Ethereum - kryptowaluta wybrana poprzez Saxo Bank

- Jeśli w branży miałby wyłonić się nowy lider, jedną z kryptowalut o realnej użyteczności wykraczającej poza funkcję kryptowalutową może być ethereum - pisze Jacob Pouncey, analityk ds. kryptowalut w Saxo Instytucji finansowej. Według niego 2018 r. będzie sprawdzianem dla filii "wirtualnego" pieniądza.

Istotnym trendem w 2018 r. może być dalszy spadek ceny bitcoina - twierdzi specjalista Saxo Banku. Jak zauważa, kapitalizacja rynkowa bitcoina jako procent całego branży kryptoaktywów osiągnęła rekordowe minimum, co odzwierciedla umocnienie pozostałych kryptoaktywów, z których wiele powstało zaledwie w ubiegłym roku.

Analityk argumentuje, że wysyp altcoinów odrzucić generuje żadnych produktów, jedynie dokumentację techniczną i zamiary działania. - Ich zasięg obejmuje zarówno hazard i gry, jak i kontrolę zdrowotną i ubezpieczenia. W I kwartale 2018 r. na rynku pojawi się jeszcze więcej tego typu projektów, z których każdy będzie rzekomo stanowił kryptorewolucję przy swoim sektorze - twierdzi. Jaki przyniesie to efekt? Według Pounceya to jedynie zintensyfikuje spekulację na tym młodym rynku:

W I kwartale 2018 r. bitcoin może ponownie zdominować ten segment pod w stosunku do kapitalizacji rynkowej, lub również pozostałe kryptoaktywa będą systematycznie zyskiwać na wartości, pozostawiając bitcoina w tyle. W dłuższej perspektywie jednak na całkowitym rynku kryptoaktywów nastąpi uniwersalna konsolidacja liczby przedsięwzięć, ponieważ większość kryptowalut poniesie porażkę.

Zobacz też: Kryptowaluty dostały pierwsze ratingi. Ethereum wyżej ocenione od momentu bitcoina

Ethereum może wyjść obronną ręką

Jeśli większość kryptowalut poniesie porażkę, warto pomyśleć się, które mogą przetrwać. Analityk duńskiego banku wskazuje na ethereum. - Perspektywy ethereum wyglądały solidnie obecnie na poziomie 300 dol, an obecnie, po czterokrotnym wzroście, nadal wydają się obiecujące w dłuższym sezonie (24 miesięcy) - przekonuje.

Ethereum przetwarza przeszło 1, 25 mln transakcji dziennie przy wolumenie wynoszącym dziesiątki miliardów USD. Liczba wniosków bazujących na tejże sieci stale rośnie. O ile jednak przedsięwzięcia te odrzucić odniosą sukcesu, użyteczność ethereum spadnie i cena tejże kryptowaluty odpowiednio straci w wartości.

Jego według ryzyko inwestowania w kryptoaktywa jest wysokie i inwestorzy powinni dokonać odpowiedniej dywersyfikacji w tym zakresie. Jaka przyszłość czeka tę branżę? - Jeżeli na branży utrzyma się trend spośród poprzedniego kwartału, będziemy widzami narodzin nowej klasy aktywów. Jeżeli jednak zajdzie krach, organy regulacyjne rzucą się na zainteresowane strony www i za pomocą biurokratycznych sztuczek uniemożliwią rozwój naszej technologii, co może cofnąć ten sektor o całe lata wstecz - kończy Pouncey.

Popularny

eBC przygotowuje się na wyjście Grecji ze strefy   Ze świata
EBC przygotowuje się na wyjście Grecji ze strefy Ze świata

Przedłużające się rokowania pomiędzy Atenami z ministrami finansów strefy euro ws. programu pomocowego sprawiły, iż Europejski Bank Centralny przygotowuje plan na wypadek rozwiązania Grecji z unii walutowej - pisze "Spiegel". Premier Grecji Aleksis…...

ekonomiści: linia kredytowa z MFW droga, ale raczej potrzebna  Ze świata
Ekonomiści: linia kredytowa z MFW droga, ale raczej potrzebna Ze świata

Według ekonomistów, linia finansowa z MFW może być traktowana jako polisa aktuarialna do wykorzystania w sytuacji nieprzewidzianych turbulencji. Są również opinie, że jest kobieta drogim i bardzo ograniczonym stabilizatorem finansów. Polska…...

eksperci: umowa handlowa z USA szansą na wzmocnienie lokalizacji Unii  Ze świata
Eksperci: umowa handlowa z USA szansą na wzmocnienie lokalizacji Unii Ze świata

Rezultatem fiaska umowy o wolnym gospodarki między Unią Europejską an USA (TTIP) może być geopolityczna pozycja UE, jaka zarówno straci inicjatywę przy handlu międzynarodowym na sprawa państw Pacyfiku…...

eksperci: leki biopodobne to szansa dla polskiego przemysłu farmaceutycznego. Jesteśmy liderem  Informacje
Eksperci: leki biopodobne to szansa dla polskiego przemysłu farmaceutycznego. Jesteśmy liderem Informacje

Tzw. leki biopodobne są tak samo bezpieczne w użyciu i wykazują owe same korzyści terapeutyczne, jak biologiczne leki innowacyjne – powiedział we wtorek na konferencji w stolicy polski wiceminister stanu zdrowia Igor…...