Kalkulator stóp procentowych

Kalkulator stóp procentowych
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Lubię to? Proszę Podziel się

Pomóż mi rozpowszechniać informacje, udostępniając to znajomym lub na swojej stronie internetowej / blogu. Dziękuję Ci.

Zastrzeżenie: chociaż dołożono wszelkich starań, aby zbudować to narzędzie, nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty pieniężne wynikające z lub w związku z jego używaniem. Pełne zastrzeżenie. To narzędzie jest tutaj wyłącznie usługą dla Ciebie, używaj go na własne ryzyko.

Jaka jest moja stopa procentowa?

Skorzystaj z naszego kalkulatora stóp procentowych, aby obliczyć oprocentowanie, jakie otrzymujesz od kart kredytowych, pożyczek, kredytów hipotecznych lub oszczędności. Oprocentowanie to procent naliczany przez pożyczkodawcę pożyczkobiorcy za określoną kwotę. To przekłada się na koszt kredytu. Możesz pożyczać pieniądze od kogoś (pożyczka) lub pożyczać je (oszczędności lub inwestycja).

Jeśli chcesz obliczyć kwoty odsetek otrzymanych od oszczędności, użyj kalkulatora oszczędności dla odsetek składanych lub prostego kalkulatora odsetek dla prostych odsetek. Aby obliczyć odsetki od pożyczki, skorzystaj z kalkulatora pożyczki.

Jakie oprocentowanie otrzymuję od kredytu?

Obliczenie stopy procentowej, jaką otrzymujesz na karcie kredytowej lub pożyczce, wymaga wykonania szeregu obliczeń obejmujących kwotę pożyczki, liczbę dokonanych płatności oraz miesięczną płatność lub zapłacone odsetki. Nasz kalkulator wykorzystuje metodę Newtona-Raphsona do obliczania oprocentowania pożyczek. Jest to złożony proces, w wyniku którego uzyskuje się dokładniejsze dane dotyczące stóp procentowych. Metoda Newtona-Raphsona wybiera serię wartości do wypróbowania, a następnie zbiega się do odpowiedzi, gdy równanie się zbilansuje.

Niezależnie od tego, czy zaciągnąłeś kredyt hipoteczny, czy pożyczkę, odczytanie oprocentowania, które płacisz, może być trudne. W tym miejscu wkracza nasz kalkulator, który jasno wskazuje, ile możesz płacić. Zwróć uwagę, że nasz kalkulator stóp procentowych korzysta z miesięcznej kapitalizacji.

Jeśli chcesz użyć arkusza kalkulacyjnego do obliczenia odsetek, wypróbuj ten prosty arkusz kalkulacyjny kalkulatora pożyczki firmy Vertex42.

Jakie oprocentowanie otrzymuję od mojej inwestycji / oszczędności?

Aby obliczyć stopę zwrotu z inwestycji lub salda oszczędności, używamy dostosowanej wersji wzoru odsetek składanych używanego w kalkulatorze odsetek składanych. Wpisujemy w formułę Twoje aktualne saldo, pierwotną kwotę główną, liczbę związków w ciągu roku i okres.

Jeśli chcesz obliczyć stopę procentową, jaką możesz otrzymać z inwestycji w oparciu o wartość bieżącą i przyszłą, wypróbuj kalkulator CAGR. Aby uzyskać pomoc w obliczaniu zwrotu z inwestycji, wypróbuj kalkulator IRR

Jaka jest nominalna stopa procentowa?

Nominalna stopa procentowa to stopa procentowa przed uwzględnieniem korekty o inflację. Wzór na nominalną stopę procentową to:

r = efektywna stopa procentowa

n = liczba okresów kapitalizacji

Jaka jest efektywna stopa procentowa?

Efektywna stopa jest stopą odsetki od pożyczki lub inwestycji w okresie czasu, z Compounding uwzględnione w. Może być również określane jako ekwiwalent stopy (AER). Dla przykładu, roczna stopa oprocentowania w wysokości 5% z miesięczną kapitalizacją daje efektywną roczną stopę w wysokości 5,12%. Dzieje się tak, ponieważ miesięczne odsetki są skutecznie naliczane oprócz poprzednich miesięcznych odsetek. Im więcej razy odsetki są naliczane w okresie, tym wyższa będzie efektywna stopa roczna.

i = nominalna stopa procentowa

n = liczba okresów

Jaka jest RRSO mojej pożyczki?

Roczna stopa procentowa (APR) obejmuje opłatę konfiguracyjną pobieraną przez pożyczkodawcę w ramach ogólnej kalkulacji odsetek, uśrednioną w ciągu 12 miesięcy. Może dokładnie wskazać, ile kosztuje finanso Cię Twój kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy lub pożyczka o stałym oprocentowaniu.

Aby dowiedzieć się więcej o rodzajach stóp procentowych wskazanych w kalkulatorze, przeczytaj nasz artykuł o różnicach między nominalnymi, efektywnymi i RRSO stopami procentowymi.

Uwaga: Kalkulator stóp procentowych służy wyłącznie do celów informacyjnych. Porady dotyczące pożyczek można uzyskać, kontaktując się z niezależnym doradcą finansowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy