Co muszę wiedzieć o inwestowaniu w naprawiacze?

Category: Więc Możesz
17 lutego 2021

Poprawki czasami wymagają więcej pracy, niż się spodziewasz.

David Sacks / Lifesize / Getty Images

Więcej artykułów

  • 1. Jak kupić kawałek ziemi
  • 2. Czy wynajem domu to dobra inwestycja w oszczędności na emeryturze?
  • 3. Jaka jest różnica między nieruchomościami pod wynajem a nieruchomościami inwestycyjnymi?

Inwestowanie w naprawiaczy jest działaniem obarczonym wysokim ryzykiem i przynoszącym duże korzyści. Z jednej strony masz możliwość kupna nieruchomości ze zniżką, trochę popracuj i sprzedaj je z dużym zyskiem. Z drugiej strony musisz wyłożyć pieniądze z góry w nadziei, że będziesz w stanie odzyskać swoje koszty po zakończeniu transakcji. Po drodze musisz radzić sobie z ryzykiem nieprzewidzianych napraw i wahań rynkowych, a także z różnymi kosztami między momentem zakupu a czasem realizacji strategii wyjścia.

Napraw mniej

Patrząc na domy z naprawą górną, spróbuj znaleźć domy, które wymagają prac kosmetycznych, a nie strukturalnych. Domy, które mają solidną konstrukcję i system dźwiękowy, ale które są przestarzałe lub brzydkie, zwykle sprzedają się z taką zniżką, że można zarobić na ich naprawie. Oszczędza to ryzyko zakupu domu z większą liczbą wad konstrukcyjnych niż początkowo sądziłeś i pomaga ograniczyć narażenie na niekorzystne skutki.

Zarezerwuj pieniądze na niespodzianki

Kupując cholewkę, upewnij się, że masz dodatkowe pieniądze w rezerwie. Bez względu na to, jak często sprawdzasz nieruchomość przed jej zakupem, po rozpoczęciu pracy nad nieruchomością często znajdziesz problemy, których wcześniej nie widziałeś. W związku z tym dobrym pomysłem jest posiadanie odpowiedniego funduszu rezerwowego, aby móc naprawić lub zmodernizować wszystko, co należy zrobić.

Rozważ pożyczki prywatne

W niektórych obszarach uzyskanie kredytów hipotecznych na nieruchomości inwestycyjne może być trudne, a wielu pożyczkodawców jest szczególnie niechętnych pożyczaniu nieruchomości, które wymagają pracy. Jeśli nie możesz uzyskać pożyczki w swoim banku, rozważ skorzystanie z rynku pożyczek prywatnych. Prywatni pożyczkodawcy, zwani również pożyczkodawcami twardymi pieniędzmi, zazwyczaj pożyczają pieniądze na transakcje, których banki nie chcą. W zamian za swoją elastyczność zazwyczaj pobierają wyższe stopy procentowe, wysokie opłaty za rozpoczęcie działalności i wymagają znacznych zaliczek. Jednak możliwość pożyczenia pieniędzy, nawet po wysokich kosztach, może sprawić, że Twoja inwestycja w naprawę będzie bardziej opłacalna. W niektórych przypadkach prywatni pożyczkodawcy pozwalają sfinansować koszty naprawy wraz z pierwotną ceną zakupu.

Trzymaj długoterminowo

Jeśli trzymasz aktywa krócej niż rok, IRS potraktuje je jako krótkoterminowy zysk kapitałowy i być może będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych według krańcowej stawki podatku dochodowego. Aby skorzystać z niższej stawki podatku od długoterminowych zysków kapitałowych, będziesz musiał posiadać dom przez co najmniej rok. Pamiętaj, że jeśli kupiłeś nieruchomość w celu rekultywacji i sprzedaży, możesz nie być w stanie zaangażować się w odroczoną podatkową wymianę na następną nieruchomość, więc możesz bardzo dobrze zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Księgowy może pomóc w zarządzaniu strategią podatkową.

Miej dwie strategie wyjścia

Naprawiacze są dobrymi inwestycjami tylko wtedy, gdy możesz odzyskać swoje pieniądze plus zysk, gdy skończysz je naprawiać. Aby zwiększyć szansę, że inwestycja typu fixer-upper zakończy się sukcesem, zastosuj zarówno podstawową, jak i dodatkową strategię wyjścia. W wielu przypadkach Twoją podstawową strategią wyjścia będzie sprzedaż nieruchomości nabywcy domu z zyskiem, gdy będzie w stanie nadającym się do zamieszkania. Jeśli jednak nie możesz go sprzedać, utkniesz w domu. W związku z tym upewnij się, że każdy zakupiony i naprawiony dom również będzie opłacalny, jeśli będziesz musiał go trzymać i wynajmować, dopóki nie będziesz mógł go sprzedać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy