Kim jest twoja federalna jednostka obsługująca pożyczki studenckie

Kim jest twoja federalna jednostka obsługująca pożyczki studenckie
16 października 2020

Może to być jedna z dziewięciu różnych firm

 • Dzielić
 • Kołek
 • E-mail

SDI Productions / Getty Images

Podmiot obsługujący pożyczkę studencką to firma lub podmiot, który zarządza Twoją pożyczką od dnia wypłaty środków do momentu otrzymania ostatniej płatności. Jest to Twój pierwszy punkt kontaktowy w przypadku wszystkich działań podejmowanych w związku z pożyczkami, takich jak przetwarzanie płatności, szacowanie odsetek, zmiana planów spłaty i nie tylko.

Dowiedz się, jak znaleźć osoby obsługujące pożyczki studenckie i w czym mogą Ci pomóc.

Czy mogę wybrać firmę obsługującą pożyczki studenckie?

W przypadku federalnych pożyczek studenckich nie, nie możesz decydować, która jednostka obsługująca obsługuje Twoje pożyczki. Zamiast tego Departament Edukacji (ED) wyznacza firmę do obsługi federalnej obsługi pożyczek studenckich w jej imieniu.

Kiedy otrzymujesz federalną pożyczkę studencką, ED przetwarza prośbę i wypłaca te fundusze po zatwierdzeniu. To wtedy wyznaczają osobę obsługującą pożyczki studenckie do obsługi twojego konta. Ten proces powtarza się dla każdej pożyczki studenckiej, którą zaciągasz na uczelni, co oznacza, że ​​możesz otrzymać pożyczki studenckie z wieloma jednostkami obsługującymi.

Obecnie Departament Edukacji zawiera umowy z dziewięcioma różnymi podmiotami obsługującymi kredyty studenckie – Twoje konta będą zarządzane przez jedną z następujących firm:

 • Kamień węgielny
 • Obsługa FedLoan (PHEAA)
 • Granite State – GSMR
 • Great Lakes Educational Loan Services, Inc.
 • HESC / Edfinancial
 • MOHELA
 • Navient
 • Nelnet
 • Serwis OSLA

Prywatni pożyczkodawcy są trochę inni, ponieważ wielu pożyczkodawców zarówno finansuje pożyczkę studencką, jak i sam poradzi sobie ze spłatą i obsługą. Oznacza to, że wybierając prywatnego pożyczkodawcę studenckiego, najprawdopodobniej wybierasz również firmę obsługującą pożyczki studenckie.

Twój kredyt studencki może zostać przeniesiony na nową jednostkę obsługującą

Dość często pożyczkobiorcy widzą federalne lub prywatne pożyczki studenckie przenoszone do nowego podmiotu obsługującego w dowolnym momencie po ich wypłacie, w tym w spłacie. Podmioty obsługujące kredyty studenckie obsługują przeniesienie Twojego konta, ale nie wpłynie to na warunki kredytu studenckiego.

Zwykle będziesz otrzymywać pocztą e-mail i elektroniczne powiadomienia, że ​​pożyczka studencka jest obecnie obsługiwana przez nową firmę – na przykład w przypadku pożyczek obsługiwanych kiedyś przez Conduent. Powinieneś nadal dokonywać terminowych płatności na rzecz starego lub nowego serwisanta, zgodnie z instrukcją, aby uniknąć braku lub opóźnień w płatnościach.

Kim jest moja firma obsługująca pożyczki studenckie?

Powinieneś być powiadamiany o tym, kim jest twój podmiot obsługujący pożyczki studenckie, gdy zarządzanie twoim kontem zostanie przypisane lub przeniesione. Jednak w przypadku różnych pożyczek studenckich i usługodawców pożyczkobiorcy mogą łatwo utracić te informacje.

Zapytaj swoje biuro pomocy finansowej

Jeśli nadal jesteś zapisany na studia, skontaktuj się z biurem pomocy finansowej, aby uzyskać informacje o pożyczkach studenckich, takie jak status pożyczki i daty wypłaty. Prawdopodobnie mogą ci powiedzieć, kim jest twój podmiot obsługujący pożyczki studenckie dla tych nowszych kont.

Zaloguj się na swoje konto federalnej pomocy dla studentów

National Student Loan Database System (NSLDS) przechowuje wszystkie szczegóły dotyczące każdej federalnej pożyczki studenckiej, którą posiadasz w jednym miejscu, wraz z informacją o tym, kim są twoi obsługujący pożyczki studenckie. Wcześniejsze 

Zaloguj się na swoje internetowe konto federalnej pomocy dla studentów, aby bezpiecznie uzyskać dostęp i przeglądać swoje konto NSLDS, w tym pożyczki studenckie. Zobaczysz szczegóły, takie jak stan konta, saldo zadłużenia, stopy procentowe i osobę obsługującą pożyczkę studencką dla każdej pożyczki.

Utworzyłeś swoje federalne konto pomocy dla studentów i identyfikator FSA, kiedy po raz pierwszy złożyłeś bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA). Jeśli nie pamiętasz któregokolwiek z tych danych, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami w federalnej witrynie pomocy dla studentów, aby odzyskać swoje konto.

Przejrzyj swoje raporty kredytowe

Mądrym pomysłem jest przejrzenie rachunków kredytów studenckich wymienionych w raportach kredytowych. W przeciwieństwie do NSLDS, raport kredytowy będzie zawierał listę wszystkich pożyczek studenckich – zarówno federalnych, jak i prywatnych. Z tego powodu sprawdzenie raportów kredytowych może być świetnym sposobem sprawdzenia kont u prywatnych pożyczkodawców.

Możesz odwiedzić AnnualCreditReport.com, aby poprosić o bezpłatne kopie raportu kredytowego od trzech głównych amerykańskich agencji informacji kredytowej: Equifax, Experian i TransUnion. Po otrzymaniu kopii raportów kredytowych należy je przejrzeć, aby upewnić się, że zawierają listę wszystkich rachunków pożyczek studenckich i podmiotów obsługujących pożyczki.

W czym może mi pomóc moja firma obsługująca pożyczki studenckie?

Po zlokalizowaniu podmiotów obsługujących pożyczki studenckie możesz skontaktować się z nimi, aby omówić swoje pożyczki studenckie. Mogą pomóc w sprawdzeniu lub zaktualizowaniu statusu kredytów studenckich i założeniu konta internetowego, na którym można dokonywać płatności i mieć stały dostęp do szczegółów kredytu studenckiego.

Oto kilka rzeczy, w których możesz skontaktować się z obsługą pożyczki studenckiej, aby uzyskać pomoc:

 • Aktualizowanie informacji kontaktowych
 • Sprawdzanie statusu kredytu studenckiego
 • Wyszukiwanie szczegółów dotyczących kwot płatności i terminów płatności
 • Pomoc w spłacie kredytu studenckiego
 • Rozwiązywanie problemów z rozliczeniami lub błędów
 • Zmiana planu spłaty kredytu studenckiego
 • Wystąpienie o wstrzymanie płatności w formie zwłoki lub odroczenia

Należy pamiętać, że niektórzy pożyczkobiorcy mają problemy ze swoimi usługodawcami zajmującymi się pożyczkami studenckimi, a te problemy nie zawsze szybko rozwiązują się. Ważne jest, aby zrobić swoją część, aby śledzić pożyczki studenckie i na bieżąco informować pracownika obsługującego o najnowsze informacje kontaktowe.

Aktywne podejście do kontaktu z osobą obsługującą pożyczki studenckie i zarządzanie pożyczkami studenckimi to mądra strategia unikania błędów, naprawiania wszelkich problemów i utrzymywania spłaty na właściwym poziomie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy