Jak uzgodnić wyciągi bankowe z QuickBooks Online

Category: Jeśli Jednak
17 lutego 2021

Jak uzgodnić wyciągi bankowe z QuickBooks Online

Jill i Bob niedawno przekazali swoje książki księgowemu podatkowemu, który akurat wie, jak korzystać z QuickBooks Online (czy to nie zbieg okoliczności?). Po krótkim spojrzeniu na ich QBO księgowa Caroline zapytała, dlaczego nie uzgadniają kont bankowych swojej firmy. Zaskoczony tym pytaniem, Jill i Bob powiedział Caroline, że zrobił pogodzić wszystkich swoich kont bankowych. Kiedy Caroline zareagowała ręką na czoło i westchnieniem poirytowanym, Jill i Bob zastanawiali się, co zrobili źle. Następnie Caroline cierpliwie wyjaśniła, że ​​nie pogodziła QuickBooks Online z wyciągami bankowymi. Z tego posta na blogu dowiesz się, jak „ naprawdępogodzić rachunki bankowe (i uniknąć tej niezręcznej wymiany z księgowym). Pokażę Ci, jak uzgodnić wyciągi bankowe z QuickBooks Online.

Okno informacji bankowych nie jest oknem uzgodnienia

Najpierw pozwolę sobie wyeliminować powszechne nieporozumienie. Niektórzy użytkownicy QBO zakładają, że uzgadnianie konta bankowego następuje po dodaniu lub dopasowaniu transakcji w oknie kanałów bankowych. Niestety to nieprawda. Nie możesz uzgodnić konta bankowego, po prostu dodając lub dopasowując transakcje. Jeśli jednak najpierw dodasz i dopasujesz transakcję w oknie kanałów bankowych, uzgodnienie wyciągu bankowego z QBO przebiegnie znacznie łatwiej.

Potrzebujesz miesięcznego wyciągu bankowego

Aby „naprawdę to uzgodnić, będziesz potrzebować miesięcznego wyciągu bankowego, ponieważ musisz wprowadzić pewne informacje z tego wyciągu bezpośrednio do QBO i zweryfikować, czy transakcje, które rozliczono z banku, rzeczywiście odpowiadają transakcjom zarejestrowanym w Twoich księgach.

Wyciąg bankowy jest zwykle wysyłany pocztą co miesiąc, chyba że zdecydujesz się na rezygnację z papieru. W większości przypadków możesz zobaczyć wyciągi bankowe online, logując się na swoje konto bankowe. Wyciągi bankowe z różnych banków mogą się nieco różnić od siebie, ale ma kilka cech wspólnych. Te podobieństwa obejmują:

 1. Zakres dat: Zwykle jest to okres od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca (aby uzgodnić QuickBooks z wyciągiem bankowym, musisz znać datę końcową i saldo końcowe z wyciągu bankowego).
 2. Saldo początkowe : jest to saldo konta bankowego w pierwszym dniu okresu. Saldo końcowe: jest to saldo bankowe z ostatniego dnia okresu.Gdy otrzymasz kopię wyciągu bankowego, będziesz gotowy do następnego kroku.

  Jak dostać się do okna uzgodnienia banku QBO

  Następnie przejdźmy do okna, w którym faktycznie dokonasz uzgodnienia bankowego.

  1. Wybierz ikonę koła zębatego .
  2. Następnie wybierz Uzgodnij .Jeśli zobaczysz następujący komunikat, po prostu wybierz Uzgodnij konto .

   1. W sekcji Konto wybierz konto bankowe, które chcesz uzgodnić.
   2. Saldo początkowe : to saldo początkowe na miesięcznym wyciągu bankowym lub saldo końcowe z poprzedniego uzgodnienia bankowego (powinno być takie samo). Saldo końcowe : wprowadź saldo końcowe widoczne na wyciągu z konta bankowego. Data zakończenia: wprowadź datę końcową widoczną na wyciągu z konta bankowego.Na koniec wybierz Rozpocznij uzgadnianie .Przewodnik po oknie uzgadniania bankowego w programie QuickBooks Online

    OK, na początku może się to wydawać przytłaczające. Ale nie martw się. Omówię każdą sekcję.

    U góry okna uzgodnienia bankowego zobaczysz podsumowanie pokazujące:

    1. Saldo początkowe : jest to saldo końcowe z poprzedniego wyciągu bankowego, a także saldo początkowe ostatniego wyciągu bankowego.
    2. Saldo końcowe : jest to saldo końcowe widoczne na wyciągu z konta bankowego. Płatności: są to transakcje wypłaty pieniędzy, takie jak czeki i płatności elektroniczne. Depozyty: są to transakcje wpłaty, które otrzymujesz od klientów.Następnie zobaczysz wiele słów i liczb, które mogą nie mieć sensu. Więc pozwól mi wszystko wyjaśnić.

     1. Data: jest to data transakcji

     2. Cleared Date: jest to data rozliczenia transakcji przez bank. Jest to również data transakcji, kiedy po raz pierwszy widzisz ją w centrum bankowym.

     3. Typ: to jest typ transakcji. (To jest czek, opłata za rachunek, kaucja czy zwrot pieniędzy?)

     4. Nr ref .: Niektóre, ale nie wszystkie transakcje mają numer referencyjny. Najpopularniejszym numerem referencyjnym jest numer czeku.

     5. Konto: jest to kategoria przychodów lub kosztów transakcji

     6. Odbiorca: jest to nazwa dostawcy lub klienta.

     7. Notatka: To są dodatkowe informacje o transakcji wprowadzone do QBO.

     8. Symbol dopasowania: Zielony symbol dopasowania obok transakcji oznacza, że ​​transakcja została dodana lub dopasowana w centrum bankowym (dane bankowe). Idealnie byłoby, gdyby wszystkie transakcje w oknie uzgodnienia miały obok siebie symbol dopasowania.

     9. Płatność: ta kolumna dotyczy transakcji wypłaty . Kwota płatności będzie również widoczna obok każdej transakcji.

     10. Depozyt: ta kolumna dotyczy transakcji wpłaty . Kwotę wpłaty zobaczysz również obok każdej transakcji.

     Patrząc z tej perspektywy na okno uzgadniania, wygląda ono podobnie do centrum bankowego (informacje bankowe). Tak więc nie jest to wcale takie skomplikowane. Główna różnica polega na tym, że jest jeszcze kilka kolumn, na które musimy zwrócić uwagę.

     Oto zrzut ekranu pokazujący porównanie.

     Jak uzgodnić wyciąg bankowy w oknie uzgodnienia banku QBO

     Na wyciągu bankowym spójrz na każdą transakcję pojedynczo.

     Na przykład: Wyciąg bankowy przedstawia wydatek na sprzęt firmy Hick w wysokości 24,38 USD w dniu 9 grudnia 2018 r.

     Znajdź tę samą transakcję (Hick’s Hardware, 12/9/2018) w oknie uzgodnienia banku i zaznacz kółko obok tej transakcji. Spowoduje to oznaczenie transakcji jako „rozliczonej w uzgodnieniu bankowym.

     Kontynuuj wybieranie wszystkich transakcji, które pojawiają się na wyciągu bankowym. Po wybraniu wszystkich transakcji różnica w prawym górnym rogu powinna wynosić zero.

     Wybierz Zakończ teraz aby uzgodnić.

     Po zakończeniu uzgadniania będziesz mieć możliwość wyświetlenia raportu uzgodnienia. Aby wyświetlić raport uzgodnienia, po prostu wybierz Wyświetl raport .

     Zobaczysz kopię raportu pojednania. Pamiętaj, aby zapisać ten raport w swojej dokumentacji.

     Dlaczego powinieneś uzgodnić swoje wyciągi bankowe z QBO?

     Uzgadniając wyciągi bankowe, sprawdzasz, czy każda transakcja zaksięgowana w QBO jest rzeczywistą transakcją. Odbywa się to w celu sprawdzenia potencjalnych błędów przy wprowadzaniu danych, takich jak zduplikowane transakcje, brakujące transakcje lub nieprawidłowo wprowadzone transakcje. Prawidłowe uzgodnienie pozwoli Ci wykryć te błędy przy wprowadzaniu danych. Brak uzgodnienia wyciągów bankowych może spowodować niezauważenie błędów podczas wprowadzania danych. Jeśli błędy przy wprowadzaniu danych nie zostaną poprawione, Twoje sprawozdania finansowe nie będą już dokładne, co może prowadzić do potencjalnych konsekwencji podatkowych.

     Jak często należy godzić się z wyciągami bankowymi?

     Co miesiąc należy uzgadniać QBO z wyciągiem bankowym. Zalecamy wykonanie tego uzgodnienia do 5 dnia każdego miesiąca. Zaznacz datę w swoim kalendarzu i rutynowe uzgadnianie co miesiąc.

     Zamknięcie

     Uzgadnianie miesięcznych wyciągów bankowych z QuickBooks Online jest kluczową częścią prowadzenia własnej księgowości. Jill i Bob na własnej skórze przekonali się, że nie pogodzenie wyciągu bankowego z QBO doprowadzi do niepotrzebnego stresu związanego z podatkiem. Twój księgowy będzie zachwycony i pod wrażeniem…

     A co, jeśli konto bankowe nigdy nie zostało uzgodnione w QuickBooks Online? Albo jak rozwiązujesz problemy z uzgadnianiem? Takie sytuacje mogą wydawać się poważnymi problemami, ale są rozwiązania, które omówię w przyszłych postach na blogu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy