Co to jest pożyczka udziałowca i dlaczego jest dla Ciebie ważna?

Category: Mogą Mieć
17 lutego 2021
Kwestie do rozważenia przy wyborze księgowego
Jak włączyć swoją firmę bez niekorzystnych skutków podatkowychCo to jest pożyczka udziałowca i dlaczego jest dla Ciebie ważna?
 • PodatkiJako właściciele firm jesteśmy pewni, że zdajesz sobie sprawę, że istnieje różnica między funduszami Twojej firmy a środkami osobistymi – nawet jeśli masz pełną własność swojej firmy. Wypłata środków z własnej firmy na własny koszt bez przechodzenia przez odpowiednie procedury jest problematyczna. Właściwym sposobem na wypłatę pieniędzy z korporacji jest wypłata wynagrodzenia sobie, deklaracja dywidendy dla siebie lub pożyczenie środków od firmy na czas określony. Trzeba jednak powiedzieć, że kanadyjska agencja podatkowa lub agencja ratingowa mają własne zasady, jeśli chodzi o pożyczki tego rodzaju, aby zapobiegać oszustwom podatkowym – nasi specjaliści podatkowi mogą pomóc Ci zrozumieć, jak to działa. Na razie naszym zamiarem jest wyjaśnienie, czym jest pożyczka akcjonariusza i jakie jest jej znaczenie.

  Pożyczki akcjonariuszy – znaczenie i znaczenieSekcja 15 (2) podatku dochodowego jasno określa znaczenie i ograniczenia pożyczek udziałowców w Kanadzie. Po pierwsze, ważne jest, aby wyjaśnić, że taka pożyczka udzielona udziałowcowi (właścicielowi / zarządzającemu) od spółki będzie skutkować bezpośrednimi korzyściami podatkowymi dla tego udziałowca. Dzieje się tak, ponieważ akcjonariusz będzie doliczał pożyczkę do swojego zeznania podatkowego w tym roku – a to z pewnością nie jest korzystne dla Twoich interesów. Poza tym, dla wyjaśnienia, nie dotyczy to tylko wypłacania pieniędzy z firmy; to samo dotyczy wszelkich płatności dokonywanych przez firmę w Twoim imieniu.

  Możliwość zastosowania Konieczne jest, abyś wiedział, że spłata tej pożyczki musi nastąpić w ciągu 12 miesięcy od momentu pożyczenia kwoty. Po drugie, księgowi agencji CRA nie biorą pod uwagę spłaty pożyczki, jeśli zdecydujesz się pożyczyć podobną kwotę na początku nowego roku. Na przykład, jeśli termin spłaty pożyczki przypada na 30 listopada, to spłata pieniędzy przed upływem terminu tylko po to, aby pożyczyć tę samą pożyczkę w grudniu, nie jest akceptowana, ponieważ agencja ratingowa uważa, że ​​część serii pożyczek i spłaty .

  Alternatywne sposoby czyszczenia Chociaż najprostszym sposobem rozliczenia pożyczki udziałowca jest bezpośrednia spłata kwoty, specjaliści podatkowi powiedzą ci, że inne sposoby spłacenia tej samej pożyczki. Jednak złożoność pożyczek od udziałowców sprawia, że ​​musimy wziąć pod uwagę odpowiednie rozważania. Jako stały czynnik należy pamiętać, że płatność musi zostać zarejestrowana lub zarejestrowana w księgach rachunkowych przed końcem roku.

  • Możesz zdecydować się na spłatę pożyczki w zamian za wynagrodzenie. W takim przypadku firma musi również odpowiednio odprowadzić niezbędny podatek dochodowy, składki na system rentowy Kanady, składki ubezpieczeniowe itp. Standardowy płatnik odprowadzi te składki i podatki przed 15 dniem miesiąca po zapłaceniu wymaganego wynagrodzenia. Firma musi również zapłacić podatek od wynagrodzeń w ciągu 15 dni od zakończenia roku
  • W przypadku, gdy zdecydujesz się rozliczyć pożyczkę za wypłatę dywidendy dla siebie, musisz upewnić się, że kwity T5 zostały złożone przed upływem terminuJeśli płacisz premię w celu skompensowania pożyczki udziałowca, to należy zaznaczyć, że premia musi zostać wypłacona w ciągu 180 dni od końca roku obrotowego spółkiWyjątki od regułyW pewnych sytuacjach akcjonariusze mogą mieć możliwość pożyczenia wymaganej kwoty na dłuższy okres. Warunki te są następujące:

   • Wszystkie wypłaty dokonane na zakup mieszkania są wyłączone z tej reguły. Akcjonariusze mogą ubiegać się o przedłużoną „pożyczkę udziałowca, gdy jest ona przeznaczona na zakup mieszkania. Te miejsca zamieszkania mogą obejmować dom modułowy, domek, mieszkanie lub dom. To miejsce zamieszkania niekoniecznie musi znajdować się w Kanadzie. Należy jednak stwierdzić, że wyjątek ten ma zastosowanie tylko wtedy, gdy wspólnik zamieszkuje w tym majątku. Na przykład to zwolnienie nie zostanie przyznane na zakup nieruchomości do wynajęcia
   • Innym zwolnieniem jest zakup dalszych udziałów w korporacjiZakup pojazdu silnikowego jest również zwolniony na mocy przepisów ustanowionych przez rząd KanadyAkcjonariusz może również pożyczać kwoty na dłuższe okresy, jeżeli jest on oznaczony jako dług handlowy. Zadłużenie handlowe to kwota, jaką firma jest winna jakiejkolwiek innej firmie. Przedsiębiorca może być winien sumę po sprzedaży wszelkich towarów lub usług, którymi się zajmuje. Jednak warunki zadłużenia handlowego muszą pozostać niezmienione niezależnie od osoby lub podmiotu pożyczającego kwotę. Zasadniczo warunki zadłużenia handlowego pozostaną równe dla akcjonariusza i stałego klientaZwolnienie może mieć również zastosowanie, jeśli sama korporacja zajmuje się pożyczaniem pieniędzy. Dotyczy to instytucji finansowychNależy zauważyć, że akcjonariusze, którzy pożyczyli kwotę, mogą podlegać opodatkowaniu. To znaczy, jeśli nie obciążyli się wymaganymi stopami procentowymi, które miały zastosowanie w danym okresie. Aby mieć większą pewność co do szczegółów, najlepiej skonsultować się ze specjalistą podatkowym.

    Na pożegnanie chcielibyśmy również podkreślić znaczenie spłaty pożyczek w wyznaczonym terminie. Jeśli nie spłacisz pożyczki w wyznaczonym terminie, zostanie to policzone jako „dochód osobisty za ten rok. Ponadto w takim przypadku obowiązują dodatkowe podatki i kary. Aby lepiej zrozumieć zawiłości związane z pożyczkami udziałowców, skontaktuj się z renomowaną firmą zarządzającą finansami, taką jak Altitude Accounting.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy