Jak zgłaszać płatności czynszu do biur kredytowych

17 lutego 2021

Zgłaszanie płatności czynszu to potężny i skuteczny sposób na zbudowanie dobrej oceny kredytowej. Dla większości najemców miesięczny czynsz jest największym wydatkiem, a wierzyciele uwielbiają widzieć wiarygodne osiągnięcia. Jednak nie jest możliwe przekazywanie informacji bezpośrednio do trzech największych biur kredytowych: TransUnion, Experian i Equifax. Więc jeśli nie możesz tego zrobić sam, pojawia się pytanie: jak zgłosić czynsz do biura kredytowego?

Znajdź agencję raportującą Trusted Rent

W przypadku karty kredytowej wiele różnych zachowań wpływa na Twój kredyt: jak dobrze płacisz rachunki, częstotliwość płatności, czy jednocześnie otwierasz nowe konta, jak długo masz otwarte konta i nie tylko.

Dzieje się tak, ponieważ firmy obsługujące karty kredytowe regularnie zgłaszają się do biur kredytowych. Biura informacji kredytowej zweryfikowały te podmioty, aby mieć pewność, że przekazywane informacje są dokładne, ważne i bezpieczne.

Aby zgłosić płatności czynszu do biura informacji kredytowej, potrzebujesz pomocy certyfikowanego dostawcy danych . Do uzyskania tego statusu niezbędny jest rygorystyczny proces weryfikacji, ponieważ każde biuro informacji kredytowej ma własne wymagania.

Na szczęście jest to proces, który RentTrack przeszedł śpiewająco.

Zajęło to ponad pół roku weryfikacji i akceptacji każdego z trzech biur. Nie po to, żeby się zatracić, ale zrobiliśmy to w dużej mierze, wdrażając i utrzymując niezwykle wysokie standardy, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo. Przeczytaj więcej o tym, do czego dążyliśmy i jakie systemy bezpieczeństwa stosujemy tutaj.

Standardy ochrony danych

Zanim zagłębimy się głębiej, rozważmy przykład – oszustwo związane z kartą kredytową.

Czy byłeś kiedyś w sytuacji, gdy ktoś włamał się na Twoją kartę kredytową? Jeśli tak, co zrobiła instytucja finansowa lub sieć, która wydała Twoją kartę? Prawdopodobnie wykryli nadużycie i zablokowali je, ponieważ Twoja prywatność i bezpieczeństwo mają ogromne znaczenie dla instytucji finansowych.

Podobnie biura kredytowe rozumieją, że uczciwość Twojej historii kredytowej jest kluczowa, ponieważ Twoja ocena kredytowa jest tym, na czym polegają pożyczkodawcy przy podejmowaniu decyzji, czy udzielić Ci pożyczki, czy też nie. Bardzo poważnie traktują Twoje pliki i dokładają wszelkich starań, aby chronić Twoją prywatność.

Z tego powodu rząd radzi ludziom, aby w przypadku kradzieży tożsamości skontaktowali się ze wszystkimi trzema głównymi biurami kredytowymi w celu umieszczenia „ostrzeżenia o oszustwie na koncie kredytowym.

Raportowanie wynajmu z RentTrack

W RentTrack podtrzymujemy wysokie standardy wyznaczone przez trzy biura kredytowe. Dlatego posiadamy certyfikat do raportowania płatności czynszu do biur kredytowych.

Wszyscy nasi użytkownicy muszą zrobić kilka prostych kroków.

Prosimy potencjalnych klientów RentTrack o dostarczenie niezbędnych informacji, aby upewnić się, że ich tożsamość jest autentyczna, że ​​płatności trafiają do ważnych właścicieli, a metoda płatności jest autoryzowana do użytku. Wymaga to prawa jazdy lub innego oficjalnego dokumentu tożsamości.

Jest to szybki i bezbolesny proces, ale zaprojektowany tak, abyśmy mogli zachować dokładność i rzetelność niezbędną do prawidłowego raportowania czynszu i ułatwienia Ci życia.

Po zweryfikowaniu Twojej tożsamości możemy zacząć zgłaszać płatności czynszu do biur kredytowych. Wszystkie trzy – Equifax, Experian i TransUnion. Byliśmy pierwszą firmą, która to zrobiła i pozostajemy jedną z nielicznych firm zajmujących się raportowaniem czynszów online.

Możesz się zrelaksować, wiedząc, że Twoje prywatne informacje są bezpieczne – i że Twoim największym miesięcznym wydatkiem jest budowanie kredytu dla Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy