Kredytobiorcy kredytu studenckiego właśnie dostali kolejną przerwę – co teraz zrobić?

17 lutego 2021

Jak wyglądają Twoje kredyty studenckie w czasie pandemii? Oto migawka. (iStock)

To była jazda kolejką górską dla kredytobiorców studenckich w 2020 roku.

Kontynuuj czytanie poniżej

Z jednej strony studenci i ich rodziny nie są pewni, jaką dokładnie pomoc w postaci pożyczki studenckiej mogą wziąć tego lata, ponieważ uczelnie dostosowują swoje harmonogramy – aw wielu przypadkach swoje rachunki za czesne – aby poradzić sobie z nowymi harmonogramami akademickimi związanymi z COVID we wrześniu.

Z drugiej strony, ulga w sprawie pożyczki studenckiej na podstawie ustawy CARES miała zakończyć się 30 września, a federalni pożyczkobiorcy pożyczkobiorcy mieli wznowić spłaty tej jesieni, do czasu, gdy prezydent Trump wstrzymał spłatę pożyczki studenckiej na koniec roku na mocy zarządzenia z 8 sierpnia. (Ustawa CARES nie ma wpływu na prywatne pożyczki studenckie i nie są one częścią zarządzenia).

Co się stało z pożyczkami studenckimi?

Wobec tak dużego ryzyka dla pożyczkobiorców na pozostałą część 2020 roku, na jakim etapie są teraz konsumenci kredytów studenckich?

Najprawdopodobniej pozostają one na swoim miejscu, ponieważ zarządzenie wykonawcze w dużej mierze kontynuuje ulgi w płatnościach ustanowione w ustawie CARES, ale wiele może się zmienić, jeśli w nadchodzących tygodniach między Senatem a Izbą Reprezentantów będzie można wynegocjować umowę dotyczącą ulgi w kredytach studenckich.

„W tej chwili nie ma żadnych poważnych propozycji rozszerzenia ulgi w ramach ustawy CARES – mówi Robert Farrington, założyciel College Investor, platformy finansowej dla studentów i ich rodzin. „W związku z tym pożyczkobiorcy federalni powinni planować wznowienie spłat w październiku (chyba że rozporządzenie będzie obowiązywać i Kongres nie osiągnie porozumienia w sprawie kredytów studenckich). Pożyczkodawca powinien wysłać w górę sześć powiadomień, aby przypomnieć pożyczkobiorcom o zbliżającym się wznowieniu płatności .

Czy powinienem teraz refinansować pożyczki studenckie, aby zaoszczędzić pieniądze?

Podczas gdy polscy policjanci w Waszyngtonie zastanawiają się nad kolejnym krokiem, pożyczkobiorcy kredytów studenckich mają trochę czasu na podjęcie korzystnych kroków w celu ograniczenia zadłużenia z tytułu kredytów studenckich. W tej chwili może to oznaczać skupienie się na refinansowaniu kredytów.

Jeśli chcesz refinansować swoje pożyczki studenckie, powinieneś skorzystać z bezpłatnych narzędzi online Credible, aby to zrobić. Po prostu wprowadź żądaną kwotę pożyczki i szacunkową ocenę kredytową, aby zobaczyć, do jakich stawek kwalifikujesz się dzisiaj.

„Oprocentowanie kredytów studenckich spadło do historycznie niskiego poziomu, ale większość kredytobiorców nadal prawdopodobnie nie powinna ich refinansować – mówi Farrington. „Jeśli masz pożyczki federalne, prawdopodobnie lepiej będzie je zatrzymać i wykorzystać dostępne programy, aby pomóc. Obejmują one spłatę uzależnioną od dochodów, umorzenie pożyczki i odroczenie trudności. Jeśli Kongres wyda ulgę w kredytach studenckich lub jeśli zarządzenie pozostanie, prawdopodobnie będzie to dotyczyło tylko pożyczek federalnych . „Jeśli jednak masz pożyczki prywatne lub spłacasz pożyczki federalne w ciągu najbliższych kilku lat i nie korzystasz z żadnych programów, refinansowanie może mieć sens, aby zaoszczędzić pieniądze – dodaje.

Po prostu upewnij się, że korzystasz z platformy opcji pożyczkowych, takiej jak Credible, która umożliwia pożyczkobiorcom porównanie stóp procentowych wielu pożyczkodawców w ciągu zaledwie kilku minut.

Czy powinienem przejść na prywatne pożyczki studenckie?

Jeśli student college’u przekroczył limit pożyczek federalnych, prywatne pożyczki studenckie mogą być przyzwoitym środkiem tymczasowym – jeśli rozumiesz różnice w stopach procentowych, między innymi, między federalnymi i prywatnymi pożyczkami studenckimi.

„Oprocentowanie federalnych pożyczek studenckich jest obliczane w inny sposób niż prywatne pożyczki studenckie – mówi Jeff Mattonelli, doradca finansowy w firmie Van Leeuwen & Company z siedzibą w Princeton w New Jersey.

„Oprocentowanie federalnych pożyczek studenckich jest ustalane przez Kongres, a nie przez Twoje indywidualne okoliczności.

Prywatne pożyczki studenckie uwzględniają również kilka czynników osobistych, takich jak kredyt pożyczkobiorcy, okres pożyczki oraz to, czy stopa procentowa jest stała czy zmienna. Odwiedź witrynę Wiarygodne, aby wyświetlić tabelę stóp procentowych i porównać stałe i zmienne stopy procentowe od wielu pożyczkodawców jednocześnie.

„W rezultacie pożyczkobiorca z przeciętnym kredytem prawdopodobnie pożyczy z wyższym oprocentowaniem niż kredytobiorca z niespłaconym kredytem – mówi Mattonelli. „Czasami dla świeżo upieczonego absolwenta pomocne może być posiadanie współpodmiotu pożyczki, który ma bardziej ugruntowaną historię kredytową, w celu uzyskania niższego oprocentowania. Może to jednak stanowić zagrożenie dla współsygnatariusza, ponieważ stałby się odpowiedzialny, gdyby inny pożyczkobiorca nie wywiązał się ze zobowiązań .

Jakie mam inne opcje?

Innym krokiem, jaki mogą podjąć pożyczkobiorcy kredytu studenckiego, jest przejście na plan spłaty uzależniony od dochodów.

„Jeśli dochód pożyczkobiorcy studenckiego jest niższy niż 150% granicy ubóstwa, miesięczna rata pożyczki będzie wynosić zero w ramach planu spłaty uzależnionego od dochodów – mówi Mark Kantrowitz, wydawca i wiceprezes ds. Badań w SavingforCollege.com. „Jeśli pożyczkobiorca jest już objęty planem spłaty uzależnionym od dochodów, ale jego dochód się zmienił, może poprosić podmiot obsługujący pożyczkę o ponowną certyfikację ich dochodów.

W przeciwnym razie pożyczkobiorcy federalni powinni poczekać do momentu wstrzymania płatności i wygaśnięcia zwolnienia z odsetek, aby refinansować swoje pożyczki studenckie.

„Nie należy się martwić, że oprocentowanie prywatnych kredytów studenckich znacznie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a nawet do 2021 roku – mówi Kantrowicz. „Stopy procentowe nowych federalnych pożyczek studenckich są na rekordowo niskim poziomie 2,75%, ale nie można skonsolidować starych federalnych pożyczek studenckich w nowe, aby skorzystać z nowych stóp procentowych.

W tym momencie jedyną opcją będzie refinansowanie w formie prywatnej pożyczki studenckiej, ale wtedy pożyczkobiorcy stracą korzyści płynące z pożyczek federalnych, zauważa Kantrowicz. „Jeśli osiągnąłeś federalne limity pożyczki, może to oznaczać, że pożyczasz zbyt dużo pieniędzy i powinieneś rozważyć przejście na tańszą uczelnię lub w inny sposób zaoszczędzić na kosztach studiów – mówi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy