Czy powinieneś otrzymać odwrócony kredyt hipoteczny?

Category: Możesz Pożyczyć
17 lutego 2021

Odwrócony kredyt hipoteczny nie jest odpowiedni dla wszystkich i ma pewne wady, ale dla niektórych osób może być solidnym rozwiązaniem potrzeb emerytalnych.

Możesz pojechać w inne miejsca, dobrze – możesz mieszkać na drugim końcu świata, ale nigdy nie możesz wyjść z domu. – Sue Monk Kidd

Kiedy potrzebujesz dochodu na emeryturze i ubezpieczeniach społecznych, a twoje oszczędności po prostu nie wystarczają, jedną z opcji wartych rozważenia jest odwrócona hipoteka. Zwykle wiąże się to z rezygnacją z domu, ale możesz też w nim pozostać.

Źródło obrazu: Getty Images.

Odwrócone kredyty hipoteczne mogą być potężnymi polepszaczami emerytalnymi, ale nie są pozbawione wad, które warto rozważyć. Jeśli w przeszłości dowiedziałeś się o zaletach i wadach odwróconego kredytu hipotecznego i nie zdecydowałeś się na ten pomysł, wiedz, że w ciągu ostatnich kilku lat wprowadzono pewne reformy, które wzmacniają zalety. Oto wyjaśnienie, dlaczego możesz lub nie chcieć uzyskać odwróconego kredytu hipotecznego.

Wyjaśnienie odwróconych hipotek

Uzyskanie odwróconego kredytu hipotecznego będzie przypominać sprzedaż domu pożyczkodawcy w zamian za pieniądze (w formie ryczałtu, strumienia dochodów lub linii kredytowej), a jednocześnie będzie można pozostać w domu tak długo Jeśli możesz. Z technicznego punktu widzenia jest to jednak pożyczka, w której pożyczona kwota nie musi być spłacana, dopóki nie umrzesz, nie sprzedasz lub przestaniesz mieszkać w domu (być może dlatego, że przeprowadziłeś się do domu opieki). W tym czasie dom może zostać sprzedany, aby spłacić dług – lub twoi spadkobiercy mogą go spłacić i zachować dom.

Dlaczego możesz dostać odwróconą hipotekę

Więc jakie są zalety odwróconej hipoteki? Cóż, pieniądze. Wszyscy będziemy potrzebować pewnego dochodu na emeryturze, a Ubezpieczenie Społeczne zajmie tylko tyle.

Ponadto dochody z odwróconych kredytów hipotecznych są często wolne od podatku, co jest kolejnym dużym plusem. I jeszcze jedno: podczas gdy niektóre rozwiązania w zakresie finansowania emerytury wymagają sprzedaży i zmniejszenia rozmiaru domu lub nawet przeniesienia się do mniej kosztownego regionu, odwrócone kredyty hipoteczne pozwalają pozostać w domu podczas otrzymywania płatności. To bardzo korzystne dla wielu ludzi.

Źródło obrazu: Pixabay.

Dlaczego możesz nie chcieć odwróconego kredytu hipotecznego

Oczywiście, podobnie jak wiele innych rzeczy, odwrócone kredyty hipoteczne nie są tak doskonałe, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka wad odwróconego kredytu hipotecznego, które należy wziąć pod uwagę:

 • Nie każdy będzie kwalifikował się do odwróconej hipoteki. Jednak wiele osób to robi – zwłaszcza jeśli mają co najmniej 62 lata i całkowicie posiadają swoje domy lub niewiele im zawdzięczają.
 • Odwrócony kredyt hipoteczny może nie oferować tyle pieniędzy, na jakie liczyłeś. Kwota, jaką możesz pożyczyć, zależy od wielu czynników, takich jak to, jak długo ty (i twój współmałżonek, jeśli go masz) spodziewasz się żyć, wartość domu, posiadany kapitał własny i obowiązujące stopy procentowe. .Istnieją koszty zamknięcia, podobnie jak w przypadku zwykłych kredytów hipotecznych, i są one zwykle droższe niż w przypadku zwykłych kredytów hipotecznych. Obowiązujące stopy procentowe również są wyższe, a odsetki są dodawane do salda pożyczki w miarę upływu czasu. (Pamiętaj jednak, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz winien więcej niż wartość domu, gdy zakończy się odwrotna hipoteka).Mieszkając w domu z pieniędzmi otrzymanymi z odwróconej hipoteki, nadal będziesz odpowiedzialny za wydatki, takie jak podatki od nieruchomości, ubezpieczenie domu, naprawy domu i konserwacja.Gdy opuścisz swój dom, prawdopodobnie będzie trzeba go sprzedać, aby spłacić odwrócony kredyt hipoteczny. Jeśli chciałeś zostawić to swoim dzieciom, nie będziesz w stanie tego zrobić, chyba że odwrotną pożyczkę hipoteczną można spłacić w inny sposób.Uzyskanie dochodu z odwróconego kredytu hipotecznego może zaszkodzić Twojemu prawu do różnych świadczeń, takich jak Medicaid i Supplemental Security Income.Źródło obrazu: Getty Images.

  Nowe i ulepszone odwrócone kredyty hipoteczne

  Warto zauważyć, że odwrócone kredyty hipoteczne są lepszą opcją dla emerytów niż kiedyś, ze względu na pewne reformy. Na przykład, podczas gdy ci, którzy je kupowali, byli w stanie wypłacić od razu 100% dostępnych wpływów, na początku większość ludzi ogranicza się do wykupienia nie więcej niż 60% w pierwszym roku. Może to pomóc w zapobieganiu zbyt szybkim wydatkom niektórych osób i ich potencjalnie gorszej sytuacji finansowej.

  Proces kwalifikacji stał się również bardziej rygorystyczny, a pożyczkodawcy są teraz zobowiązani do bliższego przyjrzenia się warunkom finansowym pożyczkobiorców, oceny ich dochodów, historii kredytowej i innych czynników, aby określić, jak dobrze sobie poradzą z odwróconą hipoteką. Wzmocniono również ochronę małżonków, aby zmniejszyć ryzyko, że pozostający przy życiu małżonkowie nie wywiążą się ze zobowiązań i zostaną wykluczeni.

  Jeśli zdecydujesz, że interesuje Cię odwrócony kredyt hipoteczny, możesz dowiedzieć się o nich więcej. Uważaj na agresywne oferty sprzedaży odwróconych kredytów hipotecznych ze strony sprzedawców, którzy nie dbają o Twój najlepszy interes.

  Co robić

  Odwrócony kredyt hipoteczny może ci się bardzo dobrze przydać, ale ma też wiele wad, które warto wziąć pod uwagę. Podejdź do niego z otwartymi oczami i koniecznie zbadaj również inne alternatywy. Nie jest złym pomysłem skonsultowanie się również z doradcą finansowym – a nie z takim, który sprzedaje odwrócone kredyty hipoteczne. (Możesz poszukać opłaty tylko za opłatą na www.napfa.org.)

  Pamiętaj, aby rozważyć alternatywne sposoby uzyskania dochodu, takie jak akcje wypłacające dywidendy, renty lub pożyczka pod zastaw domu. Ubezpieczenie społeczne również zapewni pewien dochód na emeryturze. Średni roczny zasiłek wynosi tylko około 16 000 USD, ale odrobina strategii może zwiększyć ostatecznie kwotę, którą ostatecznie pobierasz z Ubezpieczeń Społecznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy