Czym są programy pomocy hipotecznej?

17 lutego 2021

Stworzone przez zespół prawniczych autorów i redaktorów FindLaw| Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2017 r

Posiadanie domu może być źródłem dumy i spełnienia, ale wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością. Oprócz zajmowania się wszystkimi kwestiami wodno-kanalizacyjnymi i dachowymi, musisz także martwić się o miesięczną spłatę kredytu hipotecznego i wszystkie odsetki, które są codziennie dodawane do twojego kredytu. Łatwo jest zalegać z płatnościami lub zawdzięczać domowi więcej, niż jest to w rzeczywistości warte, zwłaszcza przy spowolnionej gospodarce. Na szczęście istnieje wiele federalnych, stanowych i prywatnych programów pomocy hipotecznej, które pomagają złagodzić stres i obciążenia finansowe związane z posiadaniem domu.

Gdzie mogę znaleźć program pomocy hipotecznej?

Niezależnie od tego, czy walczysz ze spłatą kredytu hipotecznego, czy już jesteś w tyle, często możesz współpracować bezpośrednio ze swoim usługodawcą hipotecznym, aby opracować lepszy plan spłaty, obniżyć oprocentowanie lub zrzec się pewnych opłat. W interesie pożyczkodawcy jest pracować z tobą tak dużo, jak to możliwe, aby uniknąć kłopotów i kosztów związanych z przejęciem.

Programy pomocy hipotecznej są również oferowane przez władze stanowe i lokalne. Programy te oferują usługi lokalnym właścicielom domów zgodnie z prawem stanowym i obejmują pomoc, taką jak refinansowanie, usługi mediacyjne, doradztwo kredytowe, pomoc finansową, bezpłatne porady prawne i odroczenie egzekucji.

Niektóre programy pomocy hipotecznej, takie jak Home Affordable Refinance Program (HARP), są administrowane przez rząd federalny za pośrednictwem Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD). Podczas gdy niektóre programy federalne wygasły pod koniec 2016 r., Inne nadal oferują pomoc w zależności od tego, jak daleko masz zaległości w płatnościach, czy Twoja sytuacja jest tymczasowa czy stała oraz czy jesteś bezrobotny, w wojsku czy niepełnosprawny.

Jakie rodzaje pomocy hipotecznej są dostępne?

Istnieje wiele różnych form pomocy hipotecznej, które mogą być dostępne, w zależności od konkretnej sytuacji. Poniżej znajdziesz informacje o najważniejszych rodzajach pomocy.

Modyfikuj lub refinansuj

Jednym z powszechnych rodzajów pomocy hipotecznej, jeśli masz problemy z płatnościami, jest modyfikacja kredytu. To trwała zmiana w Twojej pożyczce osiągnięta poprzez obniżenie miesięcznych kwot spłaty, zmniejszenie całkowitej kwoty Twojej pożyczki, wydłużenie okresu spłaty kredytu czy uzyskanie korzystniejszego oprocentowania kredytu hipotecznego. Podobnie, często można uzyskać korzystniejsze warunki pożyczki, refinansując kredyt hipoteczny – to znaczy wykorzystując nową pożyczkę do spłaty już istniejącej.

Inną pomocną formą pomocy hipotecznej jest bezpośrednia pomoc finansowa. Programy te mogą zapewniać pomoc w postaci dotacji, nieoprocentowanych pożyczek lub rezygnacji z pewnych opłat, prowizji, a nawet drugiej pożyczki hipotecznej lub kapitałowej.

Jeśli próbujesz uniknąć wykluczenia, Twoja firma pożyczkowa może również zezwolić na tymczasowe zmniejszenie lub zawieszenie miesięcznej spłaty, zwane „forbearance. Po upływie okresu wstrzymania pożyczkodawca może również zapewnić przystępny plan spłaty spłaty brakujące kwoty.

Jeśli jesteś bezrobotny lub niepełny etat, niektóre firmy i programy udzielające kredytów hipotecznych pomogą Ci odroczyć spłatę lub dokonać częściowych spłat, gdy będziesz szukać stałego zatrudnienia. Na przykład program kalifornijski zapewnia bezrobotnym właścicielom domów do 3000 dolarów miesięcznie nawet przez osiemnaście miesięcy. Chociaż odsetki od pożyczki nadal są naliczane, ta tymczasowa opcja zapewnia pewną ulgę, gdy znów stajesz na nogi, i może pomóc ci uniknąć utraty domu.

Programy odroczenia wykluczenia i mediacji

Niektóre przepisy i programy stanowe przewidują odroczenie lub spowolnienie procesu wykluczenia. To odroczenie zachęca pożyczkodawców i pożyczkobiorców do współpracy, często w drodze mediacji, w celu wdrożenia wykonalnego planu, który pomoże uniknąć wykluczenia.

Fundusz najciężej trafiony

Rząd federalny przeznaczył również fundusze, aby pomóc niektórym częściom kraju, które zostały szczególnie dotknięte kryzysem mieszkaniowym. Fundusz ten pomaga właścicielom domów o niskich i umiarkowanych dochodach obniżyć kwoty pożyczek, uzyskać pomoc w postaci kredytu hipotecznego w przypadku bezrobocia lub pomóc w przejściu do nowego mieszkania po krótkiej sprzedaży, między innymi potencjalnymi korzyściami.

Uzyskaj pomoc w unikaniu wykluczenia

Myśl o utracie domu po tak dużych inwestycjach jest przerażająca. Jednak większość z nas od czasu do czasu doświadcza trudności finansowych, które często mogą prowadzić do problemów z kredytem hipotecznym, a nawet do przejęcia. Wróć na właściwe tory ze swoim kredytem hipotecznym, kontaktując się z prawnikiem, który specjalizuje się w alternatywach dotyczących przejęcia. Wykwalifikowany prawnik będzie w stanie omówić z Tobą opcje prawne i pomóc w podjęciu decyzji o najlepszym sposobie postępowania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy