Credit Suisse

Category: Całym Świecie
17 lutego 2021

Rankingi Vault 2020

22 Bankowość w skarbcu 50
# 9 Najbardziej prestiżowe firmy bankowe

W skrócie

„Wspaniali współpracownicy i menedżerowie

„Możliwość pracy zdalnej

„Zbyt wiele zmian w przywództwie i zarządzaniu w ciągu ostatnich dwóch lat

„Wygląda na to, że zgubił się, ale niektóre grupy pozostają silne

„Prestiż w dużym stopniu zależy od obszaru produktowego

„Środek paczki

O Credit Suisse

Grupa Credit Suisse jest jednym z największych dostawców usług finansowych na świecie. Oferuje klientom wiedzę w obszarach bankowości prywatnej, bankowości inwestycyjnej i zarządzania aktywami. W 2015 roku Credit Suisse mianował Tidjane Thiam na swojego nowego dyrektora generalnego, zastępując Brady’ego Dougana. Tidjane Thiam ostatnio pełniła funkcję dyrektora generalnego Prudential Plc. Wkrótce po dołączeniu do firmy Thiam ogłosił strategiczną zmianę i przedstawił trzyletni plan restrukturyzacji mający na celu ograniczenie niektórych biznesów handlowych i skupienie się na zarządzaniu majątkiem Credit Suisse, jego możliwościach w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz obecności na rodzimym rynku w Szwajcarii.

Dziś Credit Suisse prowadzi działalność w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 46 840 pracowników z ponad 150 różnych krajów. Bank obsługuje swoich klientów poprzez trzy regionalne działy zarządzania majątkiem: Swiss Universal Bank, International Wealth Management oraz Asia Pacific. Te regionalne biznesy są uzupełniane przez Global Markets oraz Investment Banking & Capital Markets, dwa działy specjalizujące się w możliwościach bankowości inwestycyjnej. Wszystkie pięć działów ściśle ze sobą współpracuje, aby zapewnić klientom rozwiązania finansowe. Piony są wspierane przez różne funkcje korporacyjne, które zapewniają scentralizowaną obsługę korporacyjną i wsparcie biznesowe, a także wdrażają procedury kontrolne ułatwiające codzienną obsługę banku.

Historia Credit Suisse sięga 1856 roku; prawie sto lat później, gdy w Europie szalała II wojna światowa, bank otworzył swój pierwszy międzynarodowy oddział w Nowym Jorku w 1942 roku. W 1978 roku bank rozpoczął współpracę z The First Boston Corporation w USA, przejmując pakiet kontrolny w firma 10 lat później zmieniła nazwę na Credit Suisse First Boston. W 2006 roku firma zmieniła nazwę na „zintegrowany bank, a jej bank inwestycyjny zrezygnował z przynależności do First Boston i stał się znany jako po prostu Credit Suisse.

W przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów Credit Suisse uniknął negatywnych wiadomości w czasie światowego kryzysu kredytowego i nie wymagał finansowania rządowego, aby utrzymać się na powierzchni. W rzeczywistości firma okazała się jednym z nielicznych dużych banków stosunkowo nietkniętych kryzysem. W 2011 r., Podobnie jak wielu jej konkurentów, został zmuszony do redukcji zatrudnienia w obliczu kwaśnych rynków na całym świecie. W 2014 roku jego marka została nieco nadszarpnięta ugodą z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, w której Credit Suisse przyznał się do spisku w celu pomocy w uchylaniu się od płacenia podatków w imieniu bogatych klientów. W styczniu 2017 roku bank zawarł porozumienie z Departamentem Sprawiedliwości w sprawie emisji papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką mieszkaniową.

Niedawno, w 2016 roku, bank został uznany przez EMEA Finance za najlepszy dom fuzji i przejęć w regionie EMEA oraz za najlepszą bankowość prywatną w Azji przez Asian Private Banker . W 2017 roku został uznany przez Euromoney za najlepszy bank inwestycyjny w kilku krajach oraz za najlepszy dom w zakresie fuzji i przejęć w regionie EMEA w ramach EMEA Finance Achievement Awards. W 2018 roku Euromoney ogłosił CEO Credit Suisse, Tidjane Thiam bankierem roku, a Credit Suisse najlepszym bankiem inwestycyjnym na rynkach wschodzących na świecie. Euromone y uznało także Credit Suisse za najlepszy bank inwestycyjny w Szwajcarii, najlepszy bank inwestycyjny w Azji, najlepszy bank inwestycyjny Indonezji, najlepszy bank inwestycyjny w Pakistanie, najlepszy bank inwestycyjny Tajlandii i najlepszy bank inwestycyjny w Wietnamie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy