Co to jest pożyczka bez weryfikacji dochodów?

Category: Inny Sposób
17 lutego 2021

Co to jest kredyt hipoteczny ALT?

Nesties, które chcą dostać się do własnego domu, mają różne dostępne pożyczki. Chociaż jest o wiele trudniejszy do zdobycia niż kiedyś, jedną z takich opcji kredytu hipotecznego jest pożyczka bez weryfikacji dochodów. Tak jak się wydaje, nie musisz weryfikować swoich dochodów u pożyczkodawcy, ale musisz poprawnie oszacować miesięczną wypłatę, aby uchronić się przed wpadnięciem w głowę z miesięcznym orzechem, na który możesz nie być w stanie sobie pozwolić.

Definicja

Pożyczki hipoteczne bez weryfikacji dochodów są również znane jako pożyczki bez dokumentów lub pożyczki z ustalonym dochodem. Pożyczkobiorca podaje swój dochód we wniosku o kredyt hipoteczny i nie musi przedstawiać odcinków wypłaty, W-2 ani 1099 na ich potwierdzenie. Nie podaje również informacji na temat jakichkolwiek aktywów ani zobowiązań, które może posiadać. Pożyczkodawca wykorzystuje następnie te informacje do udzielenia pożyczki. Ponieważ istnieje dodatkowe ryzyko dla pożyczkodawcy, pożyczki te mogą mieć wyższe stopy procentowe lub wymagać większej zaliczki.

Czego potrzebujesz

Pożyczkobiorca, który ma nadzieję na uzyskanie pożyczki weryfikacyjnej bez dochodu, nie może całkowicie zwolnić się z dokumentów; może być konieczne okazanie dokumentacji dotyczącej podatku dochodowego z ostatnich dwóch lat lub pozwolenia na prowadzenie działalności lub rachunku zysków i strat, jeśli jest samozatrudniony. Pracownicy otrzymujący pensję muszą mieć historię ciągłego zatrudnienia w tej samej firmie lub na tym samym stanowisku przez co najmniej dwa lata. Pożyczkobiorca musi również posiadać znakomity kredyt, aby rozważyć tę opcję pożyczki, co jest pomocne dla pożyczkodawcy, ponieważ ocena kredytowa jest uważana za „twardą dokumentację. Pożyczkobiorca, który ma już dom i chce refinansować pożyczkę bez weryfikacji dochodów, może mieć łatwiejszy czas zarówno dzięki doskonałemu kredytowi, jak i kapitałowi w domu.

Dostępność

Pożyczki bez dokumentów nie są oferowane przez wielu pożyczkodawców, zwłaszcza w świetle problemów związanych z kredytami hipotecznymi subprime na początku XXI wieku. Ten rodzaj pożyczki był początkowo najlepiej dostosowany do pożyczkobiorców samozatrudnionych z dochodem sezonowym, który może być trudny do zweryfikowania lub w inny sposób udokumentowany, lub dla tych, którzy nie mają odcinków wypłaty lub dokumentacji płacowej W-2. Ze względu na większe ryzyko niewypłacalności wielu pożyczkodawców usunęło pożyczki bez weryfikacji dochodów jako opcje pożyczek hipotecznych.

Pułapki

W przeszłości pożyczki bez weryfikacji dochodów pozwalały wielu pożyczkobiorcom z marginalnym kredytem i wątpliwym dochodem kwalifikować się do kredytu hipotecznego. Wyolbrzymiając swoje dochody, pożyczkobiorca może kwalifikować się do otrzymania pożyczki mieszkaniowej, która po prostu nie była dostępna, co prowadziło do większego ryzyka niespłacenia.

Więcej artykułów

Czy mogę otrzymać kredyt hipoteczny bez tradycyjnej pracy lub zeznania podatkowego? →

Jaka jest różnica między pożyczką USDA a pożyczką FHA? →

Czy mogę refinansować swój dom bez weryfikacji dochodów? →

  • „Obsługa kredytu hipotecznego; Alex Johnson; 2009
  • „Krajowy inicjator pożyczek hipotecznych na cele mieszkaniowe; Debra Killian i in. ; 2011
  • „Rent vs Own: A Real Estate Reality Check for Navigating Booms, Busts and Bad Advices; Jane Hodges; 2012

Elle Smith jest specjalistą od reklamy od ponad 25 lat. Jej prace dla ABC, CBS i Sony Pictures Television pojawiały się w radiu, na antenie, w prasie i na zewnątrz. Ponadto Smith ma ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu, grafice, fotografii komercyjnej i produkcji poligraficznej oraz jest licencjonowanym agentem nieruchomości z certyfikatem zarządzania nieruchomościami w Kalifornii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy