Czy studenci powinni otrzymać karty kredytowe?

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Jak studenci mogą skorzystać z posiadania kart kredytowych
 • Znaki, że uczniowie powinni wstrzymać się z otrzymaniem karty kredytowejJak otrzymać kartę kredytową jako studentCzy student powinien otrzymać kartę kredytową? Oczywiście, karta kredytowa może ułatwić płacenie za podręczniki szkolne lub zakupy online. Jednak ze wszystkich powodów, dla których studenci mogą chcieć otrzymać kartę kredytową, najważniejsza jest ich przyszłość finansowa. Bez karty kredytowej na studiach może być trudniej wynająć mieszkanie, uzyskać zgodę na pożyczkę samochodową lub uzyskać kredyt po ukończeniu studiów. Dowiedz się, jak uzyskanie karty kredytowej teraz może ułatwić Ci życie.

  Jak studenci mogą skorzystać z posiadania kart kredytowych

  Pomyśl o swojej pierwszej karcie kredytowej jako o kołach treningowych do swojego dorosłego życia finansowego. Jeśli teraz możesz odpowiedzialnie obsługiwać jedną kartę kredytową z niskim limitem kredytowym – podczas gdy twoi rodzice mogą nadal być gotowi pomóc ci w rozwiązaniu wszelkich problemów – będziesz lepiej przygotowany do zarządzania czynszem, opłatami za media i samochód po ukończeniu studiów. Oto kilka innych korzyści z posiadania karty kredytowej na studiach:

  • Zbudujesz historię kredytową. Jeśli, tak jak większość studentów, masz niewiele kont kredytowych lub nie masz ich wcale, masz tak zwany „cienki plik kredytowy. Oznacza to, że biura kredytowe nie mają wystarczających informacji na temat wykorzystania kredytu, aby przypisać Ci zdolność kredytową. Im wcześniej otrzymasz kartę kredytową, tym wcześniej możesz zacząć budować swoją historię kredytową.
  • Nauczysz się podstaw zarządzania kredytami i śledzenia wyników. Pełne i terminowe spłacanie salda karty kredytowej co miesiąc poprawi Twoją zdolność kredytową. Powinieneś również regularnie sprawdzać swój raport kredytowy, aby monitorować swoją zdolność kredytową i wykrywać wszelkie błędy lub oznaki ostrzegawcze, że ktoś nieuczciwie używa Twojego kredytu. Będziesz przygotowany na kryzysy finansowe. Jeśli dojdzie do kosztownego nagłego wypadku, takiego jak niespodziewany rachunek za leczenie lub awaria samochodu, możesz nie mieć wystarczającej ilości gotówki na koncie bankowym, aby pokryć koszty. Posiadanie awaryjnej karty kredytowej w portfelu może zapewnić tobie i twoim rodzicom spokój ducha, zwłaszcza jeśli uczęszczasz do college’u daleko od domu. Możesz zdobywać nagrody. Niektóre studenckie karty kredytowe oferują nagrody, takie jak mile lotnicze, zwrot gotówki za zakupy lub kredyty za utrzymanie określonego GPA. Nie są tak obszerne, jak nagrody oferowane przez zwykłe karty kredytowe, ale nawet 20 dolarów kredytu może być gratką dla studenta z napiętym budżetem.Czy czujesz się pewnie, że wiesz, jak odpowiedzialnie zarządzać pieniędzmi? Może wypychasz swoją skarbonkę od momentu otwarcia stoiska z lemoniadą w pierwszej klasie lub zapłaciłeś gotówką za swój pierwszy samochód w wieku 16 lat. Jeśli jesteś specem od finansów, możesz nawet chcieć dostać więcej niż jedną kartę kredytową. Dopóki dokonujesz płatności na czas, posiadanie wielu kart kredytowych może pomóc w budowaniu historii kredytowej i poprawie zdolności kredytowej. Dowiedz się więcej o tym, ile kart kredytowych powinien mieć student.

   Znaki, że uczniowie powinni wstrzymać się z otrzymaniem karty kredytowej

   Oczywiście, niektórzy ludzie nie są gotowi na przyjęcie odpowiedzialności za kartę kredytową na studiach. Czy masz (lub kiedykolwiek miałeś) pracę? Czy to ty zawsze dajesz znajomym obiad? Czy Twój telefon bez przerwy brzęczy alertami z banku, że saldo konta czekowego jest jednocyfrowe? Czy chciałbyś, aby Twoja szkoła oferowała specjalizację z zakupów?

   Jeśli zarządzanie pieniędzmi jest dla Ciebie ciągłym wyzwaniem, uzyskanie karty kredytowej na studiach prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem. Karty kredytowe mogą skusić Cię do wydania więcej, niż możesz sobie pozwolić. Jeśli saldo karty kredytowej wzrośnie zbyt wysoko, może to spowodować uszkodzenie samej zdolności kredytowej, którą próbujesz ustalić.

   Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na kartę kredytową, zacznij od otwarcia konta czekowego i oszczędnościowego, regularnego wpłacania pieniędzy na oszczędności i odpowiedzialnego korzystania z karty debetowej.

   Jak otrzymać kartę kredytową jako student

   Jeśli jesteś pewien, że jesteś gotowy do obsługi karty kredytowej, od czego zacząć? Jako student z niewielką historią kredytową lub bez niej, oto najlepsze sposoby na zdobycie pierwszej karty kredytowej:

   • Zdobądź zabezpieczoną kartę kredytową : zabezpieczone karty kredytowe mogą być przydatnymi narzędziami pomagającymi studentom w budowaniu historii kredytowej. Działają jak każda inna karta kredytowa, z jedną ważną różnicą: podczas składania wniosku musisz wpłacić depozyt zabezpieczający. Kwota ta zwykle waha się od 200 do 2000 USD i zwykle służy jako limit kredytu. Dokonując regularnych comiesięcznych płatności, budujesz historię kredytową, a wraz ze wzrostem zdolności kredytowej możesz kwalifikować się do otrzymania zwykłej karty kredytowej od tego samego emitenta. Kiedy ubiegasz się o zabezpieczoną kartę, zapytaj wystawcę, czy zgłasza się do biur kredytowych – nie wszyscy.
   • Zdobądź studencką kartę kredytową : jeśli masz własne dochody, nawet z pracy w niepełnym wymiarze godzin, możesz kwalifikować się do otrzymania studenckiej karty kredytowej. Przeznaczone dla studentów, te karty mają zwykle niższe limity kredytowe niż tradycyjne karty kredytowe i często mają również mniej rygorystyczne wymagania dotyczące dochodów. Oprócz wykazania dochodu musisz mieć ukończone 18 lat, udowodnić, że jesteś zapisany na studia i zdać test zdolności kredytowej, aby otrzymać kartę kredytową studenta. Zostań autoryzowanym użytkownikiem na karcie innej osoby : Rodzic lub inny członek rodziny może dodać Cię jako autoryzowanego użytkownika na jednej ze swoich kart kredytowych. (Najpierw skonsultuj się z wystawcą karty kredytowej, aby upewnić się, że historia płatności zostanie podana w raporcie kredytowym, a także z głównym posiadaczem karty; w przeciwnym razie nie pomoże to w tworzeniu historii kredytowej). Otrzymasz własną kartę, bądź w stanie dokonywać zakupów i czerpać korzyści z dobrych nawyków kredytowych głównego posiadacza karty. Za płatności ostatecznie odpowiada główny posiadacz karty. Aby pozostać w ich łaskach, uzgodnij limit pobieranych opłat i sposób, w jaki będziesz płacić część rachunku każdego miesiąca.Przed złożeniem wniosku o jakąkolwiek kartę kredytową uzyskaj bezpłatny raport kredytowy, aby upewnić się, że nie ma żadnych błędów ani problemów. Z pierwszą kartą kredytową w ręku będziesz na drodze do świetlanej przyszłości finansowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy