Czy srebro to dobra inwestycja? Oto fakty

17 lutego 2021

W momencie pisania tego artykułu srebro było notowane na 14,18 z marżą na poziomie 0,1 (-0,42%) w stosunku do 1 201,40 złota przy marży 1,00 (-4,70%).

Przez tysiące lat srebro utrzymywało pozytywny popyt na rynku jako inwestycja, waluta i środek do przechowywania wartości. Popyt na srebro jest nadal zdominowany przez monety bulionowe, produkty przemysłowe i biżuterię. Ten szlachetny metal jest również obecny na giełdzie jako produkt będący przedmiotem obrotu.

Cena srebra na giełdzie opiera się głównie na spekulacjach. Podaż i popyt są głównymi przyczynami zmian cen srebra, dlatego w porównaniu ze złotem srebro jest dość niestabilne.

Czy więc srebro to dobra inwestycja?

Srebro znajduje się na liście najczęściej wymienianych metali szlachetnych. Ten towar jest magazynem wartości, sposobem na zabezpieczenie się przed inflacją i dodatkową zaletą w zakresie ochrony przed innymi kryzysami finansowymi i gospodarczymi.

Srebro ma przewagę jako narzędzie inwestycyjne. Poniżej przedstawiono niektóre z czynników, które sprawiają, że srebro jako inwestycja wyróżnia się.

 • Pierwiastkowa właściwość srebra zwiększa wartość, nadając mu bardziej przemysłowe zastosowania
 • Istnieje od tysięcy lat jako waluta i środek wymianyKategorie podaży i popytu na srebro przyczyniają się do jego wyjątkowych cech Blooom – bezpłatny analizator 401 (k) Jak rośnie Twój 401k?

  Blooom pozwala zobaczyć, jak Twoje 401k kumuluje się w ciągu kilku minut. Wall Street ma w zwyczaju biegać w przeciwnym kierunku niż inwestorzy z małymi rachunkami. Blooom sprawia, że ​​porady finansowe są inteligentne, proste i niedrogie dla reszty z nas. Uzyskaj BEZPŁATNĄ kontrolę już teraz.

  Istnieje wyższy popyt przemysłowy na srebro w porównaniu do jego największego konkurenta, złota. Zwiększony popyt może uznać srebro za ryzykowną inwestycję ze względu na możliwe spowolnienie gospodarcze.

  Jednak eksperci wskazali, że zastosowania przemysłowe rosną w bardzo szybkim tempie. Oznacza to, że podatność na spowolnienie rynku nie spowoduje negatywnych skutków dla towaru.

  Jako produkt, który był dostępny od ponad 4 tysiącleci, popyt inwestycyjny wciąż gwałtownie rośnie. Niemal każdego dnia identyfikowane są nowe zastosowania srebra.

  Nie dotyczy to jednak podaży; Dlatego przedsiębiorstwa produkcyjne stoją przed poważnymi wyzwaniami, próbując zaspokoić rosnące wielkości rynku.

  Jak inwestować w srebro

  Istnieje kilka różnych sposobów inwestowania w srebro. Poniżej omówię 2 najpopularniejsze.

  1. Kup fizyczne sztabki srebra lub monetyDobre czasy kupowania srebrnych sztabek i monet wciąż żyją i mają się dobrze. Oczywiście kupowanie fizycznej taśmy ma kilka zalet i wad.

  • To proste – możesz kupić Sliver tak samo, jak każdy inny fizyczny towar online. W rzeczywistości możesz go teraz kupić na Amazon
  • Spokój – Możesz spokojnie położyć się do łóżka, wiedząc dokładnie, gdzie jest przechowywane Twoje srebro. Nie musisz martwić się załamaniami technologii lub awariami.To „fajne i imponujące – zdecydowanie fajnie jest mieć fizyczne srebrne sztabki. Trzymanie go w dłoni daje siłę, a także jest to temat, który ludzie uważają za interesujący do rozmowy.
   • Jest to droższe – zakup fizycznego srebra wiąże się z dodatkowymi kosztami. Po pierwsze, koszt wysyłki. Po drugie, koszt jego przechowywania. Nawet jeśli przechowujesz w domu, powinieneś kupić sejf. Wreszcie koszt ubezpieczenia. Tak jak wszystko inne cenne w twoim domu; powinien być ubezpieczony od kradzieży.
   • Możliwość kradzieży – jak wspomniano powyżej, przy zakupie fizycznego srebra istnieje ryzyko kradzieży lub zgubienia.Zajmuje cenne miejsce do przechowywania – To prawda, dla większości ludzi może to nie być duży problem. Ale jeśli trzymasz go w domu, nadal musisz znaleźć miejsce do przechowywania. To mniej miejsca na Twoją kolekcję butów!2. Możesz kupić srebrny ETFPowstanie funduszu typu ETF (ETF) odegrał kluczową rolę dla inwestorów, którzy chcą rozpocząć handel metalami szlachetnymi. Obecnie możliwe jest posiadanie fizycznego srebra w sztabkach, kontraktów futures i innych technik.

    Jeśli nie znasz funduszy ETF….

    Czy srebro to dobra inwestycja? To pytanie, które doprowadziło do gorącej debaty. Zwykły inwestor detaliczny może teraz posiadać srebrne fundusze za pośrednictwem iShares Silver Trust, akcji notowanej na NYSE jako SLV.

    Przeglądy ekspertów wykazały, że zmienność wykazywana przez srebro sprawia, że ​​fundusze ETF są lepsze od fizycznych kruszców.

    Innym czynnikiem, który dyktuje inwestorom inwestującym w srebro, jest koszt. Buliony mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami, przeważnie między 10-20 (%) prowizji od srebrnych monet. Ta sama wartość procentowa może również dotyczyć sztabek. Odsetek ten nie znalazł odzwierciedlenia w skrytkach depozytowych, gdzie obowiązuje miesięczna opłata, aby pomóc zabezpieczyć i zapewnić bezpieczeństwo sztabek lub monet.

    Ile warte jest srebro?

    W większości przypadków młodzi inwestorzy srebra nie będą zainteresowani posiadaniem fizycznych monet i sztabek. Metale szlachetne wybierane są do celów ubezpieczeniowych. Fundusze ETF jako opcja inwestowania w te metale mogą wydawać się dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze.

    Dlatego najlepsze srebro do kupienia w dużej mierze zależy od podstawowych celów inwestora, czy to handlu, czy szybkiego zarabiania pieniędzy, czy z powodów długoterminowych.

    Poniższa tabela przedstawia ceny spot srebra z dnia 22.09.2016, a kolumna zmian pokazuje, ile była warta każda uncja, gram lub kilogram tego dnia.

    Ceny Spot srebra Dzisiaj Zmiana
    Cena srebra za uncję 14,18 $ -0.01
    Cena srebra za gram 0,46 $ 0,00
    Cena srebra za kilogram 455,90 $ -0,32

    Najlepsze srebro do kupienia

    Jeśli przewidujesz, że rynki finansowe mogą wkrótce się załamać, najlepszym srebrem do kupienia będzie forma fizyczna, sztabki i monety. Jeśli jednak Twoim celem jest zarobienie szybkiej gotówki, obliczając dzienne zmiany spreadów i przewidując następną transakcję, być może inwestowanie w fundusze ETF byłoby najlepszym sposobem. Istnieją trzy główne kategorie funduszy ETF.

    Eksperci zauważyli, że SLV i SIVR są zalecanymi funduszami ETF dla inwestorów, którzy wolą dopasowywać niezależne ceny srebra bez konieczności posiadania sztabek lub monet. Z drugiej strony DBS jest odpowiedni dla inwestorów, którzy pragną mieć dostęp do ruchów kontraktów futures na ceny srebra. Srebro jest środkiem wartościowym, gdy jest sprzedawane jako biżuteria.

    Dlaczego warto inwestować w srebro

    Inwestowanie w srebrne monety i sztabki jest korzystnym sposobem zabezpieczenia się przed inflacją i innymi zmianami na rynkach finansowych.

    Na przykład inwestorzy woleliby spojrzeć na srebro i inne alternatywy, jeśli giełda nie radzi sobie dobrze. Sytuacja jest jednak odwrotna, gdyby giełda prezentowała wzorowe wyniki.

    Podsumowanie

    Inwestorzy wchodzący na rynek srebra po raz pierwszy mogą być podzieleni, szczególnie jeśli chodzi o preferowaną kategorię do wyboru. Srebro może być inwestowane w postaci fizycznej lub jako fundusz typu ETF.

    Każda z tych kategorii jest opcją do zaakceptowania, a wyniki końcowe są podyktowane interesem inwestora, czy to szybka gotówka, czy ubezpieczenie na wypadek zmian na giełdzie.

    Znalezienie srebrnych funduszy ETF do zainwestowania w narzędzie do sprawdzania akcji może być OGROMNĄ pomocą. Nasz partner FinViz działał dobrze dla wielu naszych użytkowników. Sprawdź naszą najnowszą recenzję FinViz tutaj!

    NAJLEPSZY NEWSLETTER MAGAZYNOWY 2020 (AKTUALIZACJA z 11 października 2020)DWA (2) tegorocznych wyborów pstrokatych głupców już PODWOJONE, JEDNE ZADZIAŁAŁO, a jeszcze 2 PODWOJONE w ciągu zaledwie 9 miesięcy!Śledzimy WSZYSTKIE typy akcji Motley Fool od stycznia 2016 r. To prawie 5 lat i 114 wyborów. Od piątku, 9 października 2020 r., DWIE z ich rekomendacji dotyczących zapasów na 2020 r. Wzrosły już czterokrotnie (ZM i TSLA), kolejna potroiła się, a 2 kolejne podwoiły się (wszystkie SHOP i NVTA w ciągu zaledwie 9 pierwszych miesięcy 2020 r.).

    Ponadto 7 z ich wyborów w 2019 r., 9 z 2018 r., 9 z 2017 r. I 12 z 2016 r. Również podwoiło się. Co najlepsze, w ciągu ostatnich 5 lat średni przyrost akcji wzrósł o 144%. To bije SP500 średnio o 106%. I to nawet wyjaśnia cały ten bałagan związany z COVID, który siał spustoszenie na większości akcji. ALE, Błazen poradził sobie tak dobrze, ponieważ szybko zidentyfikowali w tym roku akcje, które będą dobrze radzić sobie w świecie po COVID. W TYM właśnie sposób Błazen konsekwentnie radzi sobie tak dobrze – dostosowują się i stale zbierają akcje, zanim wszyscy zdadzą sobie sprawę z możliwości.

    • Zoom Video (ZM) – wybór 16 kwietnia 2020 i to już 230%
    • Shopify (SKLEP) – 2 kwietnia 2020 wybierz i to już 177%Zoom Video (ZM) – 19 marca 2020 ponownie polecam wybór i już 301%DexCom (DXCM) wybrał 20 lutego 2020 r. Tuż przed załamaniem się rynku i nadal notuje 33%NVTA wybrał 6 lutego 2020, wzrost o 102%Tesla (TSLA) wybrał 2 stycznia 2020 przed katastrofą i jest o 373%HubSpot (HUBS) wybrał 5 grudnia 2019 r. I wzrósł o 92%Netflix (NFLX) wybrał 21 listopada 2019 r. I wzrósł o 55%Trade Desk (TTD) zyskał 11 listopada 2019 i wzrósł o 146%Zoom Video pierwotnie wybrał 3 października i wzrósł o 546%SolarEdge (SEDG) wybrał 19 września 2019 r. I wzrósł o 125%Teraz nikt nie może zagwarantować, że ich następne typy będą tak silne, ale nasze 5-letnie doświadczenie było bardzo opłacalne. Twierdzą również, że od początku ich średni wzrost wzrósł o 529% i teraz im wierzymy. Wielu analityków twierdzi, że przeszliśmy przez dno tego kryzysu COVID i „niektóre akcje szybko się odbudują i zostaną nowymi liderami. Dlatego upewnij się, że masz w swoim portfelu odpowiednie akcje.

     Zwykle usługa Fool kosztuje 199 USD rocznie, ale obecnie oferuje ją za jedyne 99 USD rocznie, jeśli klikniesz ten link.

     FYI – od 10 października 2020 r. Ich PASMO wyboru 17 września już wzrosło o 20%, ich FVRR z 3 września wzrósł już o 29%, ich wybór z 2 lipca 2020 r. Wzrósł już o 34%; ich odbiór z 4 czerwca wzrósł o 50%, ich odbiór ZM z 16 kwietnia wzrósł o 227%, ich odbiór z 2 kwietnia o 217%, ich odbiór z 19 marca o 298%, ich odbiór z 6 lutego o 140%, a ich odbiór z 2 stycznia odbiór wzrasta o 404%.

     Nie przegap kolejnego wyboru akcji Motley Fool – zwłaszcza, gdy są oni bardzo gorąco wybierający akcje, które będą się wyróżniać na tym rynku COVID. Oto harmonogram ich następnych ALERTÓW HANDLOWYCH:

       • 15 października 2020 r. – Rekomendacja Davida dotycząca nowej pojedynczej akcji
       • 22 października 2020 r. – Lista nowych 5 najlepszych akcji Davida do kupienia teraz5 listopada 2020 r. – Rekomendacja Tom’s New Single Stock12 listopada 2020 r. – Lista 5 nowych najlepszych akcji Toma do kupienia teraz

        Pamiętaj, jeśli nie jesteś pod wrażeniem, zawsze możesz anulować w ciągu 30 dni i otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy