Domy na Sardynii sprzedawane za 1 euro  Lifestyle

Po 1 euro sprzedawane są domy przy dwóch miejscowościach na Sardynii. Celem tej inicjatywy, wspieranej finansowo przez władze regionu, jest zaludnienie pustoszejących miasteczek i wyremontowanie domów, które niszczeją.

W gminie Ollolai w prowincji Nuoro dwa domy już odebrały nabywców, a siedem dzięki nich czeka. Jest w tym miejscu jeszcze 50 następnych pustych nieruchomości, które również mają zostać wystawione na zbyt za symboliczną kwotę.

Kto może kupić?

Działki za miastem lub ogródek z altanką? Zobacz, co warto rozumieć

Lokalne władze ujawniły, hdy domami szczególne zainteresowani będą Sardyńczycy, mieszkający w odmiennych częściach Włoch bądź poza krajem. Pytają o nie także turyści.

To miejsce na temat wyjątkowo bogatej historii, bo - jak ustalili badacze - pierwsza osada stanęła tam już 4 wiele lat przed naszą erą.

Co to za miejscowość?

Honorowym obywatelem Ollolai jest Arnold Schwarzenegger. Nadano mu ten tytuł w zeszłym roku, by przypieczętować jego przyjaźń wraz z tamtejszym kulturystą Franco Columbu. Nie wiadomo jednak, czy aktor i były namiestnik Kalifornii również zainwestuje tam pieniądze.

W Nulvi niedaleko Sassari można nabyć pięć budynków. - Podajemy coś, co trudno odnaleźć w innym miejscu: przestrzeń i ciszę - mówi burmistrz Antonello Cubaiu.

Do remontu

Już w ubiegłym r. informowaliśmy, że lokalne władze pragną przyciągnąć nowych mieszkańców w celu wyludniających się miast.

Burmistrzowie trzech włoskich miasteczek: Gangi na Sycylii, Carrega Ligure w regionie Piemont oraz Lecce nei Marsi w Abruzji wówczas również obniżyli ceny niektórych przynależących do samorządu nieruchomości w celu 1 euro, aby przyciągnąć nowych mieszkańców.

Nabywca mus się jednak rachować z dodatkowymi wydatkami.

Nieruchomości przed zamieszkaniem należy bowiem wyremontować, na co trzeba przeznaczyć średnio 25 tys. euro.

Źródło: Google Maps Po gminie Ollolai w prowincji Nuoro (Sardynia) czeka nadal 50 następnych pustych posiadłości

Drogi projekt

Władze regionu Sardynia wyłożyły na realizację tego projektu 2, 5 miliona euro. Od nabywców oczekuje się, że gmachy zostaną przez nich wyremontowane.

Wyspa ta jest uważana przez wielu Włochów i turystów z całkowitego świata wręcz za wytęsknione miejsce na wakacje. Słynie z malowniczych plaż i czystego, pięknego morza.

Wcześniej z taką inicjatywą wystąpiły władze założonego w dekadzie starożytnych miasteczka Gangi na Sycylii, uważanego za 1 z najpiękniejszych we Włoszech. Tam też wystawiono domy za 1 euro po wyludnionym centrum historycznym.

Popularny

czy warto studiować? Bill Gates nie żałuje rzucenia Harvardu
Czy warto studiować? Bill Gates nie żałuje rzucenia Harvardu

Opowieść o tym, iż Bill Gates rzucił szkoła wyższa i został miliarderem, do dzisiaj rozpala wyobraźnię młodzieży ludzi, dając im wiarę na sukces bez studiowania. A sam Gates co jakiś czas tę nadzieję…...

debiuty giełdowe i obroty dzięki GPW w 2016 r. - dane
Debiuty giełdowe i obroty dzięki GPW w 2016 r. - dane

Ministerstwo Rozwoju przekonuje, iż prawie 100 firm rozważa debiut na warszawskiej giełdzie i ujawnia, że to spółki miejskie należące do odwiedzenia samorządów. Tymczasem aktywność akcjonariuszy z miesiąca na miesiąc spada. W październiku…...

danina solidarnościowa w Europie  Pieniądze
Danina solidarnościowa w Europie Pieniądze

Rząd chce na dodatek opodatkować najbogatszych, żeby posiadać środki na sfinansowanie obsługi osobom niepełnosprawnym. Nad detalami pracują już resort finansów i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, an efekty poznamy w…...

dane z produkcji sprzedanej przemysłu i sprzedaży detalicznej
Dane z produkcji sprzedanej przemysłu i sprzedaży detalicznej

W grudniu 2016 r. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2, 3 proc. liczona rok do roku i o 4, 3 proc. niższa wobec listopada 2016 r. a mianowicie podał w czwartek…...