Gdzie wymienić walutę bez płacenia ogromnych opłat

17 lutego 2021

Prawdopodobnie najlepszym miejscem do wymiany waluty jest Twój bank lub unia kredytowa, a nie kiosk na lotnisku.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe to zazwyczaj najlepsze miejsca do wymiany walut, z rozsądnymi kursami wymiany i najniższymi opłatami. Oto, jak instytucje finansowe – i kilka innych miejsc – mogą pomóc podróżnym w wymianie waluty.

Gdzie wymienić walutę przed wyjazdem

Jeśli nie spakowałeś swoich rzeczy, możesz mieć czas na sprawdzenie najlepszych kursów wymiany walut przed wyjazdem. Wiele banków, w tym duże instytucje wymienione poniżej, oferuje swoim klientom wymianę walut. Chociaż może obowiązywać niewielka opłata, Twój bank lub SKOK będzie prawie zawsze najlepszym miejscem do wymiany waluty (i najtańszym). Możesz zamówić walutę w oddziale, telefonicznie lub online, aby odebrać ją w oddziale.

Znajdź lokalizację w pobliżu, aby rozpocząć:

Możesz również zamówić za pośrednictwem internetowego przelicznika walut, który dostarczy gotówkę do Twojego domu. Ale kursy wymiany są mniej korzystne, a opłaty za dostawę pochłoną twoje fundusze. A kioski lub sklepy na lotniskach powinny być ostatecznością. Kursy wymiany są słabe, a opłaty wysokie.

Wiedz, kiedy oszczędzać (i wydawać)NerdWallet śledzi Twoje wydatki i ułatwia sprawdzanie, kiedy zmniejszyć, a kiedy możesz wydać.

Skąd wziąć walutę za granicą

Po dotarciu na miejsce omijaj kioski na lotniskach i inne kantory. Sieć bankomatów Twojego banku jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Możesz być w stanie wypłacić gotówkę w lokalnej walucie po konkurencyjnych kursach wymiany i niskich opłatach (1% do 3%).

Niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe pozwalają na wypłatę gotówki przy niskich opłatach (od 1% do 3%).

Skorzystaj z aplikacji swojej instytucji, aby znaleźć bankomat w pobliżu. Spróbuj wypłacić większe kwoty, jeśli Twój bank pobiera opłaty bankomatowe. I unikaj bankomatów spoza sieci – oprócz ewentualnej opłaty za transakcje zagraniczne możesz w końcu zapłacić dodatkowe opłaty swojemu bankowi i właścicielowi bankomatu.

Niektóre banki pobierają niskie opłaty za transakcje zagraniczne lub nie pobierają ich wcale lub oferują zwrot opłat za międzynarodowe bankomaty. Oto kilka dobrych opcji:

Najlepsze miejsce na wymianę waluty po podróży

Twój bank jest prawdopodobnie najlepszym miejscem do wymiany waluty, ale może nie odkupić wszystkich rodzajów. Jeśli nie, możesz wymienić pieniądze w kantorze wymiany walut lub w kiosku na lotnisku za granicą lub w USA, nawet jeśli prawdopodobnie nie uzyskasz najlepszego kursu.

Kiosk na lotnisku za granicą lub w USA prawdopodobnie nie zapewni najlepszych stawek.

Jeśli nie możesz sprzedać swojej obcej waluty, możesz ją przekazać na lotnisku lub podczas lotu. Dziesięć międzynarodowych linii lotniczych uczestniczy w programie UNICEF Change for Good, w ramach którego przekazywane są darowizny w obcej walucie, aby poprawić jakość życia dzieci na całym świecie. Jeśli jesteś już w domu, możesz wysłać swoją niewykorzystaną walutę obcą do biura programu. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji na temat zmiany na dobre.

Oszczędzaj więcej dzięki plastikowi

Dowiedz się, czy miejsce docelowe jest przyjazne dla plastiku. Jeśli tak jest, możesz uniknąć wielu z tych dodatkowych opłat za podróże dzięki jednej z ulubionych kart kredytowych lub debetowych NerdWallet bez opłat za transakcje zagraniczne.

Rozważ złożenie wniosku o jedną z tych kart kredytowych lub debetowych przed wyjazdem, aby móc korzystać z niej zamiast gotówki, gdy tylko jest to możliwe. Unikaj korzystania z karty kredytowej w bankomatach, bo od razu zostaniesz obciążony opłatami i odsetkami za pobranie zaliczki gotówkowej.

Podsumowanie: Gdzie wymienić walutę

Twój bank lub SKOK to prawie zawsze najlepsze miejsce do wymiany waluty.

Przed wyjazdem wymień pieniądze w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

Gdy jesteś za granicą, korzystaj, jeśli to możliwe, z bankomatów swojej instytucji finansowej.

Po powrocie do domu sprawdź, czy Twój bank lub SKOK odkupią obcą walutę.

Również w bankowościZanurz się jeszcze głębiej w bankowościKalkulator odsetek

użytkownika Tony Armstrong

Kalkulator odsetek składanych NerdWallet pokaże Ci, o ile Twoje oszczędności i inwestycje mogą wzrosnąć w czasie.

Jak wybrać bank

przez Melissa Lambarena

4 sposoby na większe oprocentowanie pieniędzy

użytkownika Spencer Tierney

Zyskaj wyższy zwrot, przechowując pieniądze na wysokodochodowym rachunku oszczędnościowym lub czekowym, drabinie CD lub spółdzielczej spółce kredytowej.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, dostawcę usług lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy