Francuski La Banque Postale pozyskuje licencję mBanku

Francuski La Banque Postale kupił licencję dzięki bankowość elektroniczną i mobilną mBanku. To pierwszy taki projekt w polskim kuli ziemskiej finansów. - Rozpoczynamy oryginalny rozdział w dziejach naszej bankowości - chwali się Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Chodzi dokładnie na temat projekt mBox. Co to takiego? W jego obrębie bank będzie oferować swoje rozwiązania w zakresie bankowości detalicznej poza Polską. W ich skład wchodzą serwisy elektroniczne, jak również mądrość dotycząca produktów, procesów biznesowych i ich sprzedaży.

Jako pierwszy z zdolności mBanku skorzysta La Banque Postale, należący do francuskiego operatora pocztowego La Fajne. Bank podpisał obecnie umowę licencyjną i rozpoczął prace związane z tymże wdrożeniem.

– Wybraliśmy rozwiązanie sprawdzone w praktyce, które da nam możliwość szybciej zaproponować nową jakość i możliwości w zakresie cyfrowej pomocy klientów oraz odróżnić się od konkurencji – komentuje Alice Holzman, dyrektor obszaru Digital w La Banque Postale, lider projektu New Digital Bank.

mBank się rozpędza. To nie zaakceptować koniec rozmów

Prowadzone są rozmowy z innymi potencjalnymi partnerami. Projekt mBox realizowany jest we współpracy z partnerem strategicznym – firmą Accenture, która oferuje licencjobiorcy wszechstronne wsparcie we wdrożeniu tegoż rozwiązania. Marcin Zygmanowski, szef zarządzający obszarem bankowości cyfrowej w Accenture mówi naprawdę:

Wykorzystując platformę mBox możemy przyspieszyć i właściwie przygotować wdrożenie bankowości cyfrowej w taki sposób, żeby tworzyło wyróżniające, unikatowe wyjście spełniające oczekiwania różnych współpracowników, obsługujących odmienne grupy odbiorców.

Możliwości firmy Accenture w toku doradztwa, technologii numerycznych i outsourcingu pomogą dopasować mBox do specyficznych potrzeb klientów. Projekt ten wydaje się być unikatowy w skali globu, dlatego cieszymy się, że możemy być jego elementem.

– Nasza inicjatywa jest skierowana do instytucji bankowych, które chcą przekształcić się w organizację "digital", jednocześnie unikając wieloletniej transformacji. Oferujemy im zintegrowany zestaw rozwikłań IT wraz z biznesowym know-how, które zostały wypróbowane w praktyce. To właściwy wybór dla instytucji, które stoją przed wyzwaniem transformacji informatycznej. Zdaje się, że prowokacja to – wraz z wejściem w życie dyrektywy PSD2 – nabierze wciąż większego znaczenia – wyjaśnia Maciej Szturmowicz, doradca zarządu mBanku kierujący programem mBox.

– Rozpoczynamy nieznany rozdział w dziejach polskiej bankowości. Udzielając licencji na nasze rozwiązania, dokonujemy transferu krajowych pomysłów bankowych na światowe rynki. To projekt ważny nie tylko dla naszego banku, ale jak i również całej polskiej gospodarki. Wydaje się on potwierdzeniem, że lokalny sektor bankowy jest nowatorski, a jego rozwiązania istnieją dostrzegane i doceniane prócz Polską – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Szef banku dodaje też, że dzięki takim inicjatywom jak mBox, mAkcelerator czy Orange Finanse, bank demonstruje umiejętność wykorzystywania technologii dzięki różne sposoby i w ramach odmiennych modeli biznesowych.

Popularny

deficyt handlowy USA w 2016 roku
Deficyt handlowy USA w 2016 roku

Deficyt merkantylny Stanów Zjednoczonych w 2016 roku wyniósł 502, trzech mld dol. Było wówczas 1, 9 mld dol. więcej niż w 2015 roku - poinformował we wtorek Departament Handlu po Waszyngtonie.…...

deloitte: prognozy dla sektora bankowego na 2017 r.
Deloitte: prognozy dla sektora bankowego na 2017 r.

Firma doradcza Deloitte kalkuluje, że rentowność polskiego sektora bankowego w 2017 roku spadnie do 3, 5 proc. z 8 proc. oczekiwanych w 2016 r.. Przyszły rok będzie na rzecz banków…...

danina solidarnościowa w Europie  Pieniądze
Danina solidarnościowa w Europie Pieniądze

Rząd chce na dodatek opodatkować najbogatszych, żeby posiadać środki na sfinansowanie obsługi osobom niepełnosprawnym. Nad detalami pracują już resort finansów i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, an efekty poznamy w…...

debiuty giełdowe i obroty dzięki GPW w 2016 r. - dane
Debiuty giełdowe i obroty dzięki GPW w 2016 r. - dane

Ministerstwo Rozwoju przekonuje, iż prawie 100 firm rozważa debiut na warszawskiej giełdzie i ujawnia, że to spółki miejskie należące do odwiedzenia samorządów. Tymczasem aktywność akcjonariuszy z miesiąca na miesiąc spada. W październiku…...