Jak sprzedawać Bitcoiny

17 lutego 2021

Nie jest dobrze mieć Bitcoin jako inwestycję, jeśli nie wiesz, jak pewnego dnia możesz go przesunąć, aby przynieść zysk. Digital Trends nie ma zamiaru udzielać porad inwestycyjnych, to nie jest nasza mocna strona, ale możemy podzielić się dla Ciebie podstawami technicznymi, takimi jak sprzedaż Bitcoinów.

Można to zrobić na różne sposoby, w zależności od tego, czy chcesz sprzedawać na giełdzie, czy bezpośrednio, ale oto kilka kroków, które należy podjąć, aby szybko i łatwo sprzedać swój Bitcoin.

Krok 1: Skonfiguruj konto wymiany

Najprostszym i najbardziej „zautomatyzowanym sposobem na zamianę bitcoinów na twardą gotówkę jest skorzystanie z platformy wymiany. Działają jako pośrednicy dla słynnej zdecentralizowanej kryptowaluty, sprzedając za Ciebie bitcoiny. Ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej ugruntowanych giełd, polecamy Coinbase. Jeśli wolisz wybrać własną, istnieje wiele innych do wyboru, w tym popularne międzynarodowe opcje, takie jak Bitstamp i Bitfinex.

Założenie konta w Coinbase jest łatwe, ale jest kilka przeszkód, przez które trzeba będzie przejść. W zależności od kraju, w którym się znajdujesz, będziesz musiał przestrzegać różnych form zasad „poznaj swojego klienta, co może oznaczać wysłanie do witryny określonych dokumentów tożsamości. Przetworzenie tego może zająć kilka dni. Rejestracja w Coinbase Pro jest również zalecana, choć nie jest to absolutnie konieczne, aby zapewnić większą kontrolę nad sprzedażą.

Po utworzeniu konta połącz swoje konto bankowe, aby po dokonaniu transakcji można było wypłacić pieniądze z jak najmniejszym kłopotem.

Krok 2: Przenieś swoje Bitcoiny do portfela wymiany

Jeśli postępujesz zgodnie z naszym przewodnikiem, jak kupić Bitcoin, przechowujesz swoje Bitcoiny w bezpiecznym – może nawet zimnym – portfelu. Aby handlować na Coinbase, będziesz chciał wysłać swój Bitcoin do portfela giełdowego i przechowywać go tam, gotowy do sprzedaży.

Początkujący mogą zawsze korzystać z aplikacji Coinbase Wallet, która sprawia, że ​​podłączenie portfela jest bardzo proste, ponieważ automatycznie współpracuje z transakcjami Coinbase. Po prostu otwórz aplikację i poczekaj na powiadomienie „Połącz teraz, a następnie wprowadź dane logowania do Coinbase. Jeśli nie widzisz powiadomienia, zawsze możesz przejść do Ustawień i wybrać Połącz z Coinbase, aby rozpocząć. Portfel Coinbase ma również kilka innych przydatnych funkcji, w tym możliwość płacenia kupcom bezpośrednio z portfela, jeśli są oni częścią programu Coinbase Commerce.

Bezpieczeństwo Coinbase jest dobre, zapewniając wsparcie dla biometrii i zaawansowanej technologii uwierzytelniania. Jeśli jednak wolisz korzystać z innego portfela cyfrowego, przejdź do jego ustawień i poszukaj sposobów połączenia się z kantorem. Powinieneś być w stanie wprowadzić swój login Coinbase w większości popularnych portfeli cyfrowych i rozpocząć proces uwierzytelniania, aby go połączyć. Może to jednak zająć kilka dni, więc zdecydowanie nie jest to krok w ostatniej chwili.

Krok 3: Złóż zlecenie sprzedaży

Po skonfigurowaniu konta wymiany, połączeniu konta bankowego i zdeponowaniu bitcoinów na giełdzie nadszedł czas, aby faktycznie dokonać sprzedaży. Najnowsza wersja Coinbase bardzo to ułatwia. Po prostu wybierz Kup / Sprzedaj z górnego menu i przejdź do sekcji Sprzedaj . Wybierz Bitcoin jako swoją wybraną walutę i upewnij się, że wybrane jest właściwe miejsce docelowe dla twoich środków w sekcji Wpłać do . Jeśli masz konto bankowe połączone ze swoim kontem, będziesz mógł je tutaj wybrać do bezpośredniego przelewu.

Sprawdź swój połączony portfel, aby zobaczyć, ile masz Bitcoinów i wybierz kwotę, którą chcesz sprzedać. W 2018 roku Coinbase podniosło domyślne limity handlu i zaczęło zezwalać ludziom na handel ich kryptowalutą natychmiast po jej zakupie, co jest jednym z powodów, dla których jesteśmy fanami tej usługi. Możesz zobaczyć swój tygodniowy limit bankowy w tej samej sekcji. Na koniec wybierz, czy chcesz powtórzyć tę sprzedaż, a jeśli tak, to z jaką częstotliwością. Następnie wybierz Sprzedaj Bitcoin . Otóż ​​to!

Przed zakończeniem sprzedaży nastąpi krótki okres wstrzymania. W tym czasie możesz dokonać dowolnej sprzedaży, ale transfery nie zakończą się, dopóki ich okres wstrzymania nie dobiegnie końca.

Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, kiedy sprzedać, cóż, jest to gatunek doradztwa inwestycyjnego, a istnieje wiele strategii opartych na twoich długoterminowych planach i ilości Bitcoinów, które chcesz przenieść. Bitcoin przeszedł ostatnio długi okres dewaluacji i korekt, połączony z niewielkimi wzrostami. Konieczne może być przeprowadzenie poważnych badań, aby zdecydować, kiedy jest dla Ciebie najlepszy czas na sprzedaż.

Metody alternatywne

Jeśli wolisz mieć większy udział w rzeczywistym procesie sprzedaży, możliwe są transakcje bezpośrednie (lub transakcje peer-to-peer). Będziesz musiał się zarejestrować, co w niektórych przypadkach będzie oznaczać potwierdzenie Twojej tożsamości, więc podobnie jak w przypadku wszystkich metod sprzedaży, zalecamy skonfigurowanie konta z dużym wyprzedzeniem, zanim faktycznie chcesz sprzedawać. Jednak po skonfigurowaniu możesz sprzedawać swoje Bitcoiny w znacznie bardziej bezpośredni sposób.

W przeciwieństwie do giełd, w których transakcje są zautomatyzowane, musisz wykonać transakcję w bezpośrednim kontakcie z kupującym. Ustawiasz zlecenie sprzedaży na określoną wartość, a kiedy ktoś przyjdzie, aby kupić po uzgodnionej cenie, witryna ostrzeże Cię, że możesz kontynuować transakcję. Gdy podasz mu kciuki do góry, kupujący zapłaci Ci, a następnie wyślesz mu w zamian kryptowalutę.

Rzeczywista metoda płatności będzie w dużym stopniu zależeć od platformy, na której dokonujesz transakcji. Witryny takie jak BitQuick przechowują rzeczy wyłącznie online, wykorzystując przelewy z kont bankowych. Jednak strony takie jak LocalBitcoin czy Paxful mają znacznie więcej opcji, w tym Moneygram, karty podarunkowe, gotówka pocztą, a nawet gotówkę osobiście.

Chociaż niektóre z tych metod są znacznie bardziej czasochłonne, wiele z nich jest znacznie bardziej anonimowych i może pozwolić Ci trzymać transakcję z dala od wścibskich oczu, jeśli jest to coś, na czym masz priorytet. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie transakcji osobiście, upewnij się, że robisz to w miejscu publicznym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy