Film o akcji ratunkowej w Tajlandii - chce go nakręcić Jon M. Chu

Reżyser filmu "Bajecznie bogaci Azjaci" potrzebuje nakręcić film o akcji ratunkowej chłopców, którzy utknęli w jaskini na północy Tajlandii. Jon M. Chu deklaruje, że jego film nie zostanie "wybielony", jak sugeruje, że głównymi aktorami będą Azjaci. Chu zaznacza, że historia powinna okazać się opowiedziana uczciwie i z szacunkiem.

Nie mężczyzna jeden chciałby zekranizować akcję, którą śledził cały glob.

Na początku tygodnia chrześcijańskie studio filmowe Pure Flix z USA ogłosiło, że w Tajlandii ubiega się o wyłączne upoważnienia do nakręcenia historii ratowników, nurków i rodzin dwunastu chłopców oraz ich trenera, którzy utknęli w jaskini na 17 dni. Dyrektor zarządzający studiem, mąż Tajki, która znała żołnierza Navy SEAL (tego, który zmarł w trakcie misji), powiedział, że mógłby to być film inspirujący miliony. Dodał, iż widzi go jako wielką Hollywoodzką produkcję z największymi gwiazdami.

Film na temat akcji w Tajlandii a mianowicie kto go nakręci

W reakcji na tę wiadomość interesanci Twittera natychmiast zaczęli symbolizować nadzieję, że będzie wówczas film nakręcony w Tajlandii z azjatycką obsadą aktorską.

Jedna z osób użyła słowa "wybielanie", oznaczające to, że biali aktorzy są obsadzani w pozycji bohaterów, którzy w świat byli przedstawicielami innych rodzajów etnicznych. W rozmowę włączył się reżyser Jon M. Chu i napisał, że "dni, w których na to pozwalano, dobiegają końca".

"Sprzeciwiam się temu, żeby Hollywood wybieliło historię działaniu ratunkowej z tajskiej jaskini. Nic z tego. Odrzucić, gdy my czuwamy. To się nie stanie. Posiadamy piękną historię w ten sposób, jakim sposobem jedne istoty ludzkie ratują inne istoty ludzkie. Dlatego każdy, kto myśli o tej historii, niech lepiej podejdzie do niej faktycznie i z szacunkiem" – napisał Chu na Twitterze.

Chu wyreżyserował także w 2016 roku kryminał "Iluzja 2".

Dodał też: "Możemy coś więcej niż napisać się w historii, ale możemy być historykami, którzy ją zapiszą. W strategia właściwy i z względem. Nie mógłbym zwyczajnie siedzieć i patrzeć, jak inni interpretują tak ważną opowieść".

Chu wspomniał też o reżyserowaniu "Bajecznie zamożnych Azjatów", adaptacji bestsellerowej książki napisanej przez Kevina Kwana. To duży, hollywoodzki kino, w którym cała obsada to aktorzy azjatyccy. Osiągnięcie to przez niektórych stało się opisywane jako historyczne.

Reżyser przyznał, że najogromniejszą lekcją, jaką wyciągnął z tworzenia tego filmu to ta, że ważni będą ludzie snujący własną historię. Tak, by "historia niczego nie pomyliła".

"Ten film (an akcji ratunkowej) jest zbyt ważny, aby pozwolić innym decydować, kim są prawdziwi bohaterowie" – napisał Chu.

Variety poinformowało, że Chu jak i również studio Ivanhoe Picture, które wyprodukowało "Bajecznie bogatych Azjatów" (film wejdzie do teatrów w przyszłym miesiącu), prowadzą rozmowy ze studiami filmowymi i oficjelami w Tajlandii.

Popularny

500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program
500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program

Po rozszerzeniu programu 500 oraz na pierwsze dziecko, wraz ze świadczenia skorzysta 6, 8 mln dzieci, a tej koszt to ponad 31 mld zł w 2019 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister…...

7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers
7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers

Chaotyczny Brexit, rozwiązanie Włoch z Unii Europejskiej, eskalacja wojen handlowych, lub chiński rynek mieszkaniowy - zagrożeń, które mogą spustoszyć rynek w 2019 r., nie brakuje. X-Trade Brokers podsumowało najistotniejsze elementy ryzyka…...

adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro
Adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro

W trakcie meczu Polska - Irlandia Płn. mogliśmy podziwiać nie wyłącznie styl gry piłkarzy, ale też styl trenera krajowej reprezentacji Adama Nawałki. Poprosiliśmy ekspertkę o ocenę, jakim sposobem Polak wypada na tle…...

afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie
Afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie

- Tak błyskawicznie jak to możliwe miało nastąpić dokapitalizowanie spółki GetBack SA przez większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, albo w dodatku procesu powinni okazać się dopuszczeni inni inwestorzy - pisze w środowym…...