Co stanie się z moim kredytem hipotecznym, jeśli pożyczkodawca zbankrutuje lub zostanie zamknięty?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy całej gamy firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 21 września 2020 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajJeśli Wielka Recesja nas czegoś nauczyła, to tego, że instytucje mogą upaść, jeśli mają wystarczająco dużo kłopotów finansowych. W rzeczywistości od 2009 roku upadło ponad 500 banków.

  Na szczęście istnieją zabezpieczenia chroniące kredytobiorców hipotecznych na wypadek upadłości pożyczkodawcy lub banku. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Twoja pożyczka została już zamknięta i została sfinansowana, nie powinno to mieć wpływu na to, czy Twój pożyczkodawca lub jednostka obsługująca złoży wniosek o upadłość lub zbankrutuje.

  Co dzieje się z Twoją pożyczką mieszkaniową po zamknięciu?

  Aby zrozumieć, dlaczego jesteś bezpieczny, jeśli Twój pożyczkodawca zamknie się lub zbankrutuje, najpierw zastanów się, co stanie się z po zamknięciu kredytu hipotecznego. Jest duża szansa, że ​​instytucja finansowa, która pożyczyła Ci pieniądze – znana również jako inicjator kredytu hipotecznego – nie posiada już Twojej pożyczki.

  „Wielu pożyczkobiorców otrzymuje pożyczkę na dom w lokalnym banku, spółdzielczej spółce pożyczkowej lub lokalnym pożyczkodawcy i zakłada, że ​​pożyczka zawsze będzie należała do tego banku lub pożyczkodawcy – wyjaśnia Robert Taylor, właściciel The Real Estate Solutions Guy, firmy zajmującej się inwestycjami w nieruchomości z siedzibą w Sacramento.

  „Chociaż prawdą jest, że niektóre mniejsze banki, powszechnie znane jako pożyczkodawcy portfelowi, uznają kredyty mieszkaniowe za obarczone niskim ryzykiem, jest bardzo niewiele banków, które mają wystarczające fundusze, aby udzielić więcej niż kilku kredytów – mówi Taylor.

  W związku z tym jednostki inicjujące sprzedają swoje pożyczki na tzw. Rynku wtórnym, łączone w pule i zazwyczaj rozładowywane na rzecz jednostek rządowych, takich jak Fannie Mae i Freddie Mac. Na tym rynku Twoja pożyczka mieszkaniowa może zostać sprzedana dwa lub trzy razy w ciągu pierwszych czterech miesięcy od jej powstania.

  Po sprzedaży Twoja pożyczka będzie zarządzana przez podmiot obsługujący kredyty hipoteczne, podmiot, który otrzymuje Twoje płatności i albo zatrzymuje pieniądze, ponieważ jest właścicielem pożyczki, albo wysyła płatność do właściciela pożyczki.

  „Czasami bank, który udzielił Twojej pożyczki, będzie również obsługiwał Twoją pożyczkę, nawet po jej sprzedaży – mówi Taylor. „Może to pozostawić kredytobiorców w przekonaniu, że ich kredyt jest nadal własnością lokalnego banku, mimo że prawdopodobnie został kupiony przez osobę trzecią.

  Gdy bank lub pożyczkodawca ma kłopoty

  Ze względu na sposób obsługi kredytu hipotecznego po zamknięciu, jeśli Twój pożyczkodawca zbankrutuje lub wypadnie z biznesu – niezależnie od tego, czy będzie to firma, która udzieliła pożyczki, czy osoba trzecia, która później go kupiła – nie powinno to mieć wpływu na Ciebie ani na Twoją pożyczkę.

  „Pożyczkobiorca nigdy nie jest informowany o problemach finansowych pożyczkodawcy – wyjaśnia Christopher Burgelin, właściciel We Buy Houses Fast, LLC w Austin w Teksasie. „Jeśli statut banku jest zagrożony, ubezpieczyciel banku lub agencja regulacyjna wkroczą, aby przejąć. To przejęcie zazwyczaj kończy się nakłonieniem przez FDIC innego pożyczkodawcy do zaciągnięcia pożyczek tego banku .

  Gdyby Twój kredyt hipoteczny miał zostać przejęty przez inny bank lub pożyczkodawcę, obsługa kredytu stałaby się obowiązkiem nowego właściciela. Ogólnie rzecz biorąc, jest mało prawdopodobne, aby osoba obsługująca lub inwestor instytucjonalny obsługujący Twoją pożyczkę zbankrutowała, zauważa Bruce Ailion, prawnik i agent nieruchomości z Atlanty.

  „Ale jeśli wpadną w kłopoty, sprzedadzą Twoją pożyczkę lub prawa do usług komuś innemu – mówi Ailion.

  Jeśli Twój podmiot obsługujący pożyczki ulegnie zmianie, otrzymasz powiadomienie potwierdzające zmianę zarówno od starego, jak i nowego podmiotu obsługującego. To powiadomienie będzie zawierało informacje o tym, gdzie wysłać płatność.

  „Twoje saldo pozostanie bez zmian, a amortyzacja pozostanie taka sama, mówi Burgelin. „Twoje obowiązki pozostaną niezmienione. Musisz terminowo spłacać kredyt hipoteczny, ubezpieczać nieruchomość i płacić podatki.

  A jeśli bank zbankrutuje przed zamknięciem?

  Przygotowujesz się do zamknięcia kredytu hipotecznego, ale dowiedz się, że Twój pożyczkodawca lub bank ma poważne kłopoty finansowe. Czy powinieneś zacząć się pocić?

  Krótka odpowiedź brzmi: nie. Według Ailion „wszelkie środki, które przekazałeś agentowi depozytowemu, powinny być bezpieczne, jeśli potencjalny pożyczkodawca wpadnie w kłopoty, ale będziesz musiał znaleźć nowego pożyczkodawcę, aby otrzymać pożyczkę.

  Zwykle pożyczkodawcy przestają gwarantować pożyczki, jeśli zbliżają się do niewypłacalności.

  „W 2008 roku kilku pożyczkodawców złożyło wniosek o ochronę przed upadłością po zatwierdzeniu pożyczki i przed jej zamknięciem, a pożyczkobiorcy musieli walczyć o przeniesienie pożyczki do nowego pożyczkodawcy – wspomina Burgelin. „Na szczęście, ponieważ większość pożyczek jest zazwyczaj gwarantowana przez Fannie Mae, Freddie Mac lub wytyczne FHA, wycena, którą już zrobiłeś, może zostać przeniesiona do innego pożyczkodawcy dla tego samego rodzaju pożyczki.

  Czego możesz się spodziewać

  Ponownie, jeśli Twój kredytodawca hipoteczny upadnie lub złoży wniosek o ogłoszenie upadłości, nic nie powinno się zmienić dla Ciebie osobiście. Wszystkie warunki kredytu pozostaną takie same. Taylor ostrzega jednak, że nie otrzymasz z wyprzedzeniem powiadomienia, że ​​pożyczkodawca ma kłopoty.

  „Nie powiedzą ci, bo to tylko złe dla biznesu – mówi Taylor.

  Jednak w końcu możesz otrzymać wiadomość wyjaśniającą zmianę właściciela, mówi Ethan Taub, dyrektor generalny Debtry.

  „Byłoby dobrą praktyką przynajmniej rozmowę telefoniczną z nowym pożyczkodawcą – radzi Taub. „W ten sposób możesz dowiedzieć się więcej o nich i o wszelkich zmianach w ich działaniu, jeśli chodzi o otrzymywanie płatności, dokonywanie przyspieszonych płatności, jeśli zdecydujesz się to zrobić, i inne kwestie, o które masz pytania.

  Jak dowiedzieć się, kto posiada kredyt hipoteczny

  Jeśli nie masz pewności, kto jest właścicielem twojego kredytu hipotecznego, możesz sprawdzić swoją pożyczkę online za pośrednictwem Fannie Mae lub Freddie Mac, zadzwonić do osoby obsługującej hipotekę lub wysłać pisemną prośbę do swojego usługodawcy z prośbą o podanie nazwiska właściciela kredytu hipotecznego. (Pobierz przykładowy list, który możesz dostosować i wysłać do swojego serwisu.) Serwisant jest prawnie zobowiązany do podania Ci, zgodnie z jego najlepszą wiedzą, nazwy, adresu i numeru telefonu strony, która jest właścicielem Twojej pożyczki.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy