Ile wartych może być 100 dolarów bitcoinów, gdy wydobywa się ostatnią monetę

Category: Jest Również
17 lutego 2021

Wszyscy wiedzą, że pewnego dnia wydobywanie bitcoinów ostatecznie ustanie, a ostatnia moneta zostanie wydobyta. Oczekuje się, że data tego wydarzenia to około 2140 roku. Więc co może być warta inwestycja w wysokości 100 dolarów za 120 lat?

Bitcoin na Księżyc

Aby oszacować cenę Bitcoina w przyszłości, musimy przyjrzeć się modelom wzrostu kryptowaluty. Dwa najbardziej znane to model wzrostu cen Parabolic Trav’s Parabolic super trend i model ceny Stock to Flow Planu B (S2F).

Będziemy musieli również wziąć pod uwagę, że jeśli nastąpi hiperbitcoinizacja, a Bitcoin stanie się globalnym pieniądzem używanym przez wszystkich i nie istnieje żadna inna waluta, nadal istnieją ograniczenia wzrostu cen Bitcoin.

Hal Finney przewidywał, że cena Bitcoina wyniesie 10 milionów za monetę w 2009 roku. Finney szacuje, że po prostu wyliczył światowe bogactwo gospodarstw domowych i podzielił je na 21 milionów monet.

Otrzymał 10 milionów dolarów za monetę. Odszyfruj ponownie pomysł i przeliczył ze zaktualizowanymi liczbami i uzyskał cenę 18 milionów dolarów za monetę. Paraboliczny wzrost bitcoina może rosnąć tylko do momentu, gdy nie będzie już bogactwa, którego wartość można przeliczyć na Satoshi.

Parabolic Super Trend

Paraboliczny model super trendu Parabolic Trav jest ściśle skorelowany z modelem zapasów do przepływu z Planu B. Podczas gdy wielu inwestorów dyskontuje pomysł parabolicznego wzrostu, Bitcoin urósł już o 2232111011,11% od czasu, gdy Marti Malmi sprzedał pierwsze Bitcoiny za walutę fiducjarną w 2009 roku, osiągając rekordowy poziom 20 000 USD w 2017 roku.

Bitcoin podąża za krzywą S w zakresie adopcji technologicznej, ponieważ chociaż jest „walutą, jest również nową technologią, która jest przyjmowana przez nowych użytkowników z szybkością przyjęcia krzywej S.

Widzisz podobieństwa w parabolicznym modelu cenowym Trava i krzywych S związanych z przyjęciem nowej technologii? Obie są paraboliczne. Możemy zobaczyć, że BTC podąża za bardziej stromą krzywą przedstawioną przez smartfony i Internet.

Bitcoin Stock to Flow Model

Przepływ zapasów to liczba lat potrzebnych do wyprodukowania bieżącej całkowitej podaży składnika aktywów. Zasoby złota, które mają przepływać, wynoszą 62 lata. Wydobycie wymagałoby 62 lat, aby wyprodukować obecne zasoby światowe.

Plan B S2F dodatkowo wspiera ten paraboliczny wzrost dzięki modelowi, który dostarczył, aby pokazać wpływ halvings Bitcoina na cenę. S2F Bitcoina wynosi 25, ale zostanie zmniejszony o połowę do S2F 50, znacznie bliżej złota.

Na powyższym wykresie można zobaczyć paraboliczny wzrost ceny połączony ze spadkiem nagród blokowych co 210 000 bloków (około 4 lata).

Model Planu B przewiduje kapitalizację rynkową bitcoinów o wartości biliona dolarów po zbliżającym się halvingu lub prognozowaną cenę 55 000 USD za BTC.

Zgodnie z modelem Planu B, Digitalek.net przewiduje, że cena BTC w 2025 r. Wyniesie 1215730,5 USD za monetę.

Oszacowanie Finneya w świetle wzrostu parabolicznego i S2F

Credit Suisse szacuje globalne bogactwo gospodarstw domowych na 360 bilionów dolarów w USD. Dzielenie tej liczby przez 21 milionów Bitcoinów daje nam cenę 17142,857 USD za BTC.

Jednak Chainalysis szacuje, że utracono aż 4 miliony BTC, więc obliczmy 17 milionów BTC. Korzystanie z obliczeń Finneya z 17 milionami BTC zamiast 21 daje nam 21 176 470,58 USD.

Zakładając, że do 2140 r. Nastąpi hiperbitkoinizacja, 100 dolarów BTC przy dzisiejszej aktualnej cenie 8880 dolarów to 0,01126 w Satoshi. Te same Satoshi mogą mieć przewidywaną wartość 238 373,77 $ do czasu wydobycia ostatniego Bitcoina w 2140 roku.

Jak myślisz, ile będzie wart 1 BTC w 2140 roku? Dajcie nam znać w komentarzach!

Obrazy za pośrednictwem Shutterstock, wykresy Market Realist, Planb, HCBurger1, Tradingview @ParabolicInvestor

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy