Jakiej oceny kredytowej potrzebujesz, aby kupić dom?

Category: Kredyty Hipoteczne
17 lutego 2021

Czy masz nadzieję, że w tym roku zostaniesz właścicielem domu do wynajęcia? Biorąc pod uwagę historycznie niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, może się wydawać, że jest to idealny moment na podjęcie decyzji o zakupie domów. Jednak przy tak niskich stopach procentowych i tak zmiennym rynku banki coraz bardziej zwracają uwagę na swoje kredyty. Chcą wyższych ocen kredytowych i więcej pieniędzy na zabezpieczenie kredytu hipotecznego.

Zastanawiasz się, jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby kupić dom? Martwisz się, że Twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająco wysoka, aby w tej chwili uzyskać kredyt hipoteczny na dom? Jeśli pracujesz nad swoją zdolnością kredytową i masz nadzieję na zakup domu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie oceny kredytowe potrzebujesz, aby zostać właścicielem domu do wynajęcia.

Rodzaje kredytów hipotecznych

Przede wszystkim należy zrozumieć, że kupując dom, możesz otrzymać różne rodzaje pożyczek. Wymagania dotyczące zdolności kredytowej różnią się w zależności od kilku czynników. Będzie to zależeć od rodzaju pożyczki, którą otrzymasz (więcej o tym wkrótce). Wymagana ocena kredytowa dla kredytu mieszkaniowego zależy od tego, kto udziela i zabezpiecza kredyt.

Kwoty zaliczki i ilość pieniędzy, które chcesz pożyczyć, również wpływają na wymaganą zdolność kredytową. Ocena kredytowa jest bez wątpienia istotnym czynnikiem przy zabezpieczaniu kredytu hipotecznego. Ale inne czynniki, działające łącznie, określą, czy masz zdolność kredytową do zatwierdzenia kredytu hipotecznego.

Tradycyjne kredyty hipoteczneKonwencjonalny kredyt hipoteczny to kredyt mieszkaniowy niezabezpieczony przez agencję rządową, która spełnia standardy Freddie Mac i Fannie Mae. Większość banków i niektórzy brokerzy hipoteczni udzielają tradycyjnych kredytów hipotecznych.

W większości przypadków do zabezpieczenia tradycyjnego kredytu hipotecznego potrzebny jest wyższy wynik kredytowy, około połowy lat 700. Z wynikiem kredytowym na poziomie 700, powinieneś być w stanie uzyskać nie tylko tradycyjną pożyczkę, ale także taką o konkurencyjnych stawkach i niskich wymaganiach dotyczących zaliczki. Możliwe jest uzyskanie tradycyjnego kredytu hipotecznego z oceną kredytową na poziomie 620. Im niższa ocena kredytowa, tym prawdopodobieństwo wyższych stóp procentowych i potrzebnych większej zaliczki.

Kredyty hipoteczne FHAKredyt hipoteczny FHA to taki, który otrzymujesz od dowolnej liczby pożyczkodawców, ale Federalny Zarząd Mieszkaniowy wspiera pożyczkę. Oznacza to, że instytucja pożyczkowa podejmuje mniejsze ryzyko. Wymagania dotyczące oceny kredytowej są niższe w przypadku pożyczki FHA niż w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego ze względu na wsparcie rządu federalnego. Aby zabezpieczyć pożyczkę FHA z kuszącą stopą procentową w wysokości 3,5%, potrzebujesz oceny kredytowej wynoszącej co najmniej 580 lub więcej.

Pożyczki FHA mogą być zabezpieczone oceną kredytową od 500 do 579, jeśli masz co najmniej 10% zaliczki. Dzieje się tak głównie dlatego, że ci prywatni pożyczkodawcy mają wymagania. FHA nie ma minimalnego wyniku wymaganego do zabezpieczenia pożyczki. W zależności od wysokości przedpłaty, bez względu na Twoją zdolność kredytową, nadal możesz być zobowiązany do opłacenia prywatnego ubezpieczenia hipotecznego lub PMI.

Kredyty hipoteczne weteranówKredyt hipoteczny VA może pochodzić od dowolnego pożyczkodawcy, banku lub brokera hipotecznego, ale jest zabezpieczony przez Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych. Wymóg uzyskania jednej z tych pożyczek nie wynika z zdolności kredytowej, lecz z jakiejś formy służby wojskowej.

Aby otrzymać pożyczkę VA, musisz:

 • Członek regularnego wojska, weteran, rezerwista i Gwardia Narodowa
 • Małżonkowie zmarłych lub niepełnosprawnych weteranówOdbył 6 miesięcy czynnej służbySłużba wojenna przez 90 kolejnych dni służbyPonad pół roku służby poza wojnąNie ma wymagań dotyczących oceny kredytowej VA, zależałyby one od instytucji pożyczkowej. Jedną z zalet pożyczki VA, w przeciwieństwie do pożyczki FHA, jest to, że nie płacisz PMI za pożyczkę VA. Ze względu na wsparcie amerykańskiego Departamentu ds. Weteranów, wymogi kredytowe dla instytucji pożyczkowych często odzwierciedlają wymogi dla pożyczek FHA.

  Kredyt hipoteczny USDAPożyczka USDA to kolejna pożyczka wspierana przez rząd, w tym przypadku Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Pożyczki USDA zostały stworzone, aby zachęcić nabywców o niskich i umiarkowanych dochodach na obszarach wiejskich do uzyskania prawa własności do domu.

  Istnieje kilka innych wymagań dotyczących pożyczki w USDA, ale aby się kwalifikować, wymagana jest minimalna ocena kredytowa 640.

  Jumbo MortgageKredyt hipoteczny typu jumbo wyróżnia się spośród wszystkich innych. Znany również jako niezgodny kredyt hipoteczny, ponieważ pożyczana kwota jest wyższa niż limity ustanowione przez Fannie Mae i Freddie Mac. Tak więc, kiedy pożyczkodawca udziela wysokiego kredytu hipotecznego, wykracza poza federalne wytyczne. Ponieważ pożyczanie większych kwot w ramach tych kredytów hipotecznych wiąże się z większym ryzykiem, wymagania dotyczące zdolności kredytowej są często wyższe.

  Większość pożyczkodawców chce, aby pożyczkobiorca miał spory przedpłatę i zdolność kredytową w wysokości 700, aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego typu jumbo.

  Oceny kredytowe i stopy procentowe

  Wyniki kredytowe nie tylko kwalifikują lub dyskwalifikują Cię do kredytów hipotecznych, ale także wpływają na stopę procentową, jaką uzyskasz od kredytu. Kredytodawcy traktują Twoją zdolność kredytową jako wskaźnik chęci spłaty kredytu hipotecznego. Czy terminowo regulujesz rachunki? Czy odpowiedzialnie obchodzisz się ze swoimi pieniędzmi? Czy mądrze korzystasz z drugiego kredytu i nie przepłacasz?

  Twoja ocena kredytowa pomaga nam przedstawić siebie jako pożyczkobiorcę i określić, jakie ryzyko wiąże się z udzieleniem ci kredytu. Na podstawie tej zaliczki i kwoty pożyczki pożyczkodawcy mogą ustalić stopę procentową, jaką uzyskasz od pożyczki. Pamiętaj, nie martw się, jeśli Twój kredyt jest mniej niż doskonały. Można to naprawić przy odrobinie cierpliwości i odpowiedzialności. Opracuj plan uzyskania prawa własności do domu i trzymaj się go.

  Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby kupić dom?

  Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby kupić dom? Wiedza o tym jest pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia tego celu. Twoja ocena kredytowa może mieć wpływ na rodzaj pożyczki, do której jesteś uprawniony, oraz na stopę procentową, jaką otrzymasz, zaciągając kredyt hipoteczny.

  Potrzebujesz więcej pomocy w przygotowaniu się do kredytu hipotecznego? Odwiedź naszą stronę z narzędziami hipotecznymi, aby uzyskać informacje potrzebne do zostania właścicielem domu do wynajęcia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy