Dlaczego odrzucono wniosek o pożyczkę lub kartę kredytową?

Category: Historia Kredytowa
17 lutego 2021

Podobnie jak w przypadku innych form odrzucenia, odrzucenie wniosku o kartę kredytową lub pożyczkę może być przygnębiającym doświadczeniem, zwłaszcza gdy czujesz, że odpowiadasz za swoje finanse. Z ostatnich danych wynika, że ​​średnio co czwarty wniosek o kredyt mieszkaniowy jest odrzucany przez banki, więc odrzucenia nie są rzadkością.

Przed ponownym złożeniem wniosku możesz poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, dlaczego wniosek został odrzucony, aby móc rozwiązać wszelkie problemy finansowe, które możesz mieć. W tym miejscu omówimy niektóre czynniki, które wpływają na decyzję banku o odrzuceniu karty kredytowej lub wniosku o pożyczkę.

Nie spełnia kryteriów kwalifikacyjnych bankuPrzede wszystkim głównym powodem odrzucenia Twojego wniosku przez banki jest to, że Twój profil nie spełnia ich kryteriów kwalifikacyjnych – lista, która pomaga im lepiej ocenić Twoją stabilność finansową i zdolność spłaty. Obejmuje takie czynniki, jak wiek, stan cywilny i poziom wykształcenia. Na to może mieć również wpływ branża, w której pracujesz, lub Twoje stanowisko, a także długość Twojego obecnego okresu zatrudnienia.

Niektóre banki są bardziej rygorystyczne lub z góry niż inne pod względem kryteriów kwalifikowalności, dlatego czasami pojawiają się wymagania, takie jak „co najmniej rok w obecnym zatrudnieniu. Może to stanowić przeszkodę dla osób pracujących w rozwijającej się gospodarce gigabajtów, ale można też przekonać banki o swojej zdolności do spłaty, uzupełniając wniosek o odpowiednie dokumenty finansowe.

Błędy popełnione podczas procesu aplikacjiZdziwiłbyś się, jak często to się dzieje. Kandydaci mogą przypadkowo wpisać niewłaściwe dane lub umieścić je w niewłaściwych sekcjach, dostarczyć niekompletne formularze lub załadować niewłaściwe dokumenty. Czasami jest to również związane z drobnymi szczegółami, takimi jak przesłanie niewyraźnego skanu lub niejasnej kserokopii dokumentów. To wszystko może wystarczyć, aby bank odrzucił wniosek.

Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić swoje formularze zgłoszeniowe i dołączyć do nich jasne dokumenty uzupełniające. Większość wniosków wymaga podobnego zestawu dokumentów, takiej jak kopia NRIC i różnych dokumentów dochodowych (np. Odcinki wypłat, wyciągi bankowe, formularze EA i list o zatrudnieniu). W związku z tym dobrym pomysłem może być wcześniejsze przygotowanie czystych skanów lub kopii tych podstawowych dokumentów uzupełniających.

Niski roczny dochódBanki mogą odrzucić Twój wniosek, jeśli uznają, że Twój roczny dochód jest niewystarczający do zaciągnięcia pożyczki lub karty kredytowej, o którą się ubiegasz. Karty kredytowe zwykle informują z góry, jaki minimalny roczny dochód jest wymagany do pomyślnego złożenia wniosku, ale w przypadku kredytów mieszkaniowych zależy to od ceny nieruchomości, którą chcesz kupić. Jeśli próbujesz kupić nieruchomość, której cena wykracza poza zakres Twoich rocznych dochodów, jest mało prawdopodobne, że bank będzie skłonny zaakceptować Twoją pożyczkę.

Należy również pamiętać, że chociaż większość banków przestrzega ogólnych wytycznych dotyczących pożyczek określonych przez Bank Negara Malaysia (BNM), mają one również różne wymagania dotyczące zatwierdzania swoich linii kredytowych, w tym różne roczne przedziały dochodów. Dlatego masz różne szanse na zatwierdzenie w różnych bankach.

Za dużo zobowiązań finansowychBanki zazwyczaj postrzegają posiadanie jakiejś formy zobowiązania kredytowego (na przykład pożyczki lub karty kredytowej) jako pozytywny wskaźnik twojego statusu jako pożyczkobiorcy, ale jest oczywiste, że posiadanie ich zbyt wielu może sprawić, że będą bardziej ostrożni przy przedłużaniu dodatkowego kredyty dla Ciebie.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy masz wysokie zobowiązanie kredytowe, jest obliczenie wskaźnika obsługi zadłużenia (DSR) – czyli w zasadzie miesięcznych zobowiązań kredytowych podzielonych przez miesięczny dochód netto. Wskaźnik ten, często określany w formie procentowej, mówi bankom, jaka część Twoich dochodów jest wykorzystywana na spłatę długów – pomaga im to zdecydować, czy możesz wziąć kolejną linię kredytową i rzetelnie za nią zapłacić. Jako taka, wysoki DSR oznacza większe zaangażowanie w długi – jeśli ten wskaźnik będzie zbyt wysoki, banki będą mniej skłonne do zajmowania się Tobą.

W ramach podobnej linii dyskusji należy zauważyć, że banki są również ostrożne w stosunku do wnioskodawców, którzy zbyt szybko podejmują zbyt wiele zobowiązań finansowych . Szybka kumulacja zadłużenia jest wyraźną czerwoną flagą wskazującą na coś złego, chyba że można to uzasadnić konkretnymi dowodami, takimi jak wyciągi bankowe.

Ograniczona historia kredytowaChociaż posiadanie zbyt wielu zobowiązań finansowych jest złe, brak ich wcale może być równie szkodliwy, jeśli chodzi o zatwierdzenie wniosków. Bez wcześniejszej historii kredytowej banki nie są w stanie sprawdzić historii Twoich spłat i określić, czy jesteś dobrym płatnikiem.

Ta obawa może pojawić się, gdy po raz pierwszy ubiegasz się o pożyczkę lub kartę kredytową – zatwierdzając wniosek, banki polegają tylko na Twoim profilu spełniającym ich kryteria kwalifikacyjne i dają Ci szansę, że tak powiem. Z tego powodu dobrym pomysłem jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie historii kredytowej, na przykład w przypadku podstawowych kart kredytowych. Innym możliwym sposobem przeciwdziałania temu jest ubieganie się o kredyty w bankach, z którymi masz już relację (np. Konto oszczędnościowe lub lokata stała).

Niekorzystna ocena kredytowaWreszcie, kolejnym częstym powodem odrzucania wniosków o kartę kredytową lub pożyczkę przez banki jest ocena kredytowa wnioskodawcy. Mówiąc najprościej, ocena kredytowa jest „miarą Twojej zdolności kredytowej. Pozwala bankom poznać Twoją kondycję finansową i sytuację finansową, taką jak liczba kredytów i kwota zadłużenia wobec banków, rodzaje kredytów, które obecnie obsługujesz, a także zaległości finansowe (jeśli występują).

Osoby z wyższą zdolnością kredytową są uważane za osoby o dobrej kondycji finansowej, co zwiększa prawdopodobieństwo, że ich wnioski zostaną zaakceptowane. To powiedziawszy, nie oznacza to, że cała nadzieja jest stracona, jeśli twoja zdolność kredytowa jest niska. Chociaż banki polegają na ocenach kredytowych podczas procesu zatwierdzania, biorą pod uwagę również różne inne czynniki (takie jak profil zatrudnienia itp.). Jednocześnie możesz sobie pomóc, pracując nad poprawą zdolności kredytowej, co może być równie łatwe, jak terminowe dokonywanie płatności.

Teraz, gdy znasz już niektóre powody, dla których banki odrzucają wnioski o karty kredytowe lub pożyczki, jasne jest, że informowanie się o swojej kondycji finansowej to nie tylko opcja. Jest to raczej konieczność, zwłaszcza w trudnych czasach, takich jak obecna gospodarka Covid-19.

W tym miejscu możesz skorzystać z zalet myRinggitHealth, spersonalizowanego narzędzia do sprawdzania kondycji finansowej, które umożliwia natychmiastowe sprawdzanie linii kredytowych, zestawiając szczegóły w wygodny raport. Dzięki temu możesz szybko zidentyfikować przyczyny odrzucenia wniosku, a także otrzymać wskazówki, jak zwiększyć swoje szanse przy ponownym złożeniu wniosku. Dodatkowo myRinggitHealth oferuje rekomendacje produktów, które są dostosowane do Twojego konkretnego profilu – w ten sposób minimalizując w pierwszej kolejności prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku!

Ale najlepsza część? myRinggitHealth jest darmowy, bez ukrytych opłat. Zrób sobie dzisiaj kontrolę finansową dzięki myRinggitHealth przez WhatsApp tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy