Czy bitcoin zastąpi złoto jako najbezpieczniejszy składnik aktywów?

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021
Bitcoin ma potencjał, by być uważanym za alternatywny zasób bezpiecznej przystani w nadchodzących latach. – Reuters
Można oczekiwać, że pokolenie Z pójdzie na bitcoiny i inne waluty cyfrowe.

Bitcoin kontynuuje swoją zwyżkę, a inwestorzy wybierają teraz między złotem a bitcoinem jako opcję zabezpieczenia ryzyka związanego z bezpiecznymi aktywami.

Obecnie wirtualna waluta jest wyceniana na około 10629 USD i konkuruje z żółtym metalem. Wspierając ten trend, Nigel Green, dyrektor generalny i założyciel deVere Group, powiedział, że Bitcoin zastąpi złoto jako ostateczna bezpieczna przystań finansowa w ciągu jednego pokolenia.

„Rosnąca niepewność geopolityczna, w tym Brexit i wybory prezydenckie w USA, a także historyczna polityka banków centralnych w zakresie drukowania pieniędzy, między innymi, skłaniają wielu inwestorów do pilnego przywrócenia równowagi portfelom – powiedział.

Powiedział, że przez tysiące lat złoto było ostateczną bezpieczną przystanią finansową i zawsze było atutem w czasach niepewności politycznej, społecznej i gospodarczej, ponieważ oczekuje się, że zachowa swoją wartość lub nawet wzrośnie, gdy inne aktywa spadną , umożliwiając tym samym inwestorom zmniejszenie ich ekspozycji na straty.

Idąc dalej, starsi inwestorzy prawdopodobnie będą nadal korzystać ze złota, ale można oczekiwać, że milenialsi i pokolenie Z – cyfrowi tubylcy – zamiast tego zdecydują się na bitcoin i inne cyfrowe waluty.

„Uważam, że metal szlachetny straci swoją koronę jako najbardziej poszukiwany składnik aktywów rezerwowych dla Bitcoina w ciągu jednego pokolenia – szczególnie dlatego, że największy w historii transfer bogactwa przez pokolenie – prawdopodobnie o wartości ponad 60 bilionów dolarów – od pokolenia wyżu demograficznego do pokolenia milenialsów jest już w toku – powiedział Green.

Bitcoin powoli, ale konsekwentnie umacnia swoją pozycję jako alternatywnego aktywa bezpiecznej przystani dla inwestorów, którzy chcieliby zdywersyfikować swoje aktywa z dala od akcji. Pomimo dużej zmienności, korelacja Bitcoina oparta na logarytmicznych normalnych zwrotach z indeksem S&P 500 jest stosunkowo niska i wynosi 31,1% w okresie od stycznia 2019 r. Do września 2020 r. – ale nie jest tak niska, jak w przypadku złota z indeksem akcji na poziomie cztery procent.

Arshad Khan, współzałożyciel i dyrektor generalny Arabian Bourse, powiedział, że roczne zwroty z Bitcoin są znacznie wyższe niż złoto, co wskazuje, że Bitcoin ma potencjał, aby być uważanym za alternatywny składnik aktywów w nadchodzących latach.

„Inne zalety Bitcoina, takie jak brak kosztów wysyłki i przechowywania, czynią go niezwykle atrakcyjnym dla inwestorów – powiedział.

Bitcoin ma niektóre cechy, takie jak złoto, takie jak niedobór i decentralizacja. W niektórych obszarach bitcoin radzi sobie lepiej niż złoto, na przykład odporność na przejęcie, weryfikowalność itp. Złoto ma lepsze wyniki na przestrzeni tysiącleci i odgrywa istotną rolę dla wielu inwestorów.

Mieszkaniec Dubaju, Deepak Machado, entuzjasta Bitcoinów, powiedział: „Powiedziałbym:„ Powiedziałbym, że obie te klasy aktywów mają miejsce do współistnienia. Bitcoin powoli wdziera się w rynkową kapitalizację złota i innych bezpiecznych aktywów. Widzimy coraz więcej. interesy instytucjonalne w dzisiejszych czasach. Jestem dość optymistyczny, jeśli chodzi o rozwój sytuacji. W dłuższej perspektywie bitcoin ma potencjał, aby zastąpić złoto jako środek do przechowywania wartościowych aktywów .

„Kapitalizacja rynkowa bitcoina musiałaby przewyższyć poziom złota, aby osiągnąć status aktywów numer jeden jako bezpieczna przystań. Pod względem płynności nie brakuje tego z dziennymi wolumenami sięgającymi 90 miliardów dolarów. Pytanie, kiedy a nie jeśli bitcoin będzie moim zdaniem środkiem do bezpiecznej przystani – powiedział Saeed Al Darmaki, prezes eGovernment.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy