Jaka jest najniższa możliwa ocena kredytowa?

Category: Oceny Zdolności
17 lutego 2021

Najniższa możliwa ocena kredytowa to 300. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niska, możesz podjąć kroki, aby ją poprawić.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Twoja zdolność kredytowa jest jedną z najważniejszych liczb w Twoim życiu finansowym. Posiadanie złego kredytu powoduje bałagan w osobistych finansach.

Przy niskiej ocenie kredytowej może być trudno uzyskać kredyt hipoteczny, zakwalifikować się do kredytu samochodowego, a nawet ubiegać się o określone prace. Ponadto im niższa ocena kredytowa, tym więcej pieniędzy możesz spodziewać się spłaty odsetek, gdy kwalifikujesz się do pożyczki.

Istnieje wiele różnych rzeczy, które wpływają na Twoją zdolność kredytową. Obejmuje to takie rzeczy, jak kwota zadłużenia, które obecnie posiadasz, częstotliwość dokonywania opóźnionych płatności i ogólna historia kredytowa odzwierciedlona w raporcie kredytowym.

Możesz wiele zrobić, aby obniżyć swoją zdolność kredytową, ale na szczęście oznacza to, że jeśli Twój wynik jest niższy, niż byś chciał, możesz go poprawić na wiele sposobów.

Na tej stronie:

Jaka jest najniższa możliwa ocena kredytowa?

Twój wynik FICO lub Fair Isaac Corporation to wynik używany przez pożyczkodawców i wierzycieli. Wykorzystuje trzy główne biura obsługi kart kredytowych do zbierania punktów. Trzy główne biura kredytowe to Equifax, Experian i TransUnion. Każdego roku możesz otrzymać jeden bezpłatny raport kredytowy z każdego z tych biur.

Wynik FICO waha się od 300 do 850, z 850 uznanymi za doskonały kredyt. To numer, do którego większości ludzi nie jest łatwo dotrzeć. W rzeczywistości mniej niż jeden procent populacji ma doskonałą zdolność kredytową wynoszącą 850.

Teoretycznie 300 to najniższy możliwy wynik kredytowy, jaki możesz mieć – chociaż większość Amerykanów też nie osiągnie tego punktu. Aby uzyskać tak niski wynik, musiałbyś podjąć każdą złą decyzję finansową.

Średnia ocena kredytowa w Ameryce wynosi od 671 do 695, co jest uważane za przyzwoity wynik. Ale 12 procent Amerykanów ma zdolność kredytową poniżej 550, co jest uważane za dość słabe.

Jakie zmienne wpływają na Twoją zdolność kredytową?

Twoja ocena kredytowa FICO to nie tylko przypadkowa liczba, na zmianę której masz niewielkie nadzieje. Opiera się na pięciu różnych zmiennych oceniających. Oto zestawienie pięciu głównych czynników oceny zdolności kredytowej:

1. Twoja historia płatności

Twoja historia płatności jest jednym z najważniejszych czynników określających Twoją zdolność kredytową. Obejmuje to zadłużenie odnawialne, takie jak karty kredytowe lub pożyczki ratalne, takie jak spłaty kredytu hipotecznego lub kredytu samochodowego.

Na Twój wynik duży wpływ ma częstotliwość i ilość wszelkich nieodebranych płatności. Jeśli więc chcesz poprawić swoją zdolność kredytową, najlepiej natychmiast zacząć spłacać pożyczki na czas.

2. Wykorzystanie kredytu

Wykorzystanie kredytu to procent dostępnego kredytu, który jest używany. Tak więc rutynowe maksymalne wykorzystanie kart kredytowych zaszkodzi twojej zdolności kredytowej.

Osoby z najwyższymi wynikami mają zwykle wskaźnik wykorzystania kredytu na poziomie sześciu procent. Posiadają również saldo mniejsze niż 3000 USD na wszystkich kontach odnawialnych.

Jako ogólną zasadę staraj się utrzymywać wykorzystanie poniżej 30 procent, aby mieć pewność, że Twoja zdolność kredytowa nie ucierpi, jeśli używasz jej zbyt dużo.

3. Średni wiek Twoich kont

Twoja ocena kredytowa będzie w dużej mierze oparta na długości Twojej historii kredytowej. Dzieje się tak, ponieważ długa historia kredytowa zapewnia lepszy obraz twoich zachowań finansowych.

Dlatego nie zaleca się agresywnego otwierania i zamykania wielu kart kredytowych. Lepiej skupić się na utrzymaniu długoterminowych rachunków odnawialnych.

4. Nowy kredyt

Otwieranie zbyt wielu nowych kont na raz nigdy nie jest dobrym pomysłem. Może to oznaczać, że masz problemy finansowe i może jeszcze bardziej zaszkodzić słabym kredytom. Otwieraj nowe konta tylko w razie potrzeby.

5. Różnorodność kredytów

Ta kategoria jest bardziej zniuansowana, ale zasadniczo pożyczkobiorcy chcą zobaczyć, że masz historię spłaty różnych rodzajów długów. Jeśli więc masz dobre połączenie kredytu odnawialnego i kredytu ratalnego, może to pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej.

Jak mogę poprawić swoją zdolność kredytową?

Co więc zrobisz, jeśli twoja zdolność kredytowa spadnie z niskiego zakresu? Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, nie rozpaczaj. Poprawa zdolności kredytowej zajmie trochę czasu, ale możesz zacząć robić kilka rzeczy.

Spłacaj dług na czas

Przede wszystkim zacznij spłacać wszystkie swoje długi terminowo iw całości. Jeśli zwykle płacisz rachunki z opóźnieniem, prawdopodobnie wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową.

Istnieje wiele sposobów na zapewnienie terminowej spłaty tych długów. Konfigurowanie przypomnień o płatnościach lub nawet płatności automatycznych w banku.

Zmniejsz wykorzystanie

Jeśli jesteś w stanie, zapłacić trochę więcej, może również pomóc w szybszym zmniejszeniu wykorzystania długu. W pierwszej kolejności zacznij dokonywać dodatkowych płatności kartą kredytową z najwyższym oprocentowaniem.

Cięcie kosztów

Jeśli rutynowo korzystasz z całego dostępnego limitu kredytowego, rozważ ograniczenie wydatków i ostrożnie rozważ otwarcie nowych linii kredytowych dostępnych dla osób o niskich wynikach kredytowych, takich jak zabezpieczona karta kredytowa.

A jeśli próbujesz przywrócić swoją historię kredytową, otwarcie nowego konta i dokonanie płatności może naprawić niską zdolność kredytową.

Podsumowanie

Twoja ocena kredytowa może wynosić od 300 do 850, ale większość ludzi znajdzie się gdzieś pośrodku. Wysiłek mający na celu poprawę wyniku będzie miał fundamentalne znaczenie. Jeśli na Twoje życie negatywnie wpłynęła niska zdolność kredytowa, wiedz, że istnieją sposoby, aby to zmienić.

Nie stanie się to z dnia na dzień, ale z konsekwencją Twój wynik będzie się poprawiał. Postępując zgodnie z zaleceniami zawartymi w tym artykule, zaczniesz rozwijać nawyki niezbędne do utrzymania wysokiego wyniku w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy