Co się dzieje po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Lee Grayson & Recenzja: Ashley Donohoe, MBA – aktualizacja 05 kwietnia 2019 r

Co się dzieje po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego?

Po histerycznym tańcu po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego na dom, nadszedł czas, aby wrzucić wyższy bieg, aby upewnić się, że Twój depozyt zostanie zamknięty na czas i jesteś gotowy do przeprowadzki. Twoi agenci nieruchomości i escrow akceptują ciężkie prace, ale to nie znaczy, że jesteś wolny. Czas między zatwierdzeniem kredytu hipotecznego a ostatecznym podpisaniem umowy o udzielenie dotacji, który zamienia dom sprzedaży w nowy dom, ma kluczowe znaczenie dla zamknięcia sprzedaży.

Po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego agent depozytowy zaczyna zajmować się papierkową robotą i uzyskiwać podpisy, podczas gdy ubezpieczyciele badają Twój dom i sytuację finansową. Możesz spodziewać się wykonania wszelkich niezbędnych napraw domu, uzyskania ubezpieczenia domu, podpisania dokumentów i dokonania płatności.

Agent Escrow rozpoczyna pracę

Zespół escrow jest sercem Twojej sprzedaży domu. Twój agent depozytowy przejmuje wszystkie dokumenty, podpisy i dokumenty. Jeśli twój agent rutynowo nie dostarcza przesyłki, poproś kierownika biura depozytowego o wymianę.

Po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego Twój funkcjonariusz dzwoni i wysyła SMS-y, listy zwykłe i e-maile, aby nakłonić wszystkich zaangażowanych w sprzedaż do wykonania pracy. Komunikaty wymagają dowodu wymaganych napraw w nowym domu oraz zaświadczenia kontroli i leczenia termitów , jeśli jest to wymagane przez pożyczkodawcę. Żądania dotyczą również wymaganych dokumentów do zamknięcia depozytu, w tym raportów dotyczących własności i dokumentów kredytowych .

Musisz wykupić ubezpieczenie domu i przynieść polisę swojemu depozytariuszowi. Twój agent depozytowy tworzy również formalne dokumenty prawne , w tym wszelkie poprawki wymagane przez kupującego lub sprzedającego.

Ubezpieczyciele przeprowadzają dochodzenie

Underwriting to proces sprawdzania twojej sytuacji finansowej w celu zakwalifikowania cię do pożyczki. Twój zespół ubezpieczeniowy również bada Twój wymarzony dom przed wyrażeniem zgody na kredyt hipoteczny. Dom musi zostać poddany formalnej ocenie przez niezależnego rzeczoznawcę aby udowodnić, że jest wart ceny sprzedaży. Po oficjalnym zatwierdzeniu kredytu Twój bank przekaże Ci kopię raportu z wyceny.

Gdy kredyt hipoteczny uzyska oficjalną zgodę pożyczkodawcy, Twój pożyczkodawca poprosi Cię również o podpisanie oficjalnych dokumentów pożyczki . Będziesz musiał parafować i podpisać niezliczone dokumenty, a także przejrzeć formalne ujawnienie pożyczkodawcy wymagane przez prawo federalne. Przedstawiciel ds. Pożyczki musi odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące pożyczki i ujawnienia informacji. Ten proces gwarantuje, że nie podejmiesz tego poważnego zobowiązania finansowego bez zrozumienia wpływu na Twoje życie przez kilka następnych dziesięcioleci.

Wymagane naprawy zostały zakończone

Pomiędzy zatwierdzeniem kredytu hipotecznego a zamknięciem depozytu, w wyniku którego otrzymasz klucze do nowego domu, pracownicy muszą dokończyć wszelkie naprawy w domu . Ta praca może być znacząca, jeśli dom jest poważnie uszkodzony przez owady lub ma problemy z dachem. Pożyczkodawcy finansują tylko pożyczki na domy z bezpiecznymi dachami. Wielu pożyczkodawców wymaga leczenia i naprawy szkód spowodowanych przez termity, szczególnie na obszarach o ciepłym klimacie z możliwością całorocznej inwazji termitów.

Podpisz wszystkie dokumenty Escrow

W ostatnich dniach procesu escrow musisz fizycznie udać się do biura depozytowego, aby podpisać dokumenty i przynieść poświadczone czeki na pieniądze, które jesteś winien za nowy dom. Gotówka obejmuje kwotę na pokrycie zaliczki oraz wszelkie wymagane płatności podatku. Ostatni podpis dla kupującego i sprzedającego wymaga, aby oboje weszli na depozyt w celu podpisania dokumentu przenoszącego akt grantu z poprzedniego właściciela na nowego właściciela . Po podpisaniu wszystkich dokumentów escrow, twój escrow escrow, adwokat lub twój agent nieruchomości, w zależności od prawa przedstawiciela nieruchomości w Twoim stanie przekazuje klucze do nowego domu, wszelkie kody bezpieczeństwa i otwieracze do drzwi garażowych .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy