Finanse biznesu – definicja i znaczenie

Category: Będziesz Mieć
17 lutego 2021

Finansowanie biznesu to finansowanie, którego potrzebujemy do celów komercyjnych. Mówiąc prościej, są to pieniądze, których ludzie biznesu potrzebują, aby rozpocząć, prowadzić lub rozwijać firmę. Jeśli masz już pieniądze, wykorzystaj je. Jeśli jednak tego nie zrobisz, istnieje kilka opcji.

Finansowanie inwestycji , które nazywamy również finansowaniem kapitałowym, oznacza sprzedaż części Twojego biznesu. Możesz to zrobić, sprzedając akcje inwestorowi. Pamiętaj jednak, że stracisz trochę kontroli.

Jeśli inwestor kupi akcje, otrzyma również udział w zyskach Twojej firmy.

Wzywamy firmy lub osoby, które zarabiają na życie, dostarczając kapitału podwyższonego ryzyka w zakresie finansowania biznesu .

Istnieją trzy główne powody finansowania biznesu. Możesz chcieć założyć firmę lub ją rozwinąć. Możesz także potrzebować dodatkowego finansowania do prowadzenia działalności.

„Pieniądze pożyczone firmie przez bank lub inną organizację finansową w określonym celu i pożyczenie pieniędzy w ten sposób. Wielu powiedziałoby, że ta definicja jest zbyt wąska, ponieważ finansowanie biznesu może pochodzić od osoby. W rzeczywistości pieniądze mogą mieć wiele źródeł.

Finansowanie inwestycji – zalety

Nowe umiejętności

Inwestorzy mogą wnieść do firmy nowe możliwości i umiejętności, takie jak eksport lub marketing. W rzeczywistości wiele osób twierdzi, że ich sukces był częściowo wynikiem know-how inwestorów.

Brak zwrotów Jeśli sprzedasz akcje, nie będziesz musiał zaciągać pożyczki. Innymi słowy, nie będziesz musiał dokonywać spłat ani martwić się o stopy procentowe. Dlatego przepływ gotówki będzie lepszy niż w przypadku pożyczki.

Wspólne ryzyko Nie jesteś sam: inwestor dzieli z Tobą ryzyko biznesowe. Niektórzy ludzie nie lubią działać samodzielnie.

Finansowanie inwestycji – wady

Utrata niezależności

Może się to okazać czasochłonne. Będziesz mieć również mniejszą swobodę dokonywania własnych wyborów. Dodatkowo może to być kosztowne – wypłata dywidendy może kosztować więcej niż spłata kredytu.

Mniejszy udziałowiec Jeśli sprzedasz zbyt wiele akcji, możesz skończyć z mniejszościowym udziałem w biznesie.

Zderzenie osobowości Możesz nie dogadać się z inwestorem lub inwestorami.

Finansowanie biznesu – finansowanie społecznościowe

Crowdfunding staje się coraz popularniejszym sposobem pozyskiwania finansowania biznesowego. Nazywamy to również kapitałem typu „ crow source lub „ finansowanie społecznościowe .

Obecnie w większości przypadków ludzie korzystają z internetu do finansowania społecznościowego. Celem jest pozyskanie jak największej liczby małych inwestorów. Istnieją strony internetowe poświęcone crowdfundingowi.

Finansowanie biznesu – pożyczki

Niektórzy wolą pożyczyć pieniądze w formie kredytu i spłacać je w uzgodnionym terminie.

Dzięki pożyczce nie tracisz niezależności. Ponadto nadal zachowujesz swój udział w biznesie.

Ludzie zwykle otrzymują pożyczki biznesowe z banków. Jednak instytucje finansujące rozwój społeczności i inne przedsiębiorstwa również oferują pożyczki.

W rzeczywistości wiele odnoszących sukcesy biznesów zaczynało od pożyczek od znajomych lub krewnych.

W typowej umowie pożyczki pożyczkobiorca musi zwrócić kapitał wraz z odsetkami. Kapitał w tym kontekście oznacza pierwotnej kwoty.

Finansowanie biznesu – dotacje

Dotacja to określona kwota pieniędzy, którą przyznaje rząd, firma lub dowolna organizacja. Mogą przyznać dotację firmie, placówce edukacyjnej lub osobie.

Dotacje mają dwie główne zalety. Po pierwsze, nie musisz zwracać pieniędzy. Po drugie, nie tracisz kontroli nad swoją firmą. Innymi słowy, nie musisz sprzedawać akcji.

Jednak dotacje nie są takie łatwe.

Większość dotacji ma określone specyfikacje. Te specyfikacje mogą kolidować z Twoimi planami. Oznacza to, że być może będziesz musiał zmienić sposób postępowania.

Inne formy finansowania firmy, jeśli potrzebujesz pieniędzy, to faktoring i finansowanie faktur.

Alternatywnie możesz porozmawiać ze swoim menadżerem banku i umówić się na debet. W rzeczywistości większość banków oferuje obecnie możliwość składania wniosków o debet online.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy