Jak korzystać z iTunes Pass, aby doładować konto iTunes dla siebie lub znajomego

Category: Możesz Również
17 lutego 2021

Zastępca redaktora, Macworld |

Dzisiejsze najlepsze oferty techniczne

Wybrane przez redaktorów Macworld

Najlepsze oferty na świetne produkty

Wybrane przez redaktorów Techconnect

W tym tygodniu firma Apple wprowadziła nową usługę iTunes Pass do przechowywania wszelkich środków w iTunes lub App Store, które można gromadzić za pomocą kart podarunkowych i e-kart. Powiedz „Precz! do plastikowych kart upominkowych iTunes; po włączeniu iTunes Pass możesz przejść bezpośrednio do sklepu iTunes Store i poprosić jednego ze specjalistów Apple o przelanie pieniędzy bezpośrednio na Twoje konto. Oto przegląd tego, jak skonfigurować iTunes Pass na swoim własnym iPhonie, a także jak dać swoim przyjaciołom i rodzinie moc, aby dać ci słodki, słodki kapitał iTunes.

Włącz iTunes Pass

Zanim będziesz mógł korzystać z iTunes Pass, musisz włączyć go na swoim koncie. Jest to całkiem łatwe: po prostu otwórz aplikację iTunes na urządzeniu z systemem iOS i przewiń do dołu karty Muzyka, filmy lub programy telewizyjne, a następnie dotknij swojego Apple ID. (Jeśli nie jesteś zalogowany, musisz się najpierw zalogować).

Stuknij opcję Wyświetl Apple ID w wyskakującym okienku i zaloguj się, jeśli zostanie wyświetlony monit. Następnie przewiń w dół do sekcji iTunes Pass i stuknij opcję Dodaj iTunes Pass do Passbooka . Pojawi się Twoja nowa subskrypcja iTunes Pass, doładowana dowolnymi środkami w sklepie, które aktualnie posiadasz; stuknij Dodaj, aby zapisać go w Passbooku.

Jeśli masz inne karty podarunkowe Passbook, iTunes Pass będzie wyglądał strasznie znajomo: ma logo iTunes w lewym górnym rogu, saldo w prawym górnym rogu, twój Apple ID (częściowo zasłonięty ze względów bezpieczeństwa) i kod QR dla specjalisty skanować. Stuknij przycisk informacji, aby wyświetlić zwykłe preferencje Passbooka (automatyczne aktualizacje i czy karta powinna pojawiać się na ekranie blokady, gdy jesteś w pobliżu Apple Store) wraz z pełnym identyfikatorem Apple ID, warunkami korzystania z usługi i powiązanym identyfikatorem numerycznym za pomocą iTunes Pass (na wypadek, gdyby z jakiegoś powodu nie można było zeskanować kodu QR).

Dodaj trochę gotówki do swojego iTunes Pass (lub znajomego)

Kiedy po raz pierwszy myślałem o iTunes Pass, zastanawiałem się nad jego praktycznym zastosowaniem: Oczywiście, ma to sens, jeśli ładujesz w sklepie karty podarunkowe na rodzinny identyfikator Apple ID, ale Family Sharing (dostępny w iOS 8) powinien mieć taki scenariusz zbędny. A poza tym, skoro możesz również wysłać środki iTunes pocztą e-mail, po co iść do sklepu?

Ale odpowiedź leży w zdolności iOS do udostępniania kart Passbook. Podczas przeglądania iTunes Pass w lewym dolnym rogu pojawia się przycisk udostępniania Apple. Dotknij tego, a możesz wysłać tę przepustkę do dowolnej osoby przez AirDrop, Wiadomości lub e-mail. Odbiorca nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego kredytu iTunes, ale zamiast tego będzie mógł łatwo dodać pieniądze do Twojego konta w sklepie bez marnowania papieru i plastiku na zakup fizycznej karty upominkowej iTunes.

Nadal wydaje się trochę kłopotliwe w porównaniu z cyfrowymi narzędziami Apple do dodawania kredytu iTunes, ale zapewnia kolejne narzędzie w arsenale firmy, jeśli chodzi o ułatwianie wydawania pieniędzy na towary cyfrowe. Biorąc pod uwagę, że firma na początku tego miesiąca powtórzyła swój cel, jakim jest zmniejszenie swojego wpływu na środowisko, umożliwienie innej metody zakupów cyfrowych jest jednym ze sposobów na zmianę.

Serenity pisała, rozmawiała i majstrowała przy produktach Apple, odkąd była na tyle dorosła, że ​​mogła kliknąć dwukrotnie. W wolnym czasie szkicuje, pisze, gra, śpiewa i nosi różne kapelusze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy