Czy moja ocena kredytowa wzrośnie, jeśli spłacę saldo?

Category: Poprawić Swoją
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Posiadanie salda na karcie kredytowej nie tylko narazi Cię na ciągły cykl opłat odsetkowych, ale może również doprowadzić do zniszczenia Twojej dobrej oceny kredytowej. Z drugiej strony, jeśli uda ci się spłacić saldo w całości, poprawisz wskaźnik wykorzystania kredytu, poprawiając w ten sposób swój wynik FICO i obniżając koszty pożyczania w przyszłości.

W jaki sposób spłata salda poprawi Twoją zdolność kredytową

Aby zrozumieć, dlaczego spłata zaległego salda może pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej, musisz dowiedzieć się więcej o obliczaniu tej liczby. Istnieje pięć kluczowych czynników, które wpływają na obliczanie zdolności kredytowej, a każdy z nich ma określoną wagę:

 • Historia płatności (35%) odzwierciedla Twoją zdolność do konsekwentnego płacenia rachunków w terminie.
 • Wskaźnik wykorzystania kredytu (30%) przedstawia procent dostępnego kredytu, którego używasz.Długość historii kredytowej (15%) świadczy o tym, jak długo były otwarte Twoje konta kredytowe.Nowe rachunki kredytowe (10%) odnosi się do liczby rachunków, które otwierasz w krótkim czasie.Miks kredytów (10%) reprezentuje różne typy posiadanych kont.Jak wspomniano powyżej, spłacenie salda karty kredytowej może pomóc w uzyskaniu wskaźnika wykorzystania kredytu, który stanowi 30% wyniku. To wystarczający powód, aby spłacić swój dług.

  Co to jest wykorzystanie kredytu?

  Twój współczynnik wykorzystania kredytu pokazuje, jaką część dostępnego kredytu aktualnie używasz. Aby ten współczynnik mógł pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej, musi pozostać na poziomie 30% lub poniżej. Oznacza to, że jeśli łączna linia kredytowa wynosi 10 000 USD, a saldo karty kredytowej wynosi 4 000 USD, wskaźnik wykorzystania wyniesie 40%, co zaszkodzi Twojemu wynikowi.

  Pamiętaj, że jedna osoba może zaciągnąć więcej długów niż inna, ale nadal ma niższy wskaźnik wykorzystania kredytu. Jeśli jesteś winien 4000 USD na swojej karcie kredytowej, a całkowita linia kredytowa wynosi 10000 USD, będziesz w gorszej kondycji kredytowej niż ktoś, kto jest winien 5000 USD z linią kredytową w wysokości 15 000 USD.

  Tak czy inaczej, jeśli masz saldo, im szybciej je spłacisz – lub nawet częściowo – tym bardziej spadnie współczynnik wykorzystania kredytu. A kiedy to się stanie, Twój wynik zacznie się poprawiać. W naszym przykładzie zapłacenie 1000 USD z pozostałego salda 4000 USD spowoduje powrót wskaźnika wykorzystania kredytu na korzystne terytorium. I to jest motywacja do pracy nad wyeliminowaniem długu.

  Spłać saldo tak szybko, jak to możliwe

  Pomijając korzyści w zakresie oceny zdolności kredytowej, jest jeszcze jeden powód, dla którego warto popracować nad spłatą salda karty kredytowej: im szybciej to zrobisz, tym mniejsze odsetki zbierzesz i tym mniej pieniędzy wyrzucisz.

  Jeśli masz do czynienia z saldem na jednej karcie kredytowej, twoje podejście do spłaty jest dość proste: idź na skróty lub pracuj pobocznie, aby wygenerować dodatkową gotówkę i wykorzystaj te pieniądze na spłatę długu. Inna opcja? Znajdź kartę o niższym oprocentowaniu i przelej saldo.

  Jeśli jesteś winien pieniądze na kilku kartach kredytowych, możesz również spróbować przelać swoje salda na jedną kartę z korzystniejszym kursem. Jeśli nie ma takiej opcji, przejrzyj swoje salda, zobacz, które mają najwyższe stopy procentowe, i spłać je, zanim przejdziesz do pozostałych kart.

  Szybka spłata zadłużenia na karcie kredytowej jest mądrą rzeczą, jeśli chcesz przestać marnować pieniądze na odsetki i jednocześnie poprawić swoją zdolność kredytową. Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy lub inny rodzaj finansowania, wysoka ocena kredytowa może oznaczać różnicę między odmową lub zatwierdzeniem. Im wyższy wynik, tym lepszy kurs, który prawdopodobnie zdobędziesz – co może pomóc zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na dłuższą metę.

  Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

  Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

  Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

  Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy