Kompleksowy przewodnik dotyczący kupowania akcji w Kanadzie

Category: Twój Wynik
17 lutego 2021

Data modyfikacji: 24 czerwca 2020 r

Zastanawiasz się, jak kupić akcje w Kanadzie, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Nie jesteś sam: 4 na 5 millenialsów oszczędza co miesiąc, ale tylko połowa z nas inwestuje w akcje.

Na szczęście dzięki internetowym brokerom i doradcom robo inwestowanie w akcje jest łatwiejsze niż myślisz.

Otwórz samodzielne konto w internetowym biurze maklerskim, takim jak Questrade (nasz wybór nr 1).

Oto wprowadzenie, jak kupować akcje w Kanadzie:

W tym artykule:

Jak inwestować w akcje

Dawno minęły czasy, kiedy inwestorzy musieli dzwonić do maklera giełdowego, aby dokonać transakcji. Pojawienie się domów maklerskich ze zniżkami sprawiło, że przez lata inwestowanie w akcje stało się o wiele łatwiejsze. Obecnie inwestorzy mogą korzystać z internetowej platformy handlu akcjami, takiej jak Questrade lub Wealthsimple Trade, aby kupować i sprzedawać akcje. Możesz zacząć od tych pięciu kroków:

 1. Otwórz samodzielne konto w internetowym biurze maklerskim, takim jak Questrade (nasz wybór nr 1).
 2. Otwórz rachunek inwestycyjny RRSP, TFSA lub niezarejestrowany (podlegający opodatkowaniu).
 3. Skonfiguruj automatyczne depozyty: Połącz swoje rachunki inwestycyjne z kontem czekowym lub oszczędnościowym, aby móc przesyłać środki.
 4. Wybierz swoje podejście do inwestowania: kluczem jest zebranie szeroko zdywersyfikowanego, zbilansowanego portfela.
 5. Przygotuj pieniądze do zainwestowania: nie potrzebujesz dużych pieniędzy, aby zacząć. Możesz zainwestować już za 100 USD.

Przyjrzyjmy się możliwościom inwestowania w akcje w Kanadzie.

Krok 1: Otwórz konto maklerskie online

Pośrednicy dyskontowi zapewniają doskonałą platformę transakcyjną online dla inwestorów typu „zrób to sam, aby samodzielnie kupować i sprzedawać papiery wartościowe, zamiast polegać na pośredniku w realizacji transakcji. Opłaty za pośrednictwo dyskontowe są najniższe, a przy odrobinie wiedzy inwestorzy typu „zrób to sam mogą skorzystać z:

 • Elastyczność wyboru i zarządzania własnymi inwestycjami, w tym funduszami ETF bez prowizji
 • Niskie koszty transakcyjne transakcji i niskie opłaty za zarządzanie (około 0,15% do 0,5%)
 • Dostęp do danych w czasie rzeczywistym, narzędzi badawczych i analiz

Jako inwestor typu „zrób to sam możesz samodzielnie przeprowadzać badania dotyczące wyboru akcji i podejmować decyzje inwestycyjne. Na szczęście zastanowienie się, jak inwestować online w Kanadzie jest dość proste, a kupowanie akcji za pośrednictwem internetowego biura maklerskiego może być tak proste, jak wpisanie symbolu giełdowego i ilości akcji przed naciśnięciem przycisku „Kup.

Każdy duży bank w Kanadzie ma własne biuro maklerskie dyskontowe, a dla wielu inwestorów typu „zrób to sam może to być najwygodniejszy sposób samodzielnego rozpoczęcia inwestycji. Ale jeśli jesteś podobny do mnie, w końcu zmęczysz się płaceniem 9,99 USD za każdym razem, gdy kupujesz lub sprzedajesz akcje lub fundusze ETF. Dlaczego więc nie założyć się od początku z brokerem online, który nie pobiera prowizji?

W Kanadzie jest wiele domów maklerskich do wyboru, ale Questrade jest królem tanich inwestycji w Kanadzie. Inwestorzy z branży DIY od ponad 20 lat korzystają z Questrade ze względu na najniższe opłaty i doskonałą obsługę klienta. Otwarcie konta jest proste – po prostu użyj naszego linku, aby założyć konto, otworzyć konto RRSP, TFSA lub niezarejestrowane konto, a otrzymasz 50 $ w darmowych transakcjach. Dzięki najniższym opłatom, w tym darmowym zakupom ETF i bardzo łatwej platformie transakcyjnej online, Questrade jest konsekwentnie naszym najlepszym wyborem dla najlepszego pośrednictwa internetowego w Kanadzie.

Wealthsimple Trade jest również świetną opcją, ponieważ nie pobiera żadnych prowizji od kupowania pojedynczych akcji lub transakcji ETF. Przeczytaj nasze obszerne porównanie na temat Wealthsimple Trade vs Questrade.

Krok 2: Zainwestuj w konto RRSP, TFSA lub niezarejestrowane konto

Jeśli dopiero zaczynasz inwestować, musisz zdecydować, czy zainwestować na koncie RRSP, TFSA czy niezarejestrowanym.

RRSP umożliwia odliczenie podatku od składek, ale podatek dochodowy od wypłat zostanie zapłacony. W przeciwieństwie do tego, nie otrzymujesz odliczenia od podatku od składek TFSA, ale możesz wypłacić środki bez podatku. Zarówno RRSP, jak i TFSA oferują chroniony podatkiem wzrost inwestycji – co oznacza, że ​​nie ma podatków od twoich składek, dywidend, zysków kapitałowych ani innych odsetek zarobionych na koncie.

Debata pomiędzy TFSA a RRSP? Ogólna praktyczna zasada jest taka, że ​​RRSP ma sens dla osób o wysokich dochodach, podczas gdy TFSA ma sens dla osób o niższych dochodach. A jeśli możesz sobie pozwolić na wniesienie wkładu w jedno i drugie, to świetnie – zrób to! Jeśli skłaniasz się ku TFSA, sprawdź The Best TFSA Investments in Canada, aby pomóc Ci zacząć. Dopiero po osiągnięciu maksymalnego poziomu RRSP i TFSA warto otworzyć niezarejestrowany lub podlegający opodatkowaniu rachunek do inwestowania.

Większość brokerów internetowych obsługuje wiele typów kont, takich jak wspólne rachunki inwestycyjne, konta firmowe lub Lock-in Retirement Accounts (LIRA).

Krok 3: Skonfiguruj automatyczne wpłaty

Teraz, gdy otworzyłeś swoje internetowe konto maklerskie i zdecydowałeś się na typ (lub typy) konta do otwarcia, musisz zasilić swoje konto, aby rozpocząć inwestowanie. To proste – wystarczy połączyć swoje konto czekowe lub konto oszczędnościowe z kontem maklerskim i przelać środki. Większość brokerów pozwoli ci również ustawić automatyczne depozyty z twojego konta czekowego, abyś mógł regularnie zasilać swoje konto za każdym razem, gdy otrzymasz płatność.

Innym sposobem zasilenia konta jest przeniesienie istniejących inwestycji. od istniejącego banku lub firmy inwestycyjnej. Możesz przelać środki „w naturze, co oznacza, że ​​inwestycje, które posiadałeś w swojej poprzedniej instytucji, po prostu zostałyby przeniesione na Twoje nowe konto brokerskie w takiej postaci, w jakiej są; lub przelewać środki „w gotówce, co oznacza, że ​​środki te zostaną sprzedane, a następnie środki pieniężne zostaną przelane na Twoje nowe konto, abyś mógł zacząć inwestować.

Krok 4: Wybierz swoje podejście do inwestowania

Twoje konto jest zasilane i masz ustawione regularne stałe składki. Mamy nadzieję, że długo i intensywnie zastanawiałeś się nad swoim podejściem do inwestowania i typem inwestycji, które zamierzasz kupić.

Inwestowanie w indeks

Najłatwiejszym sposobem jest inwestowanie w indeksy bez użycia rąk lub inwestowanie pasywne. Korzystając ze strategii indeksowania, po prostu kupujesz fundusz ETF lub indeksowy fundusz inwestycyjny, który śledzi szeroki indeks giełdowy, taki jak S&P 500 lub TSX Composite Index. Możesz zbudować zdywersyfikowany portfel za pomocą zaledwie od jednego do czterech funduszy ETF, które tworzą kanadyjskie, amerykańskie i międzynarodowe rynki akcji, a także obligacje korporacyjne lub rządowe.

Inwestowanie w dywidendy

Istnieją wady i zalety inwestowania w dywidendę, ale niektórym inwestorom podoba się pomysł budowania portfela akcji dywidendowych. Akcje te – zwłaszcza te, które co roku zwiększają wypłatę dywidendy – mają tendencję do wyjątkowo dobrych wyników w długim okresie, dzięki ich skłonności do współczynnika wartości i współczynnika rentowności.

Pozostawanie przy akcjach z dywidendami blue chip może pomóc inwestorom przetrwać każdą burzę na rynku, ponieważ te stałe wypłaty dywidendy napływają nawet na trudnych rynkach.

Inwestowanie we wzrost

Może wolisz inwestować w firmy z dużymi perspektywami wzrostu. Niezależnie od tego, czy jest to Amazon, Facebook, Netflix czy Tesla, wszyscy mamy swoje ulubione akcje „fabularne i może być przyjemnie zainwestować swoje pieniądze w te firmy i wyruszyć na przejażdżkę.

Akcje wzrostowe zwykle nie przynoszą dywidend – przynajmniej do czasu, gdy staną się bardziej dojrzałe (jak Apple), ale mają potencjał do generowania zysków kapitałowych.

Krok 5: Przygotuj pieniądze do zainwestowania

Obecnie inwestorzy nie potrzebują tysięcy dolarów, aby zacząć inwestować w akcje. Korzystając z brokera rabatowego, takiego jak Questrade, możesz zacząć od zaledwie 100 USD i nie musisz się martwić, że za każdym razem, gdy kupujesz akcje, zostaniesz obciążony wysokimi opłatami transakcyjnymi.

Na początku stopa oszczędności ma znacznie większe znaczenie niż stopa zwrotu z inwestycji. Skoncentruj się na regularnym przekazywaniu pieniędzy, niezależnie od tego, co robią rynki. Budujesz nawyk oszczędzania i długoterminowego inwestowania.

Regularne wpłacanie niewielkich kwot jest również znane jako uśrednianie kosztów w dolarach i jest to świetny sposób dla inwestorów na budowanie pokaźnego portfela po trochu na raz.

Jak działają akcje?

Po zakupie akcji (lub „udziału) otrzymujesz prawo własności do niewielkiej części firmy. Jako właściciel masz prawo do części zysków firmy. Im więcej kupujesz akcji, tym większy masz udział w firmie. Na przykład, jeśli firma składa się z 1000 udziałów i kupiłeś 100 udziałów, byłbyś właścicielem 10% firmy.

Bycie akcjonariuszem może wiązać się z pewnymi przywilejami, w tym prawem do otrzymywania dywidend oraz prawem głosu na zgromadzeniu wspólników.

Rodzaje zapasów

Korporacje zazwyczaj emitują dwa rodzaje akcji:

 • Akcje zwykłe: Akcje są zwykle kupowane po cenie ustalonej przez rynek i stanowią własność spółki. Możesz zarabiać na inwestowaniu w tego typu akcje poprzez wzrost wartości akcji lub wypłatę dywidendy. Jednak nie wszystkie akcje oferują wypłatę dywidendy. Właściciele akcji zwykłych mogą głosować na zgromadzeniach wspólników.
 • Akcje uprzywilejowane: Łączy w sobie elementy obligacji, akcji zwykłych i obligacji: cechy własności i potencjalnej aprecjacji akcji zwykłych w połączeniu ze stałym dochodem, który zapewnia obligacja. Akcje uprzywilejowane mają określoną wartość nominalną, taką jak 100 USD, a wypłata dywidendy stanowi jej procent. Akcje uprzywilejowane wiążą się z większym ryzykiem niż inwestowanie w obligacje spółek lub akcje zwykłe. Akcjonariusze również nie mają prawa głosu, ale mają najwyższy priorytet w przypadku roszczeń do aktywów i dochodów spółki.

Jak wybrać akcje

Wybór poszczególnych zasobów wymaga badań. Istnieją różne sposoby oszacowania ceny akcji. Dzięki wyrafinowanym narzędziom badawczym brokerzy tacy jak Questrade mogą pomóc zarówno nowym inwestorom, jak i doświadczonym profesjonalistom w ocenie i analizie ich wyborów inwestycyjnych. Ale oto kilka podejść do wybierania akcji:

 • Podejście polegające na inwestowaniu w wartość : zacznij od podstawowych wskaźników, takich jak stosunek ceny do zysku, zysk z dywidendy, zysk na akcję i stosunek ceny do wartości księgowej. Narzędzia Twojego brokera powinny obejmować programy do sprawdzania akcji, które sortują poszczególne akcje na podstawie co najmniej jednego z tych wskaźników, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, które akcje wybrać. Nazywa się to podejściem inwestowania wartości – takim, które pomogło inwestorowi-miliarderowi Warrenowi Buffettowi odnieść taki sukces. Działa, ponieważ firmy o niskim stosunku ceny do zysków i niskiej cenie rezerwacji są zwykle niedowartościowane przez rynek. Wybierając te wartościowe akcje, inwestor spodziewa się wzrostu ceny akcji, ponieważ te nieopłacalne spółki znów zaczną błyszczeć.
 • Podejście polegające na inwestowaniu w dywidendy : Fani akcji dywidend mogą być spragnieni wyższej stopy dywidendy lub szukać akcji o wysokiej stopie wzrostu dywidendy – to historia zwiększania wypłat dywidend każdego roku. Analizując akcje z dywidendą na podstawie rentowności i wzrostu, inwestor może zbudować portfel dynamicznych dywidend. Zwróć uwagę, że dywidendy nie są gwarantowane, a jednym ze sposobów sprawdzania spółek, którym grozi obcięcie lub wyeliminowanie dywidendy, jest przyjrzenie się wskaźnikowi wypłaty dywidendy. Jeśli wynosi ponad 100%, oznacza to, że firma wypłaca więcej dywidend niż zarobiła w postaci dochodu netto. Zwykle przepis na katastrofę. Wreszcie, jeśli szukasz wzrostu, zacznij od sprawdzenia akcji w oparciu o wysokie zyski na akcję i wysoki wzrost sprzedaży lub przychodów.

Bez względu na to, jak dobry jesteś, wybieranie akcji jest trudne. Nawet przy najlepszych badaniach i wyrafinowanych analizach profesjonalni menedżerowie inwestycyjni mają trudności z poprawieniem sytuacji. Po prostu nie ma sposobu, aby dowiedzieć się z całą pewnością, czy przyszła cena akcji wzrośnie, czy spadnie. Wybierając pojedyncze akcje, czasami można wygrać – po prostu bądź przygotowany na przegraną. Ryzyko to jest tylko częścią procesu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Zacznij szeroko

Zdecydowanie zalecamy, aby zacząć szeroko po rozpoczęciu inwestowania. Oznacza to, że nie powinieneś wybierać pojedynczych zapasów z bramek. Zamiast tego poczuj się komfortowo z inwestowaniem i wybierz kilka funduszy ETF, funduszy indeksowych lub funduszy inwestycyjnych. To świetny sposób, aby pomóc Ci zrozumieć, jak działa rynek, obniżyć koszty i natychmiast zdywersyfikować swój portfel.

Gdy już poczujesz się bardziej komfortowo z inwestowaniem (lub jeśli jesteś już o krok do przodu), doskonałym miejscem do rozpoczęcia jest przyjrzenie się inwestycjom wartościowym. Inwestowanie wartościowe to metodologia stworzona początkowo przez Benjamina Grahama, ale obecnie stanowi podstawę strategii inwestycyjnych dla ludzi takich jak Warren Buffett. Wymaga to niezwykłej cierpliwości i dyscypliny, a także niezbędnej wiedzy przy wyborze akcji.

Jednak niezależnie od tego, gdzie zaczynasz, musisz zautomatyzować swoje inwestycje.

Zautomatyzuj swoje inwestycje

Kiedy ustalasz, że co miesiąc zdeponujesz określoną kwotę gotówki na swoim koncie inwestycyjnym, jest to uważane za automatyczne inwestowanie. Na przykład, możesz ustawić przelew o wartości 100 $ ze swojego konta czekowego w ustalony dzień każdego miesiąca, a zostanie on natychmiast przelany na to konto. Na początku może się to wydawać niczym, ale 100 USD miesięcznie przez 30 lat przy skromnym 6% zysku to ponad 100 000 USD w gotówce . Automatyzując swoje inwestycje, „płacisz najpierw sobie i ustalasz priorytety finansowe, tak jak w przypadku mieszkania, jedzenia lub innych ważnych rachunków. Taka strategia gwarantuje, że Twoje inwestycje będą rosły i usunie pokusę czasu na rynku.

Doradcy Robo

Jeśli droga do majsterkowania onieśmiela i nie jesteś jeszcze gotowy do wybierania akcji, nadal możesz inwestować w akcje z pomocą doradcy robo. Doradcy Robo automatycznie utworzą zdywersyfikowany, zrównoważony portfel na podstawie Twoich indywidualnych preferencji, takich jak horyzont czasowy i tolerancja ryzyka. Ponadto ich opłaty są znacznie niższe niż w przypadku banku lub biura maklerskiego – ostatecznie oszczędzając jeszcze więcej pieniędzy.

Po skonfigurowaniu portfel jest zarządzany automatycznie za pomocą zaawansowanych algorytmów oprogramowania. Dzięki doradcom robo zyskujesz:

 • Inwestycje wybrane i zarządzane dla Ciebie
 • Stały portfel, który pasuje do Twojej tolerancji ryzyka
 • Niskie roczne opłaty za zarządzanie (poniżej 1%)
 • Brak konieczności ponownego równoważenia portfela raz w roku

Podsumowując: doradcy robo są doskonałą alternatywą dla inwestorów, którzy nie chcą wykonywać pracy samodzielnie, ale chcą również uniknąć wysokich opłat pobieranych przez brokera oferującego pełen zakres usług.

Dzięki niskim opłatom, łatwej w użyciu platformie i doskonałej obsłudze klienta, Wealthsimple to nasz najlepszy wybór na najlepszego doradcę robo w Kanadzie. Oto kolejny doskonały powód do rejestracji: nowi klienci, którzy otworzą i zasilą konto Wealthsimple kwotą 1000 USD otrzymają premię w wysokości 75 USD. Jeśli jednak chcesz bezpośrednio porównać doradców robo w Kanadzie, przeczytaj nasz Kompletny przewodnik po najlepszych doradcach Robo w Kanadzie.

Inteligentne strategie inwestycyjne w celu zmniejszenia ryzyka

Ceny akcji są z natury zmienne. Jednego dnia rosną, a następnego spadają, w zależności od rzeczy, których nie możemy kontrolować – takich jak wyniki firmy, trendy branżowe lub polityka. Po prostu nie ma sposobu, aby stwierdzić, jak dobrze poradzą sobie akcje, niezależnie od tego, jak dobrze są zrobione. Jeśli chodzi o ryzyko związane z synchronizacją rynkową, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się chronić:

Dywersyfikuj swoje portfolio

Nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku. „Dywersyfikacja oznacza przechowywanie jak największej liczby jaj (przedsiębiorstw) w jak największej liczbie koszyków (branż). W ten sposób, jeśli jedna firma lub sektor upadnie, nie stracisz koszuli, ponieważ nadal masz pieniądze zainwestowane gdzie indziej.

Dywersyfikacja portfela za pomocą pojedynczych akcji może być kosztowna i zajmie trochę czasu dla nowego inwestora. Jeśli jesteś nowym inwestorem, rozważ rozpoczęcie od funduszy ETF. Na przykład kupno ETF na szerokim rynku iShares CDN Composite Index Fund (XIC) oznacza, że ​​zainwestowałbyś w 237 spółek, a nie tylko w jedną.

Ogólna cena ETF może nadal spadać, ale nie będzie się tak zmieniać, jeśli kilka z 237 firm nie radzi sobie dobrze w żadnym momencie. Cena ETF ostatecznie wzrośnie, ponieważ firmy wspólnie radzą sobie dobrze.

Inwestuj w fundusze ETF i fundusze indeksowe

Fundusze notowane na giełdzie (lub ETF) to pakiet akcji spakowanych razem w celu skopiowania wyników indeksu giełdowego. Zasadniczo jest to fundusz inwestycyjny, który umożliwia zakup dużego koszyka pojedynczych akcji lub obligacji w ramach jednego zakupu.

Mądrzy inwestorzy nie próbują pokonać rynku, a zamiast tego starają się dopasować całkowite wyniki rynkowe, inwestując swoje pieniądze w fundusze o niskich opłatach, takie jak fundusze indeksowe i fundusze giełdowe, które posiadają wszystkie (lub prawie wszystkie) akcje lub obligacje w określonym indeksie. Następnie raz w roku sprawdzają swoje portfolio. Przeczytaj więcej o funduszach indeksowych i ETF: główne różnice.

Miej inwestycje o niższym ryzyku

Jako odpowiedzialny inwestor powinieneś również ustawić w swoim portfelu inwestycje o niższym ryzyku. Prawdą jest, że będzie on miał niższy zwrot w porównaniu z inwestycjami obarczonymi wysokim ryzykiem (takimi jak indywidualne akcje), ale budowanie zrównoważonego, zdywersyfikowanego portfela jest najlepszą obroną przed zmiennością rynku. Na przykład możesz również otworzyć rachunek oszczędnościowy o wysokim oprocentowaniu lub kupić Certyfikat Inwestycji Gwarantowanej (GIC). Sprawdź najlepsze inwestycje niskiego ryzyka w Kanadzie, aby uzyskać wszystkie informacje.

Co to jest metoda uśredniania kosztu dolara?

Uśrednianie kosztu dolara polega na inwestowaniu pieniędzy w małych, regularnych odstępach czasu. Chodzi o to, aby uniknąć emocjonalnych pułapek związanych z próbą wyliczenia czasu na rynku w jednej ryczałtowej kwocie. Zamiast tego ustalasz podejście oparte na zasadach i miejmy nadzieję, że Twój wkład będzie automatyczny, więc nie musisz nawet o tym myśleć.

Ceny akcji stale rosną i spadają. Trzymając się regularnego harmonogramu wpłat, przy każdym zakupie otrzymujesz więcej lub mniej udziałów. Czy więc lepiej jest zainwestować całą kwotę ryczałtową od razu, czy też „uśrednić koszty w dolarach w czasie?

Badania wykazały, że zainwestowanie całej kwoty ryczałtowej na raz, tak wcześnie, jak to możliwe, prowadzi do lepszych wyników (66% czasu) w porównaniu z uśrednieniem kosztu dolara. Dzieje się tak, ponieważ rynki zwykle rosną dwa na trzy dni handlowe, co oznacza, że ​​im więcej czasu na rynku są Twoje pieniądze, tym lepszy będzie Twój wynik.

Jednak zainwestowanie całej kwoty jednorazowej na raz może być emocjonalnie trudne dla inwestorów. Pomyśl, jak byś się czuł, gdybyś zainwestował 100 000 dolarów od razu, a potem rynki zaczęły spadać. W przypadku podejścia opartego na uśrednieniu kosztu w dolarach inwestor inwestuje w czasie mniejsze kwoty. Wchodziłbyś na rynek w średniej cenie i miałbyś nadzieję uniknąć niechęci do straty, która wynikałaby z dużego spadku na rynku zaraz po zainwestowaniu całej kwoty.

Czy można kupować akcje w Kanadzie bez pośrednika?

Jest to możliwe: niektóre firmy o ugruntowanej pozycji pozwolą ci kupować od nich akcje bez pośrednika poprzez plan bezpośredniego zakupu akcji (DSPP). DSPP zostały stworzone wieki temu, aby pozwolić mniejszym inwestorom kupować akcje bez pośrednictwa brokera oferującego pełną obsługę.

Możesz również kupować akcje bez pośrednika w ramach programu reinwestycji dywidend (DRIP). DRIPs pozwalają inwestorom automatycznie reinwestować dywidendy gotówkowe w celu zakupu większej liczby akcji. Pomaga to zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych dla inwestorów, którzy regularnie reinwestują swoje dywidendy.

Podczas gdy inwestowanie bez brokera jest możliwe, nie ma powodu, aby unikać otwierania rachunku maklerskiego. W dzisiejszych czasach możesz rozważyć to jako opcję dodatkową. Poszczególne firmy będą miały własne szczegółowe instrukcje, jak zarejestrować się w tych planach, wyszukaj je online, jeśli jesteś zainteresowany.

Kupowanie akcji podczas krachu na rynku

Jeśli nie żyjesz pod kamieniem, zauważyłeś, że ceny akcji spadły z powodu pandemii koronawirusa. Rynki spadły szybko, aż o 30% w ciągu zaledwie jednego miesiąca i nikt nie wie na pewno, jak źle to się stanie ani jak długo to potrwa.

To nie znaczy, że to zły czas na inwestowanie w akcje. W rzeczywistości eksperci twierdzą, że inwestorzy mogą zyskać podczas spowolnienia na rynku i jest to jeden z najlepszych momentów na rozpoczęcie inwestowania. Niektóre firmy radziły sobie wyjątkowo dobrze podczas krachu na rynku. Jakie firmy prosperują w tych bezprecedensowych czasach?

Pomyśl o tym: wszyscy jesteśmy w domu i oglądamy więcej Netflix niż zwykle. Ci z nas, którzy pracują w domu, używają oprogramowania do wideokonferencji, takiego jak Zoom. Wszyscy, nawet ci, którzy się izolują, potrzebują artykułów spożywczych. Ogromne korzyści odniósł amerykański gigant spożywczy Kroger. A ponieważ wszyscy obsesyjnie myjemy ręce i regularnie dezynfekujemy każdą powierzchnię, firmy takie jak Clorox sprzątają (gra słów nie jest przeznaczona).

Szukaj takich firm, które nie tylko mogą przetrwać, ale także prosperować w trudnych czasach. Są szanse, że akcje, które osiągnęły dobre wyniki w pierwszym kwartale 2020 r., Mają szansę wyjść z tego kryzysu z silną pozycją w porównaniu z resztą rynku.

Ostatnie słowo o tym, jak inwestować w akcje

Wszystko powiedziane i zrobione, wybór między różnymi maklerami internetowymi lub doradcami robo sprowadza się do znalezienia tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli nie przeszkadza Ci inwestowanie w DIY i jesteś gotowy, aby wybrać akcje, wypróbuj brokera internetowego, takiego jak Questrade. Ponieważ zaczynasz inwestować w Questrade, otrzymujesz 50 $ w darmowych transakcjach, jest to doskonały sposób na przetestowanie platformy handlowej.

Jeśli martwisz się o czas potrzebny na nauczenie się, jak inwestować w akcje w Kanadzie, rozważ rozpoczęcie od doradcy robo, takiego jak Wealthsimple, który może skonfigurować portfel funduszy ETF, dopóki nie poznasz tajników wyboru akcji dla majsterkowiczów. Przez ograniczony czas czytelnicy Young & Thrifty otrzymują ekskluzywny bonus gotówkowy w wysokości 75 $ wpłacany na ich konto, gdy otwierają i zasilają konto Wealthsimple Invest kwotą 1000 $ w ciągu 45 dni. To dobry sposób na przetestowanie wód przed rozpoczęciem wybierania własnych akcji w internetowym brokerze, takim jak Questrade.

Niezależnie od decyzji eksperci są zgodni co do tego, że inwestorzy, którzy mają cierpliwość do posiadania szeroko zdywersyfikowanego portfela inwestycji przez długi okres, powiedzmy 20 lat, mają największe szanse na pozytywne zyski. pochodzą z inwestowania. Nauka pływania zajmuje trochę czasu, ale jeśli zainwestujesz wcześnie i często będziesz inwestować, okaże się, że możesz pływać dalej, aż w końcu dotrzesz do pięknej słonecznej plaży.

Kluczowe definicje

Oto kilka kluczowych terminów i podstawowych pojęć terminologii giełdowej które powinieneś znać, zanim zagłębisz się w świat inwestycji:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy