zaczynasz patrzeć na domy, które nie mieszczą się w przedziale cenowym, który ma sens dla twojego budżetu.

Ważne jest, aby określić miesięczny budżet, który pomoże ci ustalić, jaka powinna być miesięczna rata kredytu hipotecznego. Będziesz potrzebować tej kwoty, aby pożyczkodawca mógł pracować wstecz, aby określić skorelowaną cenę sprzedaży i wstępnie zatwierdzić kwotę, z którą czujesz się komfortowo.

Budżet 101

Wiedza o tym, dokąd trafiają Twoje pieniądze każdego miesiąca i ile wydajesz, jest naprawdę podstawową finansową koniecznością, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy nadal go wynajmujesz. Jeśli nigdy tak naprawdę nie usiadłeś, aby stworzyć miesięczny budżet, teraz jest czas, aby odłożyć te liczby.

Musisz teraz wiedzieć, dokąd trafiają twoje pieniądze. Ile kosztuje wynajem, jedzenie, podróż, samochód, siłownia itp.? Jakie wydatki możesz zawęzić, aby dostać dom, którego pragniesz?

Jakie wydatki są „obowiązkowe dla Twojego życia i ogólnego szczęścia? Na przykład, jeśli kochasz podróżować, nie kupuj domu, który uniemożliwia podróżowanie przez lata! To nie byłoby tego warte. Ale jeśli rzadko jeździsz samochodem i chcesz jeździć metrem wszędzie w swoim nowym domu, możesz zmniejszyć część miesięcznych wydatków na zakup domu w wybranym miejscu.

Przygotowanie budżetu jest ważnym krokiem, więc szczerze mów, na co wydajesz swoje pieniądze każdego miesiąca teraz, czego jesteś skłonny zrzec się i czego oczekujesz w przyszłości.

Pamiętaj, na co cię dziś stać, może się zmienić w przyszłym roku i później. Tak, Twoje wynagrodzenie wzrośnie, ale będziesz mieć nowe koszty, takie jak dzieci lub nowy samochód, co może oznaczać opiekę dzienną i wyższe opłaty za samochód każdego miesiąca. Uwzględnij to wszystko podczas wykonywania obliczeń.

Rozbicie go

Oto, co należy uwzględnić w wydatkach mieszkaniowych. Musisz oszacować niektóre z tych liczb, a my możemy Ci w tym pomóc.

Wymień wszystkie koszty posiadania domu– podatki od nieruchomości, ubezpieczenie kredytu hipotecznego, ubezpieczenie domu, utrzymanie, media i opłaty za mieszkanie, opłaty parkingowe, jeśli dotyczy. Możemy pomóc przy wycenach!

Wypisz wszystkie inne wydatki, które zamierzasz kontynuować– takie jak karnety na siłownię, opłaty za opiekę dzienną, pożyczki na samochód, pożyczki szkolne, opłaty za gaz lub dojazdy itp.

Oszacuj roczne koszty utrzymania domu.Zaplanuj wydawanie lub oszczędzanie około 1% ceny zakupu domu każdego roku. Tak więc, jeśli kupisz mieszkanie za 300 000 $, powinieneś przeznaczyć około 3 000 $ rocznie na utrzymanie domu lub na konto oszczędnościowe, kiedy będziesz musiał coś wymienić w przyszłości!

Uwzględnij wszelkie korzyści podatkowe, które uzyskasz jako właściciel domu. Będziesz mieć odliczenia lub kapitał własny w swoim domu i możesz spodziewać się większego zwrotu, który może pójść na twoje oszczędności.

Jako kupujący dom, ważne jest, aby wziąć pod uwagę dodatkowe wydatki, poza spłatą kredytu hipotecznego, które mogą mieć wpływ na to, na ile domu możesz sobie pozwolić.

Podstawowe zasady matematyki hipotecznej do rozważenia

Oto kilka dodatkowych wskazówek lub „praktycznych zasad, które wielu ekspertów sugeruje kupującym przy określaniu, na ile komfortowo mogą sobie pozwolić. Pamiętaj, że Twoja konkretna sytuacja może być zupełnie inna, ale te przewodniki mogą być punktem wyjścia.

Te przewodniki są świetnym sposobem, aby pomóc określić, czy będziesz w stanie pozwolić sobie nabieżącemiesięczne zobowiązania dłużne ORAZ na nowy kredyt hipoteczny i koszty posiadania domu ORAZ nadal masz co miesiąc trochę gotówki. Nigdy nie chcesz być czyszczony co miesiąc!

  • Kupno domu w cenie od dwóch do trzech razy większej od dochodu brutto jest rozważane w przystępnej cenie.Jeśli zarabiasz 80 000 $ rocznie, powinieneś być w stanie pozwolić sobie na dom o wartości od 160 000 do 240 000 $. Możesz dodać te liczby do kwoty zaliczki, którą planujesz wykorzystać, i voila, to jest to, czego „powinieneś użyć jako ceny zakupu.
  • Możesz pozwolić sobie na 30% więcej kredytu hipotecznego w porównaniu z obecnym czynszem bez zmiany stylu życia.Aby to obliczyć, pomnóż aktualny czynsz przez 1,33, aby otrzymać spłatę kredytu hipotecznego, która nie zrujnuje Twojego budżetu. Na przykład, jeśli obecnie płacisz 1500 USD miesięcznie za czynsz, powinieneś być w stanie wygodnie pozwolić sobie na miesięczną spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 2000 USD po uwzględnieniu ulg podatkowych związanych z posiadaniem domu. Uwzględnienie reguły długu 30/45, której używają pożyczkodawcy, może pomóc Ci obliczyć, ile nowego długu możesz zaciągnąć.Na przykład całe miesięczne spłaty kredytu hipotecznego – kwota główna kredytu mieszkaniowego, odsetki, podatki i ubezpieczenie – nie powinny przekraczać30%rocznego dochodu brutto. Całkowity dług nie powinien przekraczać45%twoich dochodów. Ten całkowity dług obejmuje Twoje nowe miesięczne płatności oraz wszystkie inne rachunki, takie jak pożyczki samochodowe, media i karty kredytowe. Na obszarach o wysokich kosztach utrzymania, takich jak DC, liczby te mają tendencję do zwiększania się do 35-40% miesięcznych dochodów przeznaczonych na mieszkania. Ale to naprawdę popycha, więc nie idź wyżej, bez względu na wszystko!

    Skorzystajmy z reguły 30/45, aby pokazać, jak działa matematyka. Jeśli Twój roczny dochód brutto wynosi 80 000 USD, pomnóż go przez 30%, a następnie podziel przez 12 miesięcy, aby otrzymać miesięczną spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 2000 USD lub mniej. Następnie sprawdź sumę wszystkich miesięcznych rachunków, w tym potencjalnego kredytu hipotecznego, i upewnij się, że nie przekraczają one 45% Twojego dochodu lub 3000 USD w tym przykładzie.

    W przypadku pytań dotyczących obliczania miesięcznego budżetu prosimy o kontakt. To ważny krok, zanim zaczniesz szukać domów. Znając swój miesięczny budżet, będziesz mógł współpracować z pożyczkodawcą w celu ustalenia przedziału cenowego, co pomoże Ci sfinalizować produkt hipoteczny i opcje zaliczki.

    Jesteśmy trochę konserwatywni, ale nie chcemy też, żebyś był biedny w domu. Tylko Ty znasz swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy i wiesz, co jest najlepsze dla Twojego życia finansowego. Właśnie pokazaliśmy Ci kilka sposobów, które pomogą Ci znaleźć numer, który musisz przekazać pożyczkodawcy, kiedy spotkasz się po raz pierwszy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy