Kiedy należy zapłacić rachunek z karty kredytowej?

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Właściwa odpowiedź zależy od Twoich nawyków finansowych

mapodile / Getty Images

Podsumowanie

Twoja zdolność kredytowa nie ulegnie zmianie, o ile zapłacisz minimalną kwotę przed terminem płatności. Jednak te strategie mogą pomóc uniknąć naliczania odsetek i utrzymać niskie wykorzystanie kredytu.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Niektórzy eksperci finansowi zalecają codzienne sprawdzanie kart kredytowych online i dokonywanie płatności za każdym razem, gdy masz saldo. Inni twierdzą, że najlepiej jest dokonać płatności jeden lub dwa dni przed datą zamknięcia karty.

Jeszcze inni zalecają prostsze podejście:

„Dokonanie przynajmniej minimalnej spłaty przed upływem tego terminu jest tym, co musisz zrobić – powiedział Beverly Harzog, ekspert w dziedzinie kart kredytowych z Atlanty i analityk finansów konsumenckich w US News & World Report. „To podstawowa rzecz, którą musisz zrobić.

Jednak dokonywanie jedynie minimalnej miesięcznej płatności – nawet w terminie – nie jest idealne. W zależności od tego, ile masz zadłużenia na karcie kredytowej, spłacenie go przy takim podejściu może zająć lata i tysiące dolarów odsetek, powiedział Harzog.

Dokonanie przynajmniej minimalnej spłaty przed upływem tego terminu to… podstawowa rzecz, którą musisz zrobić.

Lepszym posunięciem jest spłata całego salda karty kredytowej przed każdym terminem płatności. W ten sposób nie będziesz musiał płacić odsetek od zadłużenia karty kredytowej.

Wskazówka: jeśli masz problemy z opłaceniem rachunków za karty kredytowe z powodu pandemii koronawirusa, wielu wydawców kart oferuje posiadaczom ulgę.

Aby jednak zrozumieć, kiedy opłacenie rachunku karty kredytowej jest najbardziej sensowne, musisz najpierw zrozumieć, jak działają cykle rozliczeniowe karty kredytowej i wziąć pod uwagę własne przyzwyczajenia finansowe: Czy rutynowo pobierasz więcej, niż możesz sobie pozwolić? Czy masz już zadłużenie na swoich kartach? Czy rutynowo zapominasz o dokonaniu płatności w terminie?

Wszystko to pomoże Ci określić najlepszy sposób opłacenia rachunków za kartę kredytową.

Kiedy należy zapłacić rachunek z karty kredytowej?
 • Jak długo trzeba spłacać kartę kredytową?
 • Wcześniejsze opłacenie rachunku karty kredytowej Codzienne sprawdzanie salda Dlaczego ważne jest, aby płacić w terminie Wskazówki, które pomogą Ci terminowo zapłacić rachunek Jak długo trzeba spłacać kartę kredytową?

  Cykl rozliczeniowy karty kredytowej trwa zwykle od 28 do 31 dni. Wszelkie transakcje dokonane w tym okresie są wliczane do miesięcznego rachunku. Po dacie zamknięcia cyklu rozliczeniowego będziesz mieć okres – zwykle około 25 dni – w którym możesz opłacić rachunek bez ponoszenia odsetek lub opłat za opóźnienie.

  Pod koniec tego okresu Twoja karta będzie miała termin płatności. Jeśli nie spłacisz całości salda do tego dnia, pozostałe saldo zostaną obciążone odsetkami. A jeśli nie zapłacisz przynajmniej minimalnej należnej kwoty, do salda zostanie doliczona opłata za opóźnienie.

  Wcześniejsze opłacenie rachunku karty kredytowej

  Forrest McCall, właściciel serwisu finansów osobistych DontWorkAnotherDay.com z Louisville w stanie Kentucky, mówi, że zazwyczaj płaci rachunek z karty kredytowej na jeden lub dwa dni przed jego zamknięciem, aby utrzymać niski wskaźnik wykorzystania kredytu.

  Wykorzystanie kredytu mierzy, ile z dostępnego kredytu używasz w dowolnym momencie i jest ważnym czynnikiem przy określaniu twojej zdolności kredytowej, stanowiąc 30% twojego wyniku. Im niższy współczynnik, tym lepszy będzie Twój wynik.

  „Kiedy spłacę w całości saldo przed datą zamknięcia, moje raporty kredytowe pokazują, że nie mam kredytu odnawialnego dla tej karty. To pokazuje, że mój wskaźnik wykorzystania kredytu jest niski. Często korzystam z kart kredytowych, ale biura kredytowe tego nie widzą – mówi McCall.

  Kiedy emitenci zgłaszają, że wykorzystanie kredytu jest różne i może nie pokrywać się z datą zamknięcia, tak jak ma to miejsce w przypadku McCall. Możesz zadzwonić do wystawcy, aby dowiedzieć się, kiedy zgłasza. Płacenie przed tą datą utrzyma niskie wykorzystanie – bliskie zeru, jeśli spłacisz saldo w całości.

  Codzienne sprawdzanie salda

  Jason Hull, certyfikowany planista finansowy i właściciel Hull Financial Planning w Dallas, ma inne podejście. Mówi, że najlepszym momentem na spłatę karty kredytowej jest każdy zakup – lub za każdym razem, gdy nowy zakup zostanie rozliczony.

  Przyjmując tę ​​strategię, nie będziesz miał żadnego zadłużenia i nie będziesz musiał martwić się o utrzymanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu. Będziesz automatycznie utrzymywać go na niskim poziomie, spłacając poszczególne zakupy, zanim zwiększą one zadłużenie.

  Przyjmując tę ​​strategię, nie będziesz miał żadnego zadłużenia i nie będziesz musiał martwić się o utrzymanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu. Będziesz automatycznie utrzymywać go na niskim poziomie, spłacając poszczególne zakupy, zanim zwiększą one zadłużenie.

  – W ten sposób twój dług się nie narasta – powiedział Hull. „Nie ma„ O, cholera! Zobacz, co wydałem! chwile .

  Ta strategia wymaga, aby codziennie mieć na koncie wystarczającą ilość pieniędzy, aby spłacić pobrane kwoty. Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie nie będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby dokonać innych płatności, które wkrótce się zapadają.

  Ale jeśli masz zaoszczędzone pieniądze, takie podejście zapobiegnie spłacie odsetek od zadłużenia karty kredytowej, powiedział Hull.

  „Robienie tego w ten sposób uchroni układ limbiczny przed podejmowaniem złych decyzji pod wpływem chwili – powiedział Hull. „Możesz nie kupić tego 136-calowego telewizora z płaskim ekranem, którego tak naprawdę nie potrzebujesz, jeśli wiesz, że następnego dnia będziesz musiał zapłacić 500 USD kartą kredytową.

  Możesz nie kupić tego 136-calowego telewizora z płaskim ekranem, którego tak naprawdę nie potrzebujesz, jeśli wiesz, że następnego dnia będziesz musiał zapłacić 500 USD kartą kredytową.

  Dlaczego ważne jest, aby opłacić rachunek karty kredytowej przed terminem płatności

  Niezależnie od wybranej strategii najgorszym dniem na spłatę karty kredytowej jest każdy dzień, który przypada po terminie płatności, ponieważ spowoduje to naliczenie opłaty za opóźnienie. Będzie się to różnić w zależności od emitenta, ale możesz oczekiwać, że zapłacisz nawet 40 USD.

  W zależności od tego, kiedy płacisz, możesz ponieść więcej konsekwencji niż opłata za opóźnienie. Po 30 dniach od terminu płatności opóźnienie w płatności zostanie zgłoszone do biur informacji kredytowej.

  „Brak konsekwentnych terminowych płatności może wpłynąć na zdolność kredytową klienta – powiedziała Jasmine Young, założycielka i dyrektor generalna firmy Southern Tax Preparation & Services z siedzibą w Atlancie.

  Twoja historia płatności stanowi 35% Twojej zdolności kredytowej: największy czynnik. Pojedyncza spóźniona płatność kartą kredytową może spowodować spadek wyniku o 100 punktów lub więcej. I pozostanie w twoim raporcie przez siedem lat.

  Twoja historia płatności stanowi 35% Twojej zdolności kredytowej: największy czynnik. Pojedyncza spóźniona płatność kartą kredytową może spowodować spadek wyniku o 100 punktów lub więcej. I pozostanie w twoim raporcie przez siedem lat.

  Po 60 dniach może to spowodować nałożenie karnej stopy procentowej. Stawki te mogą być wysokie, a niektórzy dostawcy podnoszą Twoje oprocentowanie do 29,99%. Jeśli regularnie korzystasz z sald na karcie kredytowej, może to mieć katastrofalne skutki finansowe.

  Young, podobnie jak Hull, zaleca konsumentom opłacanie rachunku karty kredytowej kilka razy w miesiącu. Gwarantuje to, że nie zapłacisz zbyt późno rachunku karty kredytowej.

  Wskazówki, które pomogą Ci terminowo zapłacić rachunek

  Jeśli chcesz mieć pewność, że zawsze płacisz rachunek z karty kredytowej na czas, oto kilka wskazówek, które uczynią to tak wygodnym, jak to tylko możliwe:

  Zmień termin płatnościJeśli masz problemy z dokonywaniem płatności w bieżącym terminie, poproś wystawcę o przesunięcie go na dzień, który działa lepiej, mówi Harzog. Jeśli otrzymujesz wypłatę 20 dnia każdego miesiąca, a termin płatności przypada na 15, możesz poprosić dostawcę karty kredytowej o przeniesienie jej z 15 na 21.

  Skonfiguruj płatności automatyczneJeśli często zapominasz o terminach płatności, skonfiguruj płatności automatyczne – mówi Lauren Bringle Jackson, akredytowana doradczyni finansowa w firmie Self, firmie zajmującej się technologią finansową w Austin w Teksasie. Skonfiguruj te płatności, logując się do swojego konta karty kredytowej online, łącząc konto bankowe z kartą i wybierając datę, w której chcesz dokonać płatności.

  Zwykle można ustawić płatność tak, aby pokrywała minimalną miesięczną płatność, spłacała w całości saldo lub spłacała kwotę, którą ustalasz co miesiąc. Jackson ostrzega jednak, że co miesiąc musisz mieć wystarczająco dużo pieniędzy na koncie, aby pokryć płatność. Jeśli tego nie zrobisz, możesz otrzymać zwrot płatności i opłat zarówno od wydawcy karty, jak i od banku.

  Zwykle można ustawić płatność tak, aby pokrywała minimalną miesięczną płatność, spłacała w całości saldo lub spłacała kwotę, którą ustalasz co miesiąc.

  Skonfiguruj przypomnieniaZarejestruj się, aby otrzymywać automatyczne przypomnienia o płatności od dostawcy karty kredytowej. Dostawcy kart mogą wysyłać Ci alerty w dowolnym momencie i w dowolny sposób, niezależnie od tego, czy jest to pięć dni, czy jeden dzień przed terminem.

  Utwórz budżet domowyJeśli brakuje Ci terminów, ponieważ nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie bankowym, utwórz budżet zawierający miesięczne stałe wydatki i wydatki. Porównaj to z tym, ile pieniędzy zarabiasz każdego miesiąca.

  Jeśli nie możesz się doczekać, sprawdź wyciągi z kart kredytowych, aby określić, gdzie wydajesz zbyt dużo i jakie nawyki związane z wydawaniem pieniędzy możesz zmienić, aby zmniejszyć wydatki.

  Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

  Dan Rafter od ponad 15 lat zajmuje się finansami osobistymi, publikując takie publikacje, jak The Washington Post i Chicago Tribune, czy Wise Bread, HSH.com i MoneyRates.com. Jego prace ukazały się również w Internecie w Motley Fool, Fox Business, Huffington Post, Christian Science Monitor i Time.

  Co dalej?Natychmiastowe użycie kart kredytowych

  Umożliwiając natychmiastowy dostęp do nowej linii kredytowej, natychmiastowe karty kredytowe mogą pomóc w sfinansowaniu dużych zakupów, uzyskaniu premii za rejestrację, uzyskaniu rabatów na wózki sklepowe i nie tylko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy