Jak uzyskać pożyczkę VA, jeśli masz zły kredyt

Jak uzyskać pożyczkę VA, jeśli masz zły kredyt
16 października 2020

07 maja Jak uzyskać pożyczkę VA, jeśli masz zły kredyt

Jeśli masz zły lub słaby kredyt, nie dyskwalifikuje Cię to automatycznie z możliwości korzystania z zasiłku VA jako właściciela domu.

Dzisiaj omówimy opcje, za pomocą których można uzyskać pożyczki VA, nawet jeśli masz słabe wyniki kredytowe.

Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki VA ze złym kredytem?

Zły kredyt utrudnia uzyskanie skutecznej pożyczki mieszkaniowej VA, jednak nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Rozważając Twoje uprawnienia, pożyczkodawcy przeglądają również Twoje aktywa, długi, dochody, historię płatności i historię zatrudnienia. Twoja ocena kredytowa ma znaczenie, ale nie jest jedynym decydującym czynnikiem.

Jakie są wymagania dotyczące zdolności kredytowej VA?

Departament Spraw Weteranów (VA) nie zalecił żadnej minimalnej oceny kredytowej. Jednak VA nie jest pożyczkodawcą. Po prostu zabezpiecza pożyczkę na wypadek, gdyby nabywca domu nie spłacił później.

Pożyczkodawcy VA najczęściej preferują co najmniej 620 punktów FICO, ale wartość graniczna zależy od pożyczkodawcy, rodzaju pożyczki i innych czynników.

Możesz otrzymać pożyczkę, nawet jeśli twoja zdolność kredytowa jest niższa niż 620, ale być może będziesz musiał zapłacić wyższą stopę procentową.

Przedziały kredytowe dla hipoteki VA

Ocena kredytowa FICO waha się od 300 do 850. Idealny punkt odniesienia dla kwalifikowalności pożyczki to 620.

Wyniki te są podzielone na różne zakresy (doskonałe, dobre, zadowalające i subprime) z pewnym rozróżnieniem w kategoryzacji zdolności kredytowej w oparciu o preferencje pożyczkodawcy.

  • Doskonały kredyt – wszystko między 720 a 750 jest uważane za doskonały wynik kredytowy.
  • Dobry kredyt jest zwykle w dolnym przedziale 700
  • Uczciwy kredyt zwykle wynosi od połowy do górnej 600.
  • Kredyt subprime jest poniżej 620.

Weterani i wojskowi, którzy mają „przyzwoity” kredyt, mogą kwalifikować się do pożyczki VA.

Ważna wskazówka: ważne jest, aby wiedzieć, że pożyczkodawcy często widzą inne wyniki kredytowe niż konsumenci. Kredytodawcy hipoteczni mają dostęp do wyników branżowych. Z drugiej strony konsumenci używają narzędzi monitorowania kredytów, które odzwierciedlają podstawowy wynik edukacyjny.

Zaleca się dokładne sprawdzenie raportów kredytowych przed rozpoczęciem podróży do zakupu domu.

Co się stanie, jeśli miałeś w przeszłości bankructwo lub wykluczenie?

Upadłość i wykluczenie są niekorzystnymi czynnikami w pliku pożyczki VA, ale nawet jeśli napotkałeś jeden z tych procesów, nadal możesz ubiegać się o pożyczkę VA – nawet jeśli wynik jest słaby lub zły.

Istnieją dwa podstawowe warunki:

  1. W przypadkach, w których ogłoszono upadłość na podstawie Rozdziału 13, VA wymaga od członka służby lub weterana terminowych płatności na poczet upadłości przez co najmniej 12 miesięcy, zanim będą mogli ubiegać się o kredyt mieszkaniowy VA.
  2. W przypadku upadłości i egzekucji na podstawie rozdziału 7 członkowie służby i weterani będą musieli czekać dwa lata po ogłoszeniu upadłości lub przejęciu. Oczekiwanie może zostać przedłużone, jeśli niespłacenie pożyczki FHA.

Pamiętaj również, że Twoja ocena kredytowa może ulec pogorszeniu po negatywnych wydarzeniach, takich jak bankructwo lub wykluczenie. Czasami pełne wyzdrowienie zajmuje lata.

Nawet jeśli przekroczyłeś te okresy bankructwa i wykluczenia, nadal musiałbyś dopasować punkt odniesienia oceny kredytowej pożyczkodawcy, aby przejść dalej z pożyczką VA.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do pożyczki VA w celu uzyskania pożyczki w dół o wartości 0 USD

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy