Co oznacza limit kredytowy / wysokie saldo?

17 lutego 2021

Jak zmniejszyć zadłużenie karty kredytowej bez obniżania limitu kredytowego

Bycie posiadaczem karty kredytowej to coś więcej niż wyrzucanie jej w celu pobierania opłat. Jeśli nie chcesz być jednym z wielu Amerykanów, którzy mają zrujnowaną zdolność kredytową spowodowaną niewłaściwym użyciem karty kredytowej, musisz dowiedzieć się trochę o swoim plastiku. Jeśli nie rozumiesz, co oznacza limit kredytowy lub wysokie saldo, możesz nieumyślnie ocenić swoją zdolność kredytową, co utrudniłoby ci uzyskanie przyszłych pożyczek, kredytu hipotecznego, mieszkania, a nawet pracy.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Jeśli chodzi o karty kredytowe, Twój limit kredytowy to maksymalna kwota, jaką wystawca karty zezwolił na pożyczenie, a wysokie saldo to najwyższa kwota, jaką kiedykolwiek byłeś winien na karcie.

Limit kredytu

Limit kredytowy to kwota, którą wystawca karty kredytowej zezwala na wydanie na karcie. Wydawcy kart kredytowych nie przydzielają przypadkowo tego numeru; kryje się za tym nauka. Twoja ocena kredytowa i dochód to dwa główne wyznaczniki limitu kredytowego.

Gdy już masz kartę, wydawca kontroluje, w jaki sposób z niej korzystasz. Sprawdza, czy terminowo opłacasz rachunek, czy pobierasz zaliczki gotówkowe i czy co miesiąc spłacasz w całości saldo. Twój limit kredytowy może zostać zwiększony lub obniżony w zależności od Twojej historii kredytowej.

Podnoszenie lub opuszczanie

Możesz zwiększyć swój limit kredytowy, prosząc o to wystawcę karty kredytowej. Jeśli płaciłeś rachunki na czas, możesz odnieść sukces. Jeśli Twoje dochody również wzrosły, masz jeszcze większe szanse.

Wystawca Twojej karty kredytowej może również zmniejszyć Twój limit kredytowy. Przyczyny obniżki mogą obejmować spadek zdolności kredytowej, opóźnienia w płatnościach, maksymalne wykorzystanie karty (lub zbliżenie się do niej) i przyjmowanie zaliczek gotówkowych. Czasami powodem jest po prostu to, że wystawca karty obniżył wszystkie stawki, a Ty nic nie zrobiłeś.

High Balance

Wysokie saldo odnosi się do najwyższej kwoty zadłużenia na karcie kredytowej. Ta liczba wpływa na twoją zdolność kredytową. Ważne jest, aby utrzymywać saldo na jak najniższym poziomie, jeśli chcesz mieć prawo do jak największej zdolności kredytowej.

Według myFICO.com ilość dostępnego kredytu, z którego korzystasz, staje się coraz ważniejsza przy określaniu Twojej zdolności kredytowej. FICO to szeroko stosowany system oceny zdolności kredytowej, z którego korzystają agencje informacji kredytowej do określania zdolności kredytowej.

Negatywne konsekwencje

Upewnij się, że wiesz, jaki jest Twój limit kredytu w każdym miesiącu i ile pobierasz. Chcesz mieć pewność, że nie wydasz więcej, niż wynosi Twój limit kredytowy. Może to doprowadzić do przekroczenia limitu opłat, wzrostu rocznej stopy oprocentowania i zmniejszenia limitu kredytowego. Jeśli zbyt często przeładowujesz, wystawca karty kredytowej może zamknąć Twoje konto.

Więcej artykułów

Co jest gorsze dla Twojego kredytu, niezabezpieczonego długu czy kredytu odnawialnego? →

Ile może spłacić jedną kartę kredytową, aby podnieść Twoją zdolność kredytową? →

Od czego zależy limit kredytu na kartach kredytowych? →

  • Experian: Przekroczenie limitu na karcie kredytowej
  • MyFICO: kwoty należneWynik „FICO Znaczenie: 5 rzeczy, które musisz wiedziećLaura Agadoni pisze zawodowo od 1983 roku. Jej reportaże dotyczące lokalnych biznesów, zainteresowań człowieka oraz zdrowia i sprawności fizycznej ukazują się w lokalnej gazecie. Pisała również i redagowała dla oddolnych wysiłków i została opublikowana w magazynie „Clean Eating oraz w magazynie „Dimensions, publikacji CUNA Mutual. Agadoni ma tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji na California State University-Fullerton.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy