Co to jest Bitcoin DeFi i jak to działa?

Category: Wiele Osób
17 lutego 2021

Większość – jeśli nie wszystkie – platform DeFi jest zbudowanych przy użyciu Ethereum. Ale Bitcoiners angażują się w DeFi: ogromne ilości Bitcoinów wchodzą w skład inteligentnych kontraktów Ethereum, więc można je zasadniczo tokenizować i wykorzystywać do inwestowania w produkty DeFi. Wpisz Bitcoin DeFi.

W skrócie

 • Platformy zdecentralizowanych finansów (DeFi) są zbudowane na Ethereum, ale posiadacze Bitcoinów angażują się w „blokowanie swoich monet.
 • Bitcoin DeFi obejmuje blokowanie Bitcoinów w inteligentnych kontraktach, które dają im tokeny oparte na Ethereum, które reprezentują największą kryptowalutę według kapitalizacji rynkowej.Blokując swoje Bitcoiny na Ethereum, Bitcoinery używają DeFi do generowania pasywnego dochodu.Być może słyszałeś o zdecentralizowanych finansach (DeFi). To najnowsze szaleństwo, które pojawiło się w świecie kryptowalut, z miliardami dolarów zainwestowanymi w produkty DeFi tylko w 2020 roku.

  Coraz częściej posiadacze Bitcoinów angażują się w DeFi poprzez „blokowanie swoich monet w zamian za tokeny, których można używać na platformach DeFi.

  Co to jest DeFi?

  Produkty DeFi to narzędzia zbudowane głównie na Ethereum, które mają na celu zrewolucjonizowanie i zastąpienie obecnych metod zaciągania pożyczek, pożyczek i bankowości, tak jak w przypadku tradycyjnych finansów.

  Celem DeFi jest udostępnienie świata finansów wszystkim (lub każdemu, kto ma połączenie z Internetem).

  Dlaczego Bitcoin miałby być zaangażowany?

  Większość platform DeFi jest zbudowana na Ethereum. Ale jest wielu ludzi, którzy posiadają dużo Bitcoinów, którzy też chcą się zaangażować. Dlatego tym, którzy mają Bitcoin, coraz łatwiej jest inwestować w platformy DeFi za swoje fundusze.

  Bitcoin to największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, więc sensowne jest, aby sprawy podążały w kierunku, który łączy aktywa z produktami DeFi.

  Jak działa Bitcoin DeFi?

  Bitcoin DeFi działa w zasadzie pozwalając Bitcoinowi – walucie na jednym łańcuchu blokowym – działać na zupełnie innym, oddzielnym łańcuchu blokowym Ethereum.

  W jaki sposób? Tutaj sprawy stają się nieco skomplikowane.

  Nie możesz używać Bitcoina bezpośrednio na platformach Ethereum – jak wspomniano wcześniej, łańcuchy bloków są różne. Aby to zrobić, Bitcoin musi zostać przekonwertowany na walutę, która reprezentuje Bitcoin, ale tak naprawdę jest tokenem opartym na Ethereum.

  Następnie Bitcoin jest zasadniczo zamknięty w inteligentnej umowie (fragment kodu, który wykonuje instrukcje replikacji umów) i może być używany w sieci. Pomyśl o tym jak o zamianie.

  Używanie Bitcoin DeFi do generowania pasywnego dochodu

  Dlaczego ktoś miałby chcieć umieścić swoje Bitcoiny w inteligentnych kontraktach Ethereum, możesz zapytać, skoro mógłby po prostu kupić tokeny Ethereum bezpośrednio i zacząć od tego?

  Jednym z dobrych powodów jest sprawienie, aby Twój Bitcoin pracował dla Ciebie w formie pasywnego dochodu. Wszyscy wiemy, że wiele osób trzyma swoje Bitcoiny jako środek przechowywania wartości – nie do kupowania rzeczy online (jak pierwotnie planowano) lub płatności przelewem.

  Poza tym istnieje wiele innych kryptowalut, które teraz służą temu celowi, twierdzą niektórzy. Więc kiedy Bitcoin jest tylko inwestycją w nadziei, że jego wartość pewnego dnia gwałtownie wzrośnie, dlaczego nie wykorzystać go w międzyczasie do zarabiania pieniędzy?

  Jednym ze sposobów generowania pasywnego dochodu za pomocą Bitcoin jest wykorzystanie platformy DeFi do pożyczania i zarabiania odsetek za pomocą Bitcoin, które w przeciwnym razie po prostu siedziałyby w pobliżu. Działa to w następujący sposób: zamień Bitcoin na Ether lub bezpośrednio na Dai (stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim) i umieść go na platformie, na której możesz go pożyczyć i otrzymać pożyczkę z odsetkami.

  Jednym ze sposobów byłoby użycie platformy MakerDAO.

  Kto kieruje przestrzenią Bitcoin DeFi?

  To stosunkowo nowa koncepcja, obecnie kilka firm kieruje tą przestrzenią. Obejmują one Wrapped Bitcoin (WBTC), RenVM i RSK.

  • 🤝 WBTC to scentralizowana współpraca między kilkoma protokołami DeFi, w tym między innymi Maker, Compound, Kyber Network i Aave. Działa w celu zablokowania Bitcoin na łańcuchu blokowym Ethereum w zamian za tokeny ERC-20 o tej samej wartości.
  • 🖧 RenVM to sieć, która przechowuje Bitcoin (wśród innych kryptowalut) i przedstawia reprezentację tej waluty jako token ERC-20.🏦 Globalna platforma pożyczkowa RSK pomaga swoim użytkownikom zarabiać na swoich Bitcoinach, zamieniając je na stablecoiny przed ich pożyczeniem.Jaka przyszłość czeka Bitcoin DeFi?

   W tej chwili do Ethereum jest wysyłanych więcej bitcoinów niż kiedykolwiek wcześniej; wartości prawie 1 miliarda dolarów, stan na wrzesień 2020 roku. Jest to niewątpliwie spowodowane wzrostem DeFi. Wraz ze wzrostem popularności sceny pojawiły się metody tworzenia Bitcoinów na takich platformach.

   Firmy w kosmosie zgłaszają rekordowe ilości bitcoinów konwertowanych na tokeny ERC-20.

   Dopóki DeFi będzie popularne, będziemy nadal widzieć nowe firmy pracujące w tej przestrzeni, aby zapewnić szybkie, łatwe i tanie sposoby pomocy Bitcoinowi w pracy na platformach DeFi.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy