Co się dzieje z pożyczką 401 (k), gdy przenoszę się do innej firmy?

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Jak pożyczyć pieniądze z 401k

Większość planów emerytalnych 401 (k) pozwala na zaciągnięcie pożyczki, która zwykle musi zostać spłacona w ciągu pięciu lat. Jeśli jednak zmienisz pracodawcę, zegar przyspieszy i pożyczka zaciągnięta z 401 (k) może być spłacona w całości bardzo szybko. Co gorsza, możesz ponieść poważne konsekwencje podatkowe, jeśli nie możesz ich spłacić.

Określ czas zwrotu

Jeśli opuścisz pracodawcę, gdy masz niespłaconą pożyczkę 401 (k), prawdopodobnie najlepiej założyć, że będzie ona należna od razu, a nie później. W rzeczywistości pożyczka zwykle staje się wymagalna natychmiast i w całości, niezależnie od tego, czy odejdziesz sam, czy też zostaniesz zwolniony lub zwolniony. W zależności od pracodawcy możesz otrzymać nawet 90 dni na spłatę. Twój pracodawca może zezwolić Ci na ustalenie planu płatności, ale nie licz na to. Może to spowodować wiele kłopotów, aby pomóc komuś, kto już tam nie pracuje.

Weźmy pod uwagę podatnika

To nie koniec świata, jeśli nie spłacisz całej pożyczki 401 (k), odchodząc z dotychczasowej pracy na rzecz nowej. Jednak będzie cię to kosztować. Niespłacone saldo jest traktowane jako wypłata pieniędzy z konta 401 (k). Te wypłaty, znane również jako wypłaty, są uważane za dochód podlegający opodatkowaniu, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy od salda.

Oprócz tego będziesz musiał zapłacić 10% kary, jeśli masz mniej niż 59 lat i 6 miesięcy. Załóżmy, że masz 20-procentowy przedział podatkowy i masz niezapłacone saldo w wysokości 10 000 USD. Będziesz winien 2000 $ podatku dochodowego i karę w wysokości 1000 $.

Przyspieszyć proces

Jeśli myślisz o zmianie pracy i masz pożyczkę 401 (k), możesz zacząć zwiększać spłaty pożyczki. Zwykle spłacasz 401 (k) pożyczek pieniędzmi pobranymi bezpośrednio z Twojej wypłaty. Poproś dział płac, aby zaczął pobierać więcej z każdego czeku. (Nie musisz nikomu mówić, że planujesz odejść; nierzadko zdarza się, że ludzie chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę). Może to zmniejszyć lub nawet wyeliminować zobowiązanie kredytowe, zanim po raz ostatni zrezygnujesz, w zależności od tego, ile jesteś winien i ile masz opóźnienia.

Odkrywanie alternatywnych opcji

Jedną z opcji szybkiej spłaty pożyczki 401 (k) jest zaciągnięcie pożyczki pod zastaw domu lub pożyczki osobistej. Chociaż nadal musisz spłacić nową pożyczkę, będziesz mieć na to więcej czasu i nie poniesiesz straty podatkowej. Inna możliwość: przenieś saldo swoich 401 (k) do planu emerytalnego nowego pracodawcy, weź pożyczkę z tego planu, a następnie wykorzystaj ją do spłaty pierwszej pożyczki. Zakłada to jednak, że jako nowy pracownik od razu kwalifikujesz się do pożyczki.

  • 401 (k) Help Center: 401k Plan kredytów – przegląd
  • Intuit TurboTax: Co się stanie, jeśli mam pożyczkę 401 (k), ale później stracę lub rzucę pracę?WalletHub: czy mogę przenieść 401k na IRA z pożyczką przeciw nim?Cam Merritt jest pisarzem i redaktorem specjalizującym się w biznesie, finansach osobistych i projektowaniu domu. Brał udział w publikacjach USA Today, The Des Moines Register i Better Homes and Gardens. Merritt ukończył dziennikarstwo na Drake University i zdobywa tytuł MBA na University of Iowa.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy