Korzyści wynikające ze zmiany terminu płatności karty kredytowej

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Rozłóż płatności lub dopasuj rachunki do dnia wypłaty.

Możesz odnieść wrażenie, że termin płatności Twojej karty kredytowej jest sztywny. Cóż, w większości przypadków jest to faktycznie napisane ołówkiem. Jak się okazuje, terminy płatności kartą kredytową są dość elastyczne.

Zastanawiasz się, dlaczego w ogóle chcesz zmienić termin? Krótka odpowiedź brzmi: niektórzy wolą, aby wszystkie rachunki były płatne tego samego dnia. Inni lubią, gdy ich terminy są rozłożone równomiernie.

W każdym razie w Twoim najlepszym interesie może być zmiana terminu płatności karty kredytowej, tak aby był on zgodny z Twoimi potrzebami i harmonogramem.

Jaki jest termin płatności karty kredytowej?

Termin płatności karty kredytowej to konkretna data, w której musisz zapłacić co najmniej minimalną kwotę płatności za cykl rozliczeniowy. Twój cykl rozliczeniowy zwykle wynosi od 27 do 31 dni, w zależności od wystawcy karty.

Po zakończeniu cyklu rozliczeniowego termin płatności za ten okres zwykle przypada od 21 do 25 dni po zamknięciu cyklu. Zgodnie z prawem termin płatności Twojej karty kredytowej musi przypadać tego samego dnia każdego miesiąca.

Czy mogę zmienić termin płatności mojej karty kredytowej?

Większość firm obsługujących karty kredytowe umożliwia zmianę terminów płatności, ale data zależy wyłącznie od firmy.

Zmiana terminu nie oznacza, że ​​możesz pominąć płatność, ale są inne korzyści, które mogą wyniknąć z tej niewielkiej zmiany. Oto sposoby zmiany terminu płatności karty kredytowej:

 • Aplikacja online / mobilna:niektóre firmy pozwalają na zmianę przeglądarek internetowych. Inni pozwalają na to w aplikacjach mobilnych.
 • Telefon:Szybkie połączenie z działem obsługi klienta wydawcy karty może szybko zmienić datę rozliczenia.Większość firm obsługujących karty nie pozwala na zmianę terminu na 29, 30 lub 31, ponieważ nie wszystkie miesiące mają te daty.

  Konsekwentne dokonywanie płatności na czas jest największym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Jeśli bardziej zmagasz się z zapominaniem, rozważ przeniesienie płatności za rachunki karty kredytowej tak, aby wylądowały tego samego dnia.

  W niektórych przypadkach nie można w ogóle zmienić daty rozliczenia. Jeśli nie możesz zmienić terminu, masz kilka innych opcji.

  Kiedy zmiana terminu płatności karty kredytowej ma sens

  Istnieje kilka możliwych strategii zmiany terminu płatności karty kredytowej. Każdy ma inne potrzeby, więc rób to, co Ci odpowiada. Oto kilka scenariuszy:

  Zbiegają się z dniem wypłatyNiektórzy ludzie mają kłopoty, ponieważ nie zwracają wystarczającej uwagi na swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Jeśli to dla ciebie prawda, może leżeć w twoim najlepszym interesie, aby twoje rachunki pokrywały się z dniem wypłaty.

  Jedną z kwestii jest to, że niektóre organizacje płacą swoim pracownikom dwa razy w tygodniu. Ale jeśli masz ustalony termin płatności – powiedzmy 1 i 15 dzień – możesz zaplanować terminy płatności swojej karty kredytowej tak, aby idealnie pokrywały się z ładnym napływem środków. W ten sposób możesz najpierw usunąć obowiązki z drogi i zaoszczędzić zbędne wydatki na koniec.

  Skonsoliduj płatnościKonsekwentne dokonywanie płatności na czas jest największym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Jeśli bardziej zmagasz się z zapomnieniem, rozważ przeniesienie płatności za rachunki karty kredytowej tak, aby wylądowały tego samego dnia (i blisko innych dużych terminów płatności, takich jak czynsz, kredyt hipoteczny lub spłata samochodu).

  W ten sposób musisz zapamiętać tylko jedną datę i możesz otrzymać każdą dokonaną płatność od razu. Ale jest jedna oczywista wada: jeśli zapomnisz daty płatności, może to również oznaczać wiele opóźnionych płatności naraz!

  Jako dodatkowy środek ostrożności ustaw przypomnienia w całym telefonie i domu. Twoja ocena kredytowa podziękuje ci później.

  Rozłóż płatnościMoże jesteś jednym ze szczęśliwców z pamięcią słonia i doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi, ale nie masz tony pieniędzy do wydania, gdy spadną rachunki. W takim przypadku może być niewygodne dla Ciebie i Twojego portfela, jeśli wszystkie Twoje rachunki przypadną w tym samym dniu.

  Jeśli odzwierciedla to twoją sytuację, najlepiej będzie rozłożyć płatności z tygodnia na tydzień, aby mieć równomierny harmonogram płatności. Ten scenariusz rozliczeniowy może również działać najlepiej w przypadku freelancerów i pracowników koncertowych, którzy nie mają godzin pracy lub określonych dni wypłaty i polegają na zmiennych dochodach.

  Unikaj dużych, powtarzających się rachunkówJeśli co miesiąc masz spłatę samochodu, kredyt hipoteczny lub inną dużą ratę ratalną, może być w twoim najlepszym interesie przeniesienie płatności kartą kredytową jak najdalej od tych dużych płatności. Asortyment dużych rachunków naraz może być stresujący i przytłaczający. Nawet jeśli Twoja płatność kartą kredytową jest niewielka, może to mieć wpływ na pozostawienie Twoich funduszy do sucha.

  Jeśli płacisz czynsz pierwszego dnia, a za samochód drugiego, zaplanuj termin płatności kartą kredytową na 16. dzień. W ten sposób znajdują się w środku Twoich dwóch największych rat, co daje Ci trochę swobody.

  Co zrobić, jeśli nie możesz zmienić terminu

  Jeśli wystawca karty kredytowej nie zezwala na zmianę terminu płatności, nadal masz inne możliwości. Musisz tylko wziąć sprawy w swoje ręce.

  Powiedzmy, że otrzymujesz zapłatę pierwszego i piętnastego, a pierwszego dnia masz kilka rachunków do zapłaty: czynsz, płatność za samochód i karty kredytowe. Zamiast płacić za rachunek z karty kredytowej, który jest niewygodny pierwszego dnia, zapłać go z wyprzedzeniem – najlepiej, gdy tylko otrzymasz płatność 15 dnia.

  A jeśli nie otrzymasz zapłaty 15 dnia miesiąca, możesz ustawić w kalendarzu stałą datę, która najbardziej Ci odpowiada. W ten sposób masz wystarczająco dużo czasu, aby łatwiej było zarządzać płatnościami na początku miesiąca.

  Pamiętaj tylko, żeby nie płacić zbyt wcześnie. Jeśli to zrobisz, Twoja płatność może skończyć się w niewłaściwym cyklu rozliczeniowym (i spowodować utratę płatności). Dokładnie przejrzyj swój cykl rozliczeniowy i termin płatności i określ, kiedy ma sens dokonanie płatności i czy robisz to w odpowiednim czasie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy