Czym jest pożyczka samochodowa Subprime?

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Jeśli rozważasz zakup nowego pojazdu, ale nie masz idealnego kredytu, być może spotkałeś się z terminem „kredyt samochodowy subprime.

Jeśli rozważasz zakup nowego pojazdu, ale nie masz idealnego kredytu, być może spotkałeś się z terminem „kredyt samochodowy subprime. Co to jest kredyt samochodowy typu subprime? Jest to pożyczka udzielana osobom, których ocena kredytowa nie przekracza określonego progu. Podczas gdy naprawdę dobre lub doskonałe wyniki kredytowe mieszczą się w przedziale 800, wyniki na poziomie 600 lub poniżej mieszczą się w przedziale subprime. Niższa ocena kredytowa nie oznacza, że ​​automatycznie zostanie Ci odrzucona prośba o pożyczkę samochodową, ponieważ niektórzy pożyczkodawcy nadal są skłonni współpracować z tymi, którzy są uważani za pożyczkobiorców subprime.

Ten rodzaj pożyczki prawdopodobnie będzie miał wyższą roczną stopę procentową niż typowa pożyczka na auto, a warto również mieć świadomość, że w niektórych przypadkach pożyczki subprime mogą wiązać się z wyższymi opłatami. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zwiększone ryzyko dla pożyczkodawcy, co daje mu możliwość odzyskania części potencjalnych strat.

Czym jest pożyczka samochodowa Subprime?

NPR mówi nam, że kredyty samochodowe typu subprime są udzielane osobom o niskich wynikach kredytowych, ale mogą być również udzielane osobom, które nie mają kredytu. Twoja zdolność kredytowa to ważna sprawa dla pożyczkodawców, gdy rozważają zaciągnięcie pożyczki. Jest kilka rzeczy, które pożyczkodawcy będą chcieli wiedzieć o Twoim kredycie. Głównie będą patrzeć na twoje:

 • Wskaźnik zadłużenia do dochodów
 • Stosunek płatności do dochodówPatrząc na stosunek zadłużenia do dochodów, pożyczkodawca chce zobaczyć, że Twój dochód jest wyższy niż kwota, którą wypłacasz co miesiąc o około 50%. Jeśli chodzi o stosunek płatności do dochodu, pożyczkodawcy chcą zobaczyć, jak miesięczna płatność w połączeniu ze składką ubezpieczeniową ma się do całkowitego miesięcznego dochodu. Będą chcieli zobaczyć ten wskaźnik na poziomie 20 procent lub niższym.

  Powodem, dla którego pożyczkodawcy udzielają kredytów samochodowych subprime osobom o niższej ocenie kredytowej, jest wyższe ryzyko. Według US News & World Report osoby z oceną kredytową 620 lub niższą mają znacznie wyższe wskaźniki niewypłacalności. Oznacza to, że w przypadku tej grupy osób przejęcia są bardziej prawdopodobne. Wiele tradycyjnych banków i pożyczkodawców rzadziej udziela pożyczek pożyczkobiorcom subprime, podczas gdy dealerzy są bardziej skłonni do udzielania takich pożyczek.

  Jak ocena kredytowa wpływa na kredyty samochodowe

  Twoja zdolność kredytowa jest głównym czynnikiem determinującym, na który zwracają uwagę pożyczkodawcy, decydując, czy chcą pożyczyć Ci pieniądze. Ocena kredytowa jest obliczana na podstawie:

  • Historia płatności
  • Wykorzystanie kredytuDługość historii kredytowejPolicygenius pomaga nam zrozumieć, co każda z tych rzeczy oznacza dla naszej zdolności kredytowej. Twoja historia płatności dotyczy tego, czy każdego miesiąca spłacasz swoje zadłużenie na czas. Wykorzystanie kredytu polega na sprawdzeniu, jaką część dostępnego kredytu wykorzystujesz w momencie składania wniosku o pożyczkę. To, jak długo korzystasz z aktualnych rachunków kredytowych, to długość Twojej historii kredytowej. Wszystkie te czynniki wpłyną na twoją ogólną zdolność kredytową.

   Istnieją trzy główne firmy, do których pożyczkodawcy zwrócą się w celu uzyskania Twojej zdolności kredytowej:

   • TransUnion
   • ExperianEquifaxFirmy te obliczają Twoją ocenę w oparciu o kategorie wymienione powyżej, aby uzyskać liczbę od 300 do 850; to jest twoja zdolność kredytowa. Chociaż żaden pożyczkodawca nie ma dokładnych granic, aby uznać kogoś za pożyczkobiorcę subprime, zgodnie z Investopedia termin ten zwykle odnosi się do osób z wynikami w zakresie od 550 do 650. Jeśli masz wynik poniżej 550, znajdziesz się w kategorii deep subprime. Najlepszym rozwiązaniem jest uniknięcie potrzeby pożyczki subprime; jednak nie zawsze jest to możliwe.

    Praca nad kredytem samochodowym Subprime

    Jeśli okaże się, że po prostu nie możesz uniknąć pożyczki auto typu subprime, możesz zrobić kilka rzeczy, aby złagodzić obciążenie finansowe związane z tego rodzaju pożyczką. Przed zakupem następnego pojazdu weź pod uwagę następujące kwestie:

    • Przejrzyj swój raport kredytowy.
    • Oblicz powiązane koszty.Opóźnij zakup.Rozważ warunki.Trzymać się budżetu.Współpracuj ze swoim bankiem.Rozejrzyj się za pożyczką.Monitorowanie własnego raportu kredytowego, wyjaśnia Policygenius, pomoże Ci zakwestionować wszelkie rozbieżności, które mogą się pojawić, co może pomóc w usunięciu ich z raportu przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Chcesz również pamiętać o wszystkich kosztach związanych z posiadaniem samochodu, zanim podpiszesz dokument pożyczki. Ubezpieczenie, podatki, opłaty dealerskie i nie tylko to dodatkowe koszty, które towarzyszą posiadaniu pojazdu.

     O ile zakup nowego samochodu lub ciężarówki nie jest nagłym przypadkiem, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest opóźnienie, zwłaszcza jeśli jesteś w kategorii subprime. Dając sobie czas na wyczyszczenie raportu kredytowego, możesz co miesiąc zaoszczędzić pieniądze na pożyczce. Kiedy będziesz gotowy do zakupu nowego lub używanego pojazdu, rozważ warunki. Niższa płatność każdego miesiąca może naprawdę oznaczać wyższe odsetki ogółem. Upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz, zanim zaakceptujesz warunki.

     Ustal budżet dla siebie, zanim dotrzesz do salonu, aby upewnić się, że nie kupisz więcej samochodów, niż możesz sobie pozwolić, sugeruje Credit Karma. Często pożyczkodawcy mają ograniczenia dotyczące pojazdu, który można kupić za pomocą pożyczki subprime. Mogą wymagać, aby miał mniej niż 10 lat i mniej niż 100 000 mil ze względu na wyższe wskaźniki niespłacalności związane z tego rodzaju pożyczką.

     Ci, którzy mają ugruntowaną relację z bankiem, na przykład kasą kredytową, mogą najpierw spróbować uzyskać za jej pośrednictwem kredyt. Jeśli masz już konta i historię w tym banku, są one w stanie lepiej z tobą współpracować i mogą uzyskać lepsze stawki niż gdybyś wyjechał gdzie indziej. Oczywiście zawsze chcesz się rozejrzeć, aby znaleźć najlepsze możliwe stawki, jeśli musisz uzyskać pożyczkę subprime. Nigdy nie chcesz godzić się na pierwszą ofertę, ponieważ jest szansa, że ​​znajdziesz tam lepszą.

     Niezależnie od Twojej zdolności kredytowej, są pożyczkodawcy, którzy chcą dać Ci szansę. Niestety, prawdopodobnie oznacza to wyższe oprocentowanie i mniej niż idealne warunki kredytu samochodowego. Zawsze podejmuj świadomą decyzję, zanim zgodzisz się na kredyt samochodowy. Skorzystaj z tych informacji, aby pomóc Ci w rozważeniu opcji pożyczki subprime.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy