Jak inwestować w kryptowalutę: przewodnik dla początkujących

Jak inwestować w kryptowalutę: przewodnik dla początkujących
Category: Pomocą Karty
16 października 2020

Zaktualizowano 9 miesięcy temu

W ciągu ostatnich kilku lat idea kryptowalut eksplodowała i więcej ludzi niż kiedykolwiek zainwestowało w waluty takie jak Bitcoin. W rzeczywistości najnowsze dane pokazują, że 8% Amerykanów zainwestowało w kryptowaluty.

Większość ludzi w dzisiejszych czasach słyszała o kryptowalutach. Nie oznacza to jednak, że wiedzą, jak w nie inwestować.

Jeśli chcesz wcześnie wczuć się w trend kryptowalut, teraz jest czas na podjęcie działań. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, jak inwestować w kryptowalutę.

Co to są kryptowaluty?

Po pierwsze, upewnijmy się, że wszyscy jesteśmy na tej samej stronie, jeśli chodzi o kryptowaluty. Kryptowaluta to wyjątkowe, wirtualne medium służące do wymiany pieniędzy. Wykorzystuje specjalne funkcje kryptograficzne i technologię blockchain do przeprowadzania transakcji online.

Kryptowaluty są całkowicie zdecentralizowane. Nie są kontrolowane przez żadną jednostkę i – w teorii – są odporne na kontrolę rządu. (Jednak rząd rozpoczął ostatnio prace nad ich regulacją i ingerowaniem).

Osoby fizyczne mogą również wymieniać kryptowaluty online z bardzo niewielkimi (jeśli w ogóle) opłatami manipulacyjnymi. Ta zaleta sprawia, że ​​są one znacznie bardziej atrakcyjne niż tradycyjne waluty i instytucje finansowe do wymiany.

Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę?

Inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z wieloma korzyściami. Oto niektóre z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na ich zakup.

Łatwe i bezpieczne transakcje

Dzięki kryptowalutom przesyłanie pieniędzy komuś innemu w bezpieczny sposób jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Kryptowaluty są wymieniane za pomocą kluczy publicznych i prywatnych. Takie podejście zapewnia bezpieczeństwo, a także pomaga utrzymać niskie opłaty za przelew.

Przezroczystość

Kryptowaluty opierają się na technologii blockchain. Blockchain obejmuje księgę online, którą można wysłać na wszystkie urządzenia. Ta księga internetowa ułatwia weryfikację transakcji i zachęca wszystkich użytkowników do uczciwości.

Potencjał do wysokich zysków

W tym momencie wydaje się, że wszyscy znamy kogoś (lub znamy kogoś, kto zna kogoś), kto zrobił wielkie inwestycje w Bitcoin lub inną kryptowalutę. Chociaż możesz nie zostać milionerem, kupując Bitcoin, możesz doświadczyć dość wysokich zwrotów.

Kryptowaluta jest dość niestabilna, a Ty możesz zarobić na niej duże kwoty. Najważniejsze jest jednak, aby upewnić się, że kupujesz odpowiednie monety.

Jak zacząć

Skąd wiesz, jaki rodzaj kryptowaluty kupić? Gdzie w ogóle kupujesz kryptowaluty? Za chwilę znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące rozpoczęcia inwestowania w kryptowalutę.

Wybierz giełdę

Pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli jesteś zainteresowany kupnem kryptowalut, jest wybór giełdy. Kantor to miejsce, w którym możesz kupić waluty.

Istnieje mnóstwo różnych giełd. Niektóre z najpopularniejszych to Bitfinex i Coinbase. Korzystając z tych giełd, możesz kupować waluty za pomocą karty debetowej.

Możesz także kupić ułamki monet, kupując popularne waluty, takie jak Bitcoin. Może to być dobra opcja, jeśli pracujesz z ograniczonym budżetem.

Zanim zdecydujesz się kupić za pośrednictwem określonej giełdy, przeprowadź badania i upewnij się, że jest to giełda godna zaufania. W dzisiejszych czasach pojawia się wiele wątpliwych giełd i możesz zostać oszukany, jeśli nie będziesz ostrożny.

Wybierz swoje waluty

Gdy już znajdziesz miejsce, w którym możesz kupić swoje waluty, czas zacząć zakupy. Do wyboru jest mnóstwo różnych walut, ale najpopularniejsze są następujące opcje:

  • Bitcoin (BTC-USD)
  • Ethereum (ETH-USD)
  • Ripple (XRP-USD)
  • Litecoin (LTC-USD)

Bitcoin utknął ostatnio w pewnym schemacie utrzymywania, ale nadal jest najpopularniejszą walutą. Ze wszystkich osób, które posiadają kryptowaluty, około 5% zainwestowało w Bitcoin.

Zdobądź portfel kryptowalut

Po zakupie walut musisz je gdzieś umieścić. To miejsce jest znane jako Twój portfel. Istnieją dwa rodzaje portfeli, z których możesz korzystać: portfel programowy i portfel sprzętowy.

Będziesz potrzebować portfela oprogramowania, jeśli chcesz zaangażować się w aktywny handel. Kiedy rejestrujesz się na kontach na niektórych giełdach, automatycznie uzyskujesz dostęp do portfela oprogramowania.

Portfele sprzętowe są podobne do zewnętrznych dysków twardych. Możesz ich używać do bezpiecznego przechowywania waluty. Są najlepsze w przypadku walut, do których nie planujesz wkrótce mieć dostępu.

Zdywersyfikuj swoje portfolio kryptowalut

W ten sam sposób, w jaki najlepiej jest zdywersyfikować swój portfel akcji, powinieneś pomyśleć o dywersyfikacji rodzaju kupowanych monet i walut. Takie podejście pomoże chronić Cię przed niestabilną naturą świata kryptowalut i ochroni Cię przed znacznymi stratami.

Uważaj na portfele mobilne

Być może niektóre osoby będą próbować przekonać Cię do korzystania z portfela mobilnego dla swoich walut. Nie jest to jednak najlepsze podejście.

Urządzenia mobilne są łatwe do złamania, a Twoje waluty nie będą tak bezpieczne, jak w przypadku portfela programowego lub sprzętowego.

Przygotuj się na wzloty i upadki na rynku

Przygotuj się również na wzloty i upadki rynku kryptowalut.

Nie inwestuj więcej w kryptowaluty, niż jesteś skłonny stracić, i przygotuj się na możliwość, że wartość twoich monet może wzrosnąć. Jeśli przygotujesz się na to ryzyko teraz, mniej prawdopodobne jest, że będziesz działać pod wpływem emocji lub podejmować pochopne decyzje później.

Dowiedz się więcej o tym, jak już dziś inwestować w kryptowalutę

Jeśli byłeś zainteresowany inwestowaniem w kryptowalutę, ale powstrzymałeś się ze strachu lub braku wiedzy, teraz jest czas, aby zmienić sytuację i podjąć działania. Pamiętając o tych informacjach, łatwiej będzie Ci wiedzieć, jak inwestować w kryptowalutę i jak inwestować, aby Twój portfel przynosił najwyższe zyski.

Chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w kryptowalutę? A może chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w ogóle?

Tak czy inaczej, mamy dla Ciebie mnóstwo zasobów w Market Realist. Przeczytaj nasze najnowsze artykuły inwestycyjne, aby zanurzyć się głębiej. Aby być na bieżąco, możesz również zasubskrybować Get Real , nasz codzienny biuletyn zawierający najważniejsze informacje z łańcucha bloków i innych rynków.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy