Korzyści i wady uzyskania pożyczki osobistej

17 lutego 2021

Czym dokładnie jest pożyczka osobista i jaka jest z tego korzyść? Pożyczka osobista to taka, która jest udzielana na podstawie historii kredytowej i dochodów. Jeśli masz 18 lat, wystarczy, że w przeszłości korzystałeś z kredytu i masz pracę lub inne źródło dochodu, które pozwala na dokonywanie regularnych płatności. Niezależnie od tego, czy chcesz skonsolidować swój dług, przeprowadzić się z rodziną po całym kraju, czy sfinansować duży zakup, pożyczka osobista może być dla Ciebie realną opcją.

Ale zanim zaciągniesz pożyczkę, będziesz chciał mieć pewność, że to właściwy wybór.

Dlaczego pożyczka osobista zamiast karty kredytowej?

Karty kredytowe mają swoje miejsce. Jeśli użyjesz karty kredytowej i spłacisz saldo przed datą wyciągu, nie zapłacisz odsetek. A jeśli gromadzisz mile lotnicze lub rabaty gotówkowe na rzeczy, które kupujesz codziennie, masz świetną ofertę. Jednak przy stopach procentowych od 15,38 do 22,53 procent karty kredytowe nie mają sensu w przypadku zakupów, które chcesz spłacić z czasem.

Ponadto, jeśli dokonasz minimalnej płatności kartą kredytową, możesz być zadłużony przez lata. Powiedzmy, że pożyczasz 15 000 dolarów na 18 procent. Jeśli dokonasz minimalnej 2-procentowej płatności kartą kredytową, będziesz zadłużony przez ponad 30 lat i zapłacisz 37 670 USD samych odsetek.

Jaka jest korzyść z uzyskania pożyczki osobistej?

Kiedy potrzebujesz większych sum pieniędzy, warto wziąć pożyczkę osobistą. Oto korzyści:

Możesz wybrać swoje warunkiPożyczka osobista to idealny sposób na wydłużenie spłat bez obciążania ogromnych odsetek. Chociaż typowy okres spłaty wynosi od jednego do pięciu lat, w zależności od pożyczkodawcy, możesz otrzymać nawet siedem. Możesz negocjować regularną i stałą płatność, która pasuje do Twojego budżetu.

Oprocentowanie jest niższe niż w przypadku kart kredytowychŚrednie oprocentowanie pożyczek osobistych wynosi około 12 procent, ale w zależności od zdolności kredytowej może być znacznie niższe. Jeśli pożyczysz 15 000 USD na pięć lat z opłatą początkową w wysokości 2%, zapłacisz 5020 USD odsetek. To może wydawać się dużo, dopóki nie porównasz tego z kwotą ponad 37 000 USD zapłaconą firmie obsługującej karty kredytowe, jak w powyższym przykładzie.

Pożyczki osobiste dobrze sprawdzają się przy konsolidacji zadłużeniaJeśli masz kilka rachunków o wysokim oprocentowaniu, możesz obniżyć miesięczną spłatę zadłużenia. Na pewno w sumie zmniejszysz wysokość odsetek, które płacisz.

Jakie są wady?

Zanim uciekniesz do najbliższego banku, pamiętaj, że jest kilka powodów, dla których pożyczka osobista może się nie udać. Na przykład:

Otrzymanie pieniędzy może zająć do siedmiu dni roboczych.Jeśli potrzebujesz natychmiastowej gotówki, pożyczka osobista może być powolna. Oczywiście, w zależności od pożyczkodawcy, można go było udzielić natychmiast.

Płatności są wyższe niż w przypadku karty kredytowej.Może to stanowić problem, jeśli na przykład stracisz pracę lub zachorujesz i nie możesz dokonać zaplanowanych płatności.

Możesz zapłacić opłatę za udzielenie pożyczki.Opłata ta może wynosić od 1 do 8 procent. Jest albo dodawany do pożyczki, co oznacza, że ​​spłacisz ją w okresie pożyczki, albo dokonasz płatności z góry, w takim przypadku opłata zostanie odjęta od kwoty głównej. W obu przypadkach opłata za udzielenie pożyczki oznacza, że ​​Twoja RRSO jest wyższa niż podana stopa procentowa.

Twoja płatność pozostaje niezmienna. Tak, może to być również negatywne. Jeśli potrzebujesz elastyczności z powodu nieprzewidzianych okoliczności, takich jak utrata pracy, musisz skontaktować się z pożyczkodawcą, aby uniknąć utraty zdolności kredytowej.

Jakie jest dobre oprocentowanie pożyczki osobistej?

To zależy. Oprocentowanie pożyczek osobistych waha się od 5 do 36 procent. Oferowana stopa procentowa jest oparta na dwóch czynnikach:

  • Twoja historia kredytowa
  • Kwota, którą pożyczaszBędziesz mieć niższe oprocentowanie, jeśli pożyczysz większą kwotę i będziesz mieć doskonałą zdolność kredytową. Zapłacisz więcej, jeśli pożyczysz niewielką kwotę i masz nierówną historię kredytową.

    Robić zakupy. Odwiedź lokalne banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe lub pożyczkodawców internetowych, aby znaleźć odpowiednią opcję. Ale zanim zarejestrujesz się w przerywanej linii, upewnij się, że zapoznałeś się z dostępnymi stawkami, a także własną zdolnością kredytową.

    Pozwól, aby SmartCredit pomógł Ci uzyskać najlepsze stawki

    Jeśli chcesz najlepszych stawek, pozwól SmartCredit pomóc Ci uporządkować Twoje finanse. Dzięki SmartCredit możesz monitorować, zarządzać i chronić swój kredyt, dzięki czemu możesz przejąć kontrolę nad swoim przyszłym wynikiem. Gdy zmienisz swój kredyt z dobrego na świetny, będziesz mieć opcje potrzebne do znalezienia odpowiedniego rozwiązania. W końcu jest wielu pożyczkodawców, którzy zapewnią Ci oprocentowanie, na które zasługujesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy