Kalkulator spłaty kredytu hipotecznego

Category: Które Należy
17 lutego 2021

Ten kalkulator analizuje żądaną kwotę pożyczki w połączeniu z oprocentowaniem i długością pożyczki, aby pokazać kalkulację, jakie mogą być Twoje miesięczne, tygodniowe i dwutygodniowe płatności.

Kalkulator siły kredytuKalkulator płatności dodatkowych i ryczałtowychKalkulator opłat skarbowychKalkulator spłaty kredytu hipotecznego: znajdź najlepszą strategię szybkiej spłaty kredytu mieszkaniowego

Po zatwierdzeniu przez kupującego kredytu hipotecznego, przekazaniu kaucji za nieruchomość i opłaceniu opłaty skarbowej, jego skrzynki pocztowe zostaną wypełnione wyciągami ze spłaty kredytu hipotecznego.

Ponieważ ostatecznie określą one, jak będzie wyglądał okres życia Twojej pożyczki w ciągu najbliższych kilku lat, zawsze dobrze jest zapoznać się z kwotą spłaty, jaką będą obejmować spłaty.

Planowanie z wyprzedzeniem nie tylko pozwoli Ci zaplanować spłaty tak wygodnie, jak to tylko możliwe w wydatkach finansowych i dochodach, ale także pomoże Ci zrozumieć, jaki typ kredytu mieszkaniowego Ci odpowiada i jak wolałbyś ustrukturyzować warunki spłaty.

Kalkulator spłaty kredytu hipotecznego pozwala oszacować, jak mogą wyglądać spłaty miesięczne, tygodniowe i dwutygodniowe, co pomoże Ci zdecydować, jaki rodzaj pożyczki jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Obejmuje to wybór całkowitej długości pożyczki i cyklu, w jakim będą organizowane spłaty – niezależnie od tego, czy wybierzesz miesięczne, czy dwutygodniowe spłaty.

Zmieniając stopę procentową, okres pożyczki i częstotliwość pól płatności, można przewidzieć różnice, jakie te korekty będą miały w przypadku pożyczki. Pomoże Ci to w poszukiwaniu odpowiedniego rodzaju kredytu mieszkaniowego, a co najważniejsze, zapewni wgląd w całkowite odsetki, jakich powinieneś oczekiwać od kredytu. Bo kto chce płacić więcej?

Dlaczego powinienem przyjąć strategię kredytową?

Nawet niewielkie zmiany w strategii spłaty mogą na dłuższą metę zaoszczędzić tysiące dolarów. Oszczędność zaledwie 0,25% kredytu mieszkaniowego spowoduje gigantyczny spadek całkowitych odsetek zapłaconych w ciągu 30 lat, a przejście na spłaty co dwa lub dwa tygodnie może zmniejszyć czas potrzebny na spłatę kredytu.

Niewielkie korekty mogą prowadzić do poważnych zmian, dlatego warto przetestować różne opcje w kalkulatorze spłaty kredytu hipotecznego.I chociaż nadal najlepiej jest porozmawiać z profesjonalistą, co możesz zrobić tutaj za darmo, ten kalkulator jest idealnym punktem wyjścia.

Ale jak działa kalkulator? Jak to może pomóc w Twojej konkretnej sytuacji? Możesz znaleźć to wszystko poniżej.

Jak działa kalkulator spłaty kredytu hipotecznego?

Ten kalkulator bierze pod uwagę różne czynniki, aby określić, jakie będą twoje całkowite spłaty w całym okresie pożyczki. Chociaż istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na te obliczenia (zmiany stóp procentowych, decyzja o refinansowaniu, skorzystanie z możliwości ponownego wypłaty kredytu itp.), Wytyczne mogą pomóc w zaplanowaniu przyszłości finansowej.

Spójrzmy na typowy przykład i zobaczmy, jak małe zmiany mogą prowadzić do dużych wahań.

Zaczniemy od kwoty pożyczki w wysokości 500 000 USD i rocznej stopy procentowej 4,5%.

Zgodnie z tymi ustaleniami miesięczne spłaty wyniosą 2533,43 USD. Przy 30-letnim okresie pożyczki całkowita spłata pożyczki wyniesie 912 033,56 USD.

Oznacza to, że płacisz ogromne odsetki w wysokości 412 033,56 $!

Teraz zmieńmy częstotliwość spłat i zobaczmy, jak wpłynie to na łączne odsetki do zapłacenia od pożyczki.

Jeśli przejdziesz na płatności dwutygodniowe, łączne zapłacone odsetki spadną do 411 599,13 USD.

To oszczędność 434,43 USD na całkowitym oprocentowaniu – nie jest to znaczna kwota w ciągu 30 lat, ale kontynuujmy.

Nadal utrzymując kwotę pożyczki na poziomie 500 000 USD, dokonujmy teraz płatności co tydzień, oprocentowanie 4,25% i okres pożyczki 25 lat.

W oparciu o te wstępne ustawienia, Twoja cotygodniowa spłata wyniesie 624,61 USD lub 2706,64 USD miesięcznie.

To dodatkowa płatność w wysokości około 173 USD miesięcznie, jednak oszczędności są ogromne.

Twoja całkowita spłata pożyczki wynosi 811 987,00 $

Całkowite zapłacone odsetki spadną do 311 987 $!

To jest oszczędność w wysokości 100 046,56 USD – niewiarygodnie duża oszczędność oparta na kilku pozornie niewielkich korektach.Po przedstawieniu tych wyników jako przykładów, zabawa z kalkulatorem może pokazać istotne zmiany, które można uzyskać, dokonując zakupów, znajdując lepszą, bardziej konkurencyjną stawkę i dostosowując strategię spłaty pożyczki.

To świetny pierwszy krok do określenia, na ile naprawdę możesz sobie pozwolić, jeśli chodzi o spłatę kredytu mieszkaniowego. Nie można jednak zapominać, że nadal istnieje kilka kluczowych pytań, które należy sobie zadać i przeprowadzić niezależne badania, aby podjąć świadomą, ostateczną decyzję.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy