Co robi urzędnik ds. Pożyczek?

17 lutego 2021

Urzędnik ds. Pożyczek decyduje, którzy potencjalni pożyczkobiorcy mogą przystąpić do gwarantowania pożyczki. Przedmiotowymi pożyczkami mogą być kredyty hipoteczne, pożyczki dla małych firm lub pożyczki osobiste. Urzędnicy ds. Pożyczek spotykają się z wnioskodawcami i są odpowiedzialni za określenie zdolności kredytowej wnioskodawców. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co robią urzędnicy ds. Pożyczek? Jesteś we właściwym miejscu. Myślisz o zaciągnięciu pożyczki, ale chcesz najpierw porozmawiać z kimś o swojej ogólnej sytuacji finansowej? Rozważ znalezienie doradcy finansowego dzięki bezpłatnej usłudze dopasowywania SmartAsset.

Podstawy pożyczkobiorcy

Według US Bureau of Labor Statics (BLS) „urzędnicy ds. Pożyczek oceniają, autoryzują lub zalecają zatwierdzanie wniosków pożyczkowych dla osób i firm. Być może słyszałeś, że algorytmy komputerowe coraz częściej przejmują zadanie gwarantowania kredytów hipotecznych. Wiele osób, które starają się, powiedzmy, o kredyt hipoteczny, nigdy nie spotyka się z urzędnikiem ds. Pożyczki. Zamiast tego algorytm przejrzy dokumenty i zatwierdzi lub odrzuci wniosek o pożyczkę.

Jednak algorytmy nie zastąpiły całkowicie pożyczkodawcy. Nadal znajdziesz urzędników pożyczkowych pracujących w bankach komercyjnych i spółdzielczych kasach pożyczkowych. Kredytodawcy hipoteczni nadal polegają na urzędnikach ds. Pożyczek, którzy sprawdzają niektórych wnioskodawców. Jednak ogólnie rzecz biorąc, urzędnicy ds. Pożyczek stanowią pierwszą warstwę kontroli, zanim ma miejsce ubezpieczenie ludzkie lub algorytmiczne.

Niedawne dochodzenie ProPublica wykazało, że niektóre algorytmy powodują dyskryminację w procesie przyznawania kredytu hipotecznego. Innymi słowy, jeśli spotkasz się z oficerem pożyczkowym i ubezpieczycielem i masz szansę przedstawić swoją sprawę człowiekowi, jesteś jednym ze szczęśliwców.

Opis stanowiska urzędnika ds. Pożyczek

Przez lata praca oficera pożyczkowego miała pewien urok, ponieważ oferowała stabilne, stosunkowo wysokie wynagrodzenie bez konieczności posiadania dyplomu zawodowego. Urzędnicy zajmujący się pożyczkami hipotecznymi muszą być licencjonowani, ale praca urzędnika pożyczkowego nie wymaga kosztownych lat na studiach podyplomowych. BLS szacuje, że mediana wynagrodzenia urzędników ds. Pożyczek w 2015 r. Wyniosła 63 430 USD rocznie.

Ale co z perspektywami wzrostu w tej dziedzinie? BLS daje urzędnikom ds. Pożyczek „perspektywę zatrudnienia na poziomie 8%. To procent, o jaki wzrośnie pole w latach 2014-2024, według szacunków BLS. Jest mniej więcej tak szybki jak średnia we wszystkich dziedzinach.

Myślisz o zostaniu oficerem pożyczkowym? Praca nie wymaga intensywnego szkolenia, ale może wymagać wizyt u osób ubiegających się o pożyczkę, a na pewno wiąże się z dużą ilością papierkowej roboty.

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądało spotkanie z pożyczkodawcą podczas ubiegania się o pożyczkę? Możesz w ogóle nie spotkać się z urzędnikiem ds. Pożyczki, ale jeśli to zrobisz, spotkanie jest okazją do udowodnienia zdolności kredytowej i wyjaśnienia wszelkich błędów w historii kredytowej, takich jak brakująca płatność kartą kredytową. Jeśli urzędnik ds. Pożyczek nie znajduje czasu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania lub wydaje się, że twardo sprzedaje, zawsze możesz poszukać pożyczki gdzie indziej.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach wiele decyzji kredytowych to kwestia liczb. Powodzenie lub niepowodzenie wniosku o pożyczkę sprowadza się do wskaźnika zadłużenia do dochodów wnioskodawcy, rocznego wynagrodzenia, oceny zdolności kredytowej i całkowitego zadłużenia. Wnioskodawcy ubiegający się o pożyczkę są zwykle grupą samodzielnie wybraną, składając wnioski tylko wtedy, gdy wiedzą, że mają dobrą szansę na sukces. Mimo to zadaniem urzędnika ds. Pożyczek jest sprawdzanie kandydatów i przekazywanie ich do procesu ubezpieczania – lub nie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy