Inwestycja w jedną technologię wspomoże każdej firmie konkurować spośród największymi

Jeśli do tej pory twój biznes nie korzystał z chmury, tylko doskonałego hostingu - najwyższa pora to rozważyć. Szczególnie dla sektora MŚP może to być rozwiązanie kluczowe do odwiedzenia pokonania konkurencji.

O chmurze i jej zaletach mówi się już od kilku lat. W raporcie Business Insidera Polska "Trendy w polskim biznesie internetowym" konkretnie jednak wskazujemy, po jaki sposób cloud computing może pomóc przedsiębiorcom a mianowicie szczególnie tym mniejszym - wygrać konkurencję na rynku.

W trakcie tego rodzaju przejścia są m. in. Morele. net, jeden spośród największych polskich sklepów sieciowych, który obsługuje ok. pięć stów tys. wizyt dziennie (100 tys. unikatowych użytkowników). Jak wyjaśnia w raporcie DWUPŁCIOWY Polska współwłaściciel Moreli Radosław Stasiak, taki ruch generuje aż 6 mln zapytań dziennie do serwerów, jakie możliwości przy tradycyjnym modelu zbierania danych jest po prostu nieekonomiczne.

W wypadku maszyn fizycznych - na każdy wypadek wykorzystywanych nadmiarowo a mianowicie posiadane zasoby często istnieją marnotrawione, więc trudno w tym miejscu mówić o optymalizacji nakładów pieniężnych. Radosław Stasiak

Biorąc pod uwagę, że większe przedsiębiorstwa też przenoszą swoje dane do chmury, niedługo ma możliwość się to stać standardem. Jeśli ktoś nadal odrzucić jest przekonany, w raporcie przytaczamy kilka argumentów pokazujących, że korzystanie z cloud computingu jest po prostu opłacalne dla każdego firmy - ale szczególnie tegoż z branży internetowej.

1. Oszczędność

Według badań Komisji Europejskiej oszczędności przy firmach, wynikające z migracji do chmury, wynosiły nawet 20 proc. wydatków obsługi informatycznej. Ogólnie spadek kosztów obsługi IT za sprawą przejściu do clouda odnotowało aż 82 proc. badanych firm.

2. Elastyczność

To dzisiaj w biznesie słowo klucz, ale chmura w bardzo konkretny sposób zwiększa elastyczność - przez łatwe skalowanie działalności. a mianowicie Hosting współdzielony, na którym bazowaliśmy, miał wiele niedoskonałości, a głównym problemem była oczywiście wydajność i kompletny brak jakiejkolwiek skalowalności. Co więcej z każdym nawet najmniejszym problemem musieliśmy zwracać się do usługodawcy, a to wiązało się ze stratą czasu - tłumaczy po raporcie Tomasz Wiśniewski, właściciel startupu Rapsody, który zajmuje się e-learningiem i marketingiem internetowym.

Zwracanie się do usługodawcy to odrzucić jedyny problem - większa skala zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi kosztami. Do tego dochodzi fakt, że sam proces podpięcia pomocniczych serwerów dla naszej firmy też trochę trwa, jak powoduje długie czekanie na rozwiązanie problemu.

Dla sklepów internetowych i pozostałych biznesów, które oparte są na stronie internetowej, może to oznaczać utratę możliwych klientów albo nawet zakłócenie płynności w działaniu. Swobodnie wyobrazić sobie sytuację, kiedy następuje okresowy czy okazjonalny wzrost ruchu, chociażby w czasie promocji. W takiej sytuacji chmura samodzielnie dokonuje skalowania - nie musimy nikogo o to prosić i czekać na dodatkowe serwery.

Jak to odrabia? Systemy cloud computingu tylko obserwują obciążenie i zamówienie na moc obliczeniową, zaś następnie szybko i na własną rękę zmieniają parametry usługi, dopasowując ją do potrzeb konkretnego klienta. Niektóre chmury zdołają automatycznie zmieniać całą klasę maszyny, gdzie pracują, żeby skalować działalność.

3. Bezpieczeństwo

Wirtualizacja obsługi IT minimalizuje też wszelkie niebezpieczeństwo awarii czy przestojów wynikających z problemów technicznych. Chmury bowiem korzystają z wielopoziomowych rozwiązań zabezpieczających klienta zanim utratą danych. W zespoleniu ze skalowalnością, daje wówczas rozwiązanie, przy którym małe jest prawdopodobieństwo chwilowego zawieszenia np. strony internetowej z powodu awarii serwerów.

O mocy cloud computingu niech poświadczy fakt, że w 2016 roku cały zbyt ma być wart ok. 100 mld dolarów, a w 2018 ma przekroczyć 200 mld dol. Oszczędności przynoszone biznesowi, jak wskazuje raport BI Polska, wówczas koło zamachowe tej branży. - Kluczową przewagą chmury jest fakt, iż eliminuje ona niepotrzebne inwestycje planowane na starcie przedsiębiorstwa. Cloud uwalnia środki, które są potrzebne na dużo istotniejsze cele w czasie rozkręcania biznesu, niż zakup czy utrzymanie infrastruktury INFORMATYKĄ - czytamy w "Trendach w polskim biznesie internetowym".

Tagi: biznes administrowanie chmura cloud computing Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Popularny

domy na Sardynii sprzedawane za 1 euro  Lifestyle
Domy na Sardynii sprzedawane za 1 euro Lifestyle

Po 1 euro sprzedawane są domy przy dwóch miejscowościach na Sardynii. Celem tej inicjatywy, wspieranej finansowo przez władze regionu, jest zaludnienie pustoszejących miasteczek i wyremontowanie domów, które niszczeją. W gminie…...

dochody IS zmniejszyły się o połowę
Dochody IS zmniejszyły się o połowę

Dochody Państwa Islamskiego (IS) od 2014 roku spadły o 50 proc. Tego rodzaju dane mają zostać zaprezentowane w sobotę na konferencji nt. bezpieczeństwa w Monachium. W 2014 r. organizacja terrorystyczna o kategorii…...

do pracy Polacy? Głównie do odwiedzenia Anglii i Niemiec  Pieniądze
Do pracy Polacy? Głównie do odwiedzenia Anglii i Niemiec Pieniądze

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej niemal połówka (45 proc. ) Polaków posiadająca doświadczenia migracyjne pracowała w Niemczech, a jakie możliwości czwarty (26 proc. ) pracował w Wielkiej Brytanii. Popularne są…...

discoverEU. Darmowe bilety na wycieczka po Europie dla osiemnastolatków  Ze świata
DiscoverEU. Darmowe bilety na wycieczka po Europie dla osiemnastolatków Ze świata

Każdy osiemnastolatek wraz z Unii Europejskiej może zyskać bilet na podróż według Europie w terminie między 1 sierpnia 2019 zaś 31 stycznia 2020 roku. Komisja Europejska ogłosiła kolejną edycję konkursu…...